Голям удар на Лесово
Над 100 000 „маркови“ стоки задържаха митническите служители на пункта
Рекордно количество от 109 508 текстилни изделия с обозначения на световни марки задържаха митническите служители на Митнически пункт Лесово при проверка на товарен автомобил.
Контролните действия са извършени в рамките на съвместната операция по противодействие на контрабандата, с участието на екипи от Агенция „Митници“, ГД „Гранична полиция“, ГД „Борба с организираната престъпност" и Национална агенция за приходите.
На 02.07.2024 г. товарната композиция с чужда регистрация пристига на МП Лесово на входящо трасе в страната, управлявана от полски гражданин. Водачът е представил документи, че превозва колети с текстилни изделия от Турция за Нидерландия през България. Превозното средство е селектирано от митническите служители за щателна проверка във връзка със сработил рисков профил. В хода на проверката инспекторите установяват сред декларираните стоки общо 109 508 броя спортни комплекти, шапки, тениски, къси панталони, бельо и чорапи с лога на защитени световни марки.
„Марковите“ текстилни изделия са задържани в изпълнение на Регламент (ЕС) №608/2013 на Европейския парламент и на Съвета относно защита на правата върху интелектуалната собственост. За случая ще бъдат уведомени притежателите на съответните търговски марки.
Това е най-голямото количество „маркови“ стоки, установени в едно превозно средство на МП Лесово през последните години.
Само за първите шест месеца на 2024 г. от ТД Митница Бургас са задържани над 1,095 млн. търговски артикули за нарушени права върху интелектуалната собственост.
Бивш митничар стана директор на АДФИ
Чужденци наляха 12,4 млрд. евро в гръцки имоти, Халкидики е сред най-желаните райони
Румънците са най-доверчиви в ЕС, българите остават под средното ниво
Асим Адемов: Само Петър Стоянов може да спре кандидата на Радев!
Спипаха 18-годишен украинец с марихуана в Кранево
Какво е сила на духа? Питайте незрящия ултрамаратонец Виктор Асенов на Teen Boom Fest
Бургаските музиканти отново се събраха за незабравима лятна вечер
София влиза в битка с жегите с климатични убежища и нов градски план
Радев превърна санкциите срещу Русия в битка за националния интерес
Ура! 20 чисто нови влака тръгват по релсите от понеделник
Йотова води стремително към Дондуков 2, но балотажът може да размести партиите
