Какво да правим през горещите летни дни? Златка Атанасова със съвети и препоръки
Най-опасните часове за излизане са от 11 до 16 часа
Как да се справим в жегите, за кои са опасни и какви превантивни мерки да предприемем са само част от въпросите, на които отговори Златка Атанасова - медицинска сестра и треньор, обучител по първа долекарска помощ. Едва ли има бургазлия, който да не познава Златка Атанасова, която се е отдала на това да помага на хората - първо като медицинска сестра, а после и като част от неправителствения сектор.
В нашия репортаж тя припомни, че жегите действат негативно на нашето тяло. Първият ѝ съвет е да се хидратира тялото, да се пие вода между 2 и 3 литра дневно, както и да се намалят кофеиновите и алкохолни напитки и да не подценяваме слънцето и да пазим кожата си със слънцезащитни кремове, може и с други предпазни средства като шапки и козирки. Най-застрашените възрастови групи са хората над 60/65г. и малките деца. Разбира се може да има застрашени хора и под 60 г.
Всичко зависи от общото състояние на организма и дали човекът има допълнителни придружаващи проблеми. Най-опасните часове за излизане са от 11 до 16 часа и препоръчвам да се приемат повече течности, течна храна като супи и таратор и да избягваме много мазните храни, каза Златка Атанасова. Повече вижте в нашия материал:
Невиждан екшън на държавното по борба (ВИДЕО)
Тръмп с култово изречение за очилата на Макрон
Американско супер оръжие съсипа охраната на Мадуро за секунда? Ето какво каза Тръмп
Евакуация в един от най-големите градове на Балканите
Почина "най-прекрасният човек"
Медведев каза дали ще смени Русия
Порше създаде телевизор, няма да повярвате каква е цената
Почина голямо име във футбола
Неизвестен подпали статуята на Кристиано Роналдо в Мадейра
Делян Пеевски: България трябва да се включи в Съвета за мир на президента Тръмп
Българка е най-красивата баба в света?
Уловиха речно чудовище в Марица
