Каним в почивните си бази децата, пострадали при удара над болница в Киев
Страната ни ще им предложи рехабилитация
Служебният министърът на труда и социалната политика Ивайло Иванов предложи деца, преживели ракетния удар срещу най-голямата многопрофилна детска болница в Украйна, да получат подкрепа за възстановяване и рехабилитация в почивни бази у нас. Той обсъди вчера възможността за оказване на конкретната помощ в телефонен разговор с посланика на Украйна в България Олеся Илашчук, съобщава БНТ.
"Ние вече организираме посрещането на 50 деца и техните придружители, засегнати от войната, да гостуват в базите на "Профилактика, рехабилитация и отдих" ЕАД, които могат да предложат професионална подкрепа и подходящи условия за тяхното възстановяване и рехабилитация. Сега предлагам още в първите групи украински деца, определени да дойдат в България, да бъдат включени и такива, които са преживели удара по детската болница", посочи Иванов. Той допълни, че почивката на децата ще може да бъде допълнена със здравно-психологическа терапия, за да се облекчат доколкото е възможно нанесените им психологически и физическите травми.
В близките дни предстои да бъдат уточнени конкретни действия за изпълнение на обсъдените мерки в помощ на украинските деца, допълват от Социалното министерство.
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
Сигнал до Флагман.бг: EVN ни тероризира! Токът в жк "Възраждане" постоянни спира, уредите ни гърмят!
Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева
Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен
Цените на дизел и бензин почти се изравниха
Наберете тези вълшебни билки по изгрев на Еньовден, за да отключите лековитата им мощ!
35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой

,,Българите сте народ,достоен за презрение,, ....Президент Путин в свое интервю през 2012 година....
Та толкова,за ,,братската,, ти Русия
до българин 16
Ко само хленчиш и се оплакваш...
Аз пък казвам,ай сиктир ,от булгаристански лайна и мрънкачи,(такива като теб) дето целия свят ви е крив,щото сте толкова прости и тъпи,че не можете сами да си оправите живота,та все чакате някой друг да ви свърши работата...
Брутален народ са тия украинци- висят ти, като камък на шията, не само у нас, но и в Западна Европа, писна има на всички от тях!
до 5