×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Да станеш баща на 78 и майка на 53: Семейство от Поморие посрещна дълго чакани близнаци


Да станеш баща на 78 и майка на 53: Семейство от Поморие посрещна дълго чакани близнаци
Алекси Радев е старши спасител и треньор по айкидо и джудо, среща Наталия от Беларус в Слънчев бряг преди 15 години, влюбват се и тя остава тук
10 Юли 2024, Сряда, 09:32 ч.
Автор: Флагман.бг

В продължение на десетилетие Алекси и Наталия от Бургас правят опити да имат поколение

Да станеш баща на 78 и майка на 53 години - това е част от историята на семейство от Поморие, което наскоро се сдобива с близнаци. В продължение на десетилетие 78-годишният Алекси и 53-годишната Наталия правят опити да имат деца, докато най-накрая мечтата им се сбъдва. Какъв е пътят към щастието за тях и как двамата се решават на тази крачка в живота, когато хората на тяхна възраст гледат внуци и се радват на старините си?

Алекси Радев е старши спасител и треньор по айкидо и джудо, а хобито му е шахматът, заради което преди години създава и клуб в морския град. 

"Сега усещам младостта да се връща в мен. За пореден път, защото преди това имам двама сина. Моят съвет към мъжете е да правят деца, защото България има нужда от здрави, силни, умни и интелигентни деца", призова мъжът.

Алекси се запознава с Наталия от Беларус преди 15 години, когато е спасител на плаж в Слънчев бряг. Влюбват се и тя остава в България. Историята им разказа Нова телевизия.

"Направихме неуспешен опит за дете преди 10 години. Не се отказахме, продължихме да опитваме, борихме се и достигнахме целта си", допълни той.

Сред множеството поздравления в социалните мрежи най-задаваният въпрос към смелата двойка е как са се решили на тази стъпка предвид възрастта им.

"Чувствам се добре, много съм доволна. Моята голяма мечта са тези бебенца - Ростислав и Дарина. Няма нищо страшно в това да станеш родител на тази възраст. Господ с нас", споделя Наталия Грищук.

"Реших се, защото имам още много сили. И съм сигурен, че и други мъже ще последват моя пример. Независимо, че възрастта наляга. Правят се деца и до 100 години", обясни Алекси Радев. И отправи пожелание в стих към дамите. "Жени, недейте нивга остарява. Бъдете като липовия цвят, макар и рано да прецъфтява, той пази дълго своя аромат. Правете деца!".

Близнацитe са родени в седмия месец заради появила се хипертония при майката и ще останат в бургаската неонатология под наблюдение.

 


В категории: Поморие


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
42
Коментара
Емел МАХМУД До морето с кола излиза по-скъпо това лято До морето с кола излиза по-скъпо това лято 28/06/2026, Неделя 09:00 0
42
Коментара по темата
42.
Коко
05.10.2024 18:38:40
0
1
Нещо не се връзва историята чак на 78 тя на 53 а се срещнали отдавна най вероятно ин витро
41.
Shadow
12.07.2024 23:42:08
2
2
Не че е лоша новината,но не живеем вечно.Това детенце после при кой ще отиде,как ще живее,тук е математика всичко.Късно е на тези години за дете.Много.Ако имат 500000лв във сметката,ок.Не е за едната радост,че ще имат,а ще остане много малко...само.Стига със Тея браво,евала и тн.То аз тогава трябва да си мисля че ще съм до 150г.Със сигурност.Това не е възраст за правене на деца.Ако има кой да го гледа после,ок.Няма проблем.
40.
Tonio70
12.07.2024 20:20:02
4
0
Ами... Малоумници! Това дете Тате или Дядо да те нарича?
39.
Бояна
12.07.2024 10:10:44
3
9
ЧЕСТИТО! Това е голяма радост за семейството. Бъдете здрави и щастливи.
Злъчта и егоизма на българина винаги се проявява , за жалост. ЗАЩО?Нямат ли право на щастие? А и кой ви пита, за да пишете глупости?
38.
Коко
11.07.2024 20:38:44
3
9
Не мога да разбера автора на статията. Смята, че читателите са малоумни и дементни, та повтаря едно и също нещо хаотично. Ужасно творение.
37.
Фекрет Стораро
11.07.2024 19:55:00
2
15
аве големи сте катили ... хората правят деца, вие злорадствате ... и кво като са възрастни? Два нови живота идват в матрицата и ще бъдат обичани безпрецедентно от родителите си. А младите балонеси и пикомани дет правят деца, и се развеждат на по 25 години? Дет се мушкат с ножове в слънчака, те ли да правят деца? После що се раждат такива дебили кат тоя полицай дет разбил лицето с бокс на турист без причина.
36.
*********
11.07.2024 16:01:08
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
35.
Рибар от Поморие
11.07.2024 15:50:26
3
5
До 13.Ради почина
34.
P0R VDovec s golem poreЦ
11.07.2024 14:36:23
8
5
На балът им ще ги питат що са дошли с баба си и дядо си само
33.
Габи
11.07.2024 10:49:13
11
26
Двама егоисти, които не ги интересува бъдещето на децата. Не трябва да бъдат давани за пример. На 78 години е късно да обгрижваш малки внуци, а по-скоро ти имаш необходимост от вниманието на децата си и техните деца.
32.
Яна
11.07.2024 03:41:03
20
20
Срам! И ще оставят деца сираци-тези простаци!
31.
Fifi
11.07.2024 02:20:09
16
26
Просто обричате дечицата на нещастие и самота!!!!!!
30.
Борис
10.07.2024 22:45:30
10
29
Браво ! Здраве и късмет!
29.
Дима
10.07.2024 22:41:40
4
28
Моето е забъркано в епруветка. Но аз се отнесох отговорно към бременността и съм отговорна майка. Детето ми е с награди от конкурси, талантливо, даже често усещам завист у някои майки. А на съседката не е от епруветка, ама...... Дано се раждат само здрави деца, независимо как са забъркани.
28.
М68
10.07.2024 22:15:28
20
16
Няма ли вече да се забрани производството на бъркани в епруветки изкуствени деца.И за това даваме изключително много пари,и след това събираме пари за лечението им.a
27.
Аз
10.07.2024 21:22:48
11
52
Покрай тази новина, пак лошотията излезе на повърхността. Сълзите в очите на тази жена казват всичко. Нито вие ще им ги гледате, нито вие ще сменяте памперси. Нито един аспект свързан с деца не е лишен от егоизъм - и да ги имаш, и да ги нямаш. Един живот живеем и то не за да угаждаме на Сульо и Пульо от Интернет. Да са здрави родителите максимално дълго! Честита им радост!
26.
Майка
10.07.2024 20:55:52
3
56
Аз родих на по-късна възраст прекрасно, умно и красиви дете. Без баща. Тя е тийнейджър, но аз вече се чувствам не толкова силна да съм на нейната вълна. Добре, че има роднини около мен. Трябва да се ражда рано.
25.
Българин
10.07.2024 18:21:08
8
35
Браво!
Да са живи и здрави!
24.
Без думи
10.07.2024 18:17:13
10
29
Срещнали се преди 15 години, когато е на 63, а тя на 38? Разлика от 25 години? И станали родители - той на 78, тя - на 53...
23.
до Бачо Киро
10.07.2024 15:34:09
1
15
Много си зле с математиката . Мама ще е на 71
22.
Обичам Милфки
10.07.2024 15:22:46
22
17
Тази Наталия много Плодовита.Като я гледам на снимката,още бая хляб(секс) има в нея!Сигурно е като Ураган в леглото!
21.
Lorela
10.07.2024 15:21:51
12
26
Има двама сина,ергени...
Те ще ги изгледат ако се наложи


Живи и здрави всички
20.
Бачо Киро
10.07.2024 15:05:26
26
20
Айде на абитуриентската бащата ще е на 96, а мама на 81. Ще гледат после внуци и правнуци дълги и щастливи години.
19.
До 17
10.07.2024 15:01:39
5
29
Мда, по-страшно е родителите да са разведени, ама да са живи, отколкото да не са разведени, ама умрели, или дементни и болни на легло.
18.
Роберт
10.07.2024 15:00:23
13
28
Де Ниро става баща на 80 години и сега дъщеря му е на 10 месеца. Всеки може да приказва но малко го правят
17.
до 15
10.07.2024 14:44:45
12
39
Медицината напредва. През 90те години 70-80% от децата заченати инвитро имаха увреждания. Сега вече не е така. А статистически 10% от семействата нямат деца, това са цифрите.
Колкото до годините, погледнете цифрите на разводите - това е по-страшното за децата.
Затова нека да им пожелаем да са им живи и здрави децата и само хубави неща за семейството!
16.
Na 60 godini sam
10.07.2024 14:23:51
21
11
Dnes si napravih edna cikia.taka me zabolia glavata che pomislih za udar.mislia si veche da ne pravia chikii poveche.
15.
123
10.07.2024 14:05:57
21
54
Да са живи и здрави и те и децата, но за мен това е ЕГОИЗЪМ! Децата като са на 14-15 години да гледат болни родители!?
Да бяха си осиновили през тези години, не да чакат!
Това е също като онези, които раждат деца, след като са ми казали, че плода е увреден!
Егоизъм - вижте ме коя съм, майка героиня. Аз ще родя, пък каквото ще да става!!
14.
до 12
10.07.2024 12:12:57
18
55
Пожелавам и на двамата дълъг живот, за да отгледат децата. Но това не променя факта, че всички наоколо ще ги мислят първо за баба и дядо, а не за родители на децата. И че ще ходят по родителски срещи и рождени дни с двайсет-трийсет годишни родители. И децата не са слепи да виждат разликата между мама и тати и чуждите родители. И съвсем малко дете веднага прави разлика между млад и стар!!!
13.
Айтос
10.07.2024 11:47:46
14
70
Познавам го лично този господин!много спомени и истински джентълмен много младежи ще ги сложи в малкия си джоб във всичко !браво Лечко и много поздрави на Ради! Пожелавам ти да си все така !!машино
12.
до клюкарите
10.07.2024 11:43:24
18
123
"Този" е учител по физическо възпитание, има много живот пред него, защото е живял здравословно, никога не е водил заседнал начин на живот. Освен това е много любезен, учтив и усмихнат човек. Никой не може да му даде реалните години. Евала , че си има и доста по-млада жена и преоткрива живота дори и на тази възраст. Децата могат да се срамуват единствено от родители престъпници , наркомани , крадци и мутри, а не от възрастта на родителите си. Важно е възпитанието и околната среда , а предполагам те няма да си оставят децата в отровна атмосфера в каквато явно живеете вие , за да бълвате злобни коментари!
11.
Молба
10.07.2024 11:12:34
2
60
Може ли някой да каже на автора Русчев от съседната статия за уважавания доц. Павел Добрев, че цитонамаСка се пише цитонамаЗка. Опорочавате важността на казаното от доцента с неграмотното си писане! Проверете си интервюто, че има още безчет грешки.
Уважавам много доцента, пациентка съм му и не мога да допусна подобно отношение към неговия труд.
10.
Ко
10.07.2024 11:03:04
31
26
Тоя най-вероятно смята да живее с орлите .
9.
7
10.07.2024 11:01:02
53
52
Според мен е изключително егоистична постъпка това. Бащата е с единия крак в гроба, колкото и да се хвали не може да си удължи срока на годност на органите. Да му мисли жената, че на стари години ще отглежда две малки деца. А дечицата, да са живи и здрави, ще израснат в срам и неудобство от старите си родители.
8.
www
10.07.2024 10:58:34
11
106
Те пък младите родители една помощ оказват на децата си, едно възпитание им дават, едни семейства за пример са... Никой не знае колко живот му е отреден, така че няма как да предвидиш всичко в бъдещето. От много съобразяване с мнението на злобни и ограничени хора сме най-бързо намаляващата нация в света. Децата са най-хубавото нещо и това е във всяка възраст. Да са им живи и здрави!
7.
Това
10.07.2024 10:56:02
69
63
На 78 да станеш родител. Това са болни хора. Тотално деградирали. Определено им липсват мозъци! Това са хората за психиатрията!!!! Трябва да има закон до 55 години. От там нататък забрана!!!! Какво значи правете деца?Да имало още много деца. Не е важно количеството, важно е качеството! Само младите трябва да правят деца!
6.
аз
10.07.2024 10:22:34
9
82
Уважавам и разбирам желанието на всеки да си има детенце, но имам и пример от близкото обкръжение как протича живота на едно дете с възрастни родители. Още с осъзнаването на факта, че сме смъртни, започва и страха за живота на родителите и това бележи целия му живот. Сблъсква се с най-тежките загуби в ранна възраст. Тежичко е, но живота е дар... Да са живи и здрави дечицата и родителите им!
5.
И аз
10.07.2024 10:19:49
8
76
не съм превърженик на тези "късни" инвитро зачатия.... На Холувудските звезди им се раждат деца на 70 - 80 годишна възраст, но са подсигурени за целият си живот предварително. А, у нас ?! Когато, имат нужда от родителите си, те - не могат да им я дадат... Все пак, да им е ЧЕСТИТО !
4.
бургазлия
10.07.2024 10:06:14
29
105
Какво браво... какво стана с децата на оная на 64? Едното умря, тя умря, след като преди това беше болна и дете на 15 години я гледаше. И това дете сега е на 18, без майка, без баща, без никакви други роднини...
Като ги правите тези деца, мислете малко и за тях, а не само за себе си.
3.
Бургас
10.07.2024 09:54:47
20
39
Браво на хората!
2.
x
10.07.2024 09:50:17
23
71
Деца да има,НО .. Това дете като стане на 14-15 и има нужда от съвети,помощ и тн кой ще е до него?
1.
Сарая
10.07.2024 09:45:17
4
12
Damn!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бакшиш засне спяща клиентка и я превърна в зрелище в TikTok (ВИДЕО) Бакшиш засне спяща клиентка и я превърна в зрелище в TikTok (ВИДЕО) 21-годишната жена не е давала съгласие за публикуване на видеото, всичко започва от паднала батерия на телефон Кошмар! Дете и баща му пострадаха при инцидент с атракционна люлка, скъсала се метална тръба Кошмар! Дете и баща му пострадаха при инцидент с атракционна люлка, скъсала се метална тръба Двуместната им седалка се сгромолясала на земята от 2 метра височина Бивш министър на ГЕРБ обяви кандидатурата си за президент Бивш министър на ГЕРБ обяви кандидатурата си за президент Интригата около вота се заплита Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Роман Ямполски твърди, че най-опасният ИИ няма да изглежда като злодей, а като система, която човекът вече не разбира Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка В момента тялото на загиналия мъж е откарано за съдебно-медицинска експертиза Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия При зрелищна акция край Трилистник полицията иззе половин килограм прах с изключително висока токсичност, предназначен за Черноморието Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Щетите са изцяло материални Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки В неделя температурите ще стигнат до 37 градуса, а по Дунав до вторник се чакат 40 Почина бивш депутат Почина бивш депутат Последното сбогом с Юлий Славов ще бъде утре, 28 юни, от 12:00 часа в църквата на Централните пловдивски гробища Войната на фамилия Балеви приключи: Окончателно изхвърлиха красивата Ася от козметичното ѝ царство Войната на фамилия Балеви приключи: Окончателно изхвърлиха красивата Ася от козметичното ѝ царство Екссъпругата опитала тайно да изнесе оборудването на салона, а после да го продаде 
Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Докато Каракас съобщава за малко над 1400 загинали, американските сеизмолози предупреждават за невиждана катастрофа от 123 години насам 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон   С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация  Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори