„Каритас Витания“ с безплатен курс по английски език в Бургас
Благотворителна католическа организация „Каритас Витания“ стартира безплатен курс по разговорен английски език за български граждани от уязвими групи. Наскоро „Каритас“ отвори Кариерен център в морския град за безработни младежи до 29-годишна възраст, безработни над 55-годишна възраст, самотни родители с деца до 4-годишна възраст, хора с трайни увреждания, хора с основно или по-ниско образование и без професионална квалификация и бежанци. В центъра специалистите на организацията посредничат за намирането на работа, за стартиране на собствен бизнес или практикуване на свободна професия.
Засега 17 потребители на Кариерния център са намерили нова реализация и работа, а за да разшири диапазона, екипът ще проведе безплатен курс по английски език, който ще започне от 1 август и ще приключи на 15 септември. Курсът ще се провежда два пъти седмично в офиса на фондацията на ул. „Васил Априлов“ 18, ет. 3. Ще е с продължителност по час и половина и ще се води от квалифициран преподавател и доброволец на организацията.
„Идеята е това да е само първият подобен безплатен курс. Все повече работодатели имат изисквания към служителите си да владеят поне разговорен английски език, особено в областта на туризма и продажбите. Затова искаме да помогнем на бенефициерите си да повишат уменията си, да придобият нови знания и така да засилим възможността за професионалната им реализация“, коментира Михаела Маврова – ръководител на Кариерния център.
Всеки желаещ да се включи в безплатния курс по английски език може да го направи на място в офиса на организацията (от понеделник до петък) или като се обади на телефон: 0888 81 67 23.
САЩ ще купи Гренландия?
Започва изплащането на първите пенсии в евро, полицията е на крак
Мъгла, сняг и дъжд блокират пътища в цяла България
Топло, но облачно време по Черноморието
Григор Димитров продължава да ги побърква
Ученичка разказа за трилър с еврото и лева
"Взривете" залата в София, щурмувайте Европа, не предавайте Симеон Николов
Студът не разболява, но помага на вирусите: Как да се предпазим от зимните инфекции
Щеше ли Христо Ботев да подкрепя някоя партия, ако беше жив днес?
Рекорден януарски ден! Най-висока температура от началото на измерванията - ето къде
Младите българи и еврото - как гледа новото поколение на смяната на лева
Промени в "Созопол"
