Слонове убиха испански турист в национален парк до Йоханесбург
Миналата година в Зимбабве 50 души са убити, а 85 са ранени от диви животни
Испански турист е убит от слонове, след като слиза от колата си, за да ги снима в национален парк близо до Йоханесбург, информира АФП.
Според служители на националния парк „Пиланесберг“ мъжът, който е бил на 43 години, е нападнат в неделя сутринта. „Пиланесберг“ е много популярен сред туристите, тъй като 50 000 хектара дива природа се намират само на 200 км от Йоханесбург, съобщи БТВ.
Мъжът, неговата годеницата и още две жени пътуват с автомобил през резервата, когато забелязват три слона и техните малки, предава lupa.bg.
„По първоначални данни мъжът спира автомобила, излиза от него и се приближава до слоновете, за да ги снима.
Предполага се, че животните са го нападнали и убили“, каза Сабата Мокгвабоне, говорител на полицията.
„За слоновете е нормално да защитават малките си. Много туристи не са наясно с рисковете и не осъзнават колко опасни могат да бъдат тези животни“, каза Питер Нел, ръководител в службата за паркове и туризъм на Северозападната провинция.
Другите пътници в колата са невредими. Нападенията на слонове не са рядкост в региона. През 2021 г. предполагаем бракониер е убит от слонове в известния национален парк „Крюгер“в Република Южна Африка.
Миналата година в Зимбабве 50 души са убити, а 85 са ранени от диви животни, предимно слонове.
„Пиланесберг“ и други паркове в РЮА молят посетителите на резерватите да държат прозорците си затворени и да не слизат от автомобилите си.
Доц. Ангел Кунчев ли ще е кандидатът за президент на ГЕРБ
Не бъди детектив в собствената си връзка!
Ново изпитание за Тибет: Земетресение удари района след опустошителните наводнения
САЩ пращат атомния самолетоносач Теодор Рузвелт в Близкия изток за поне 7 месеца
Обратното броене започна: Ето колко дни остават до лятото
Тянко хвърли бомба в „Къщата на инфлуенсърите“: Има ли тайна афера с женен футболист на „Левски“?
София с бюджет от 1,54 млрд. евро за 2026 г., над 300 млн. евро отиват за инвестиции
Украинските дронове удариха тежко „Лукойл“: Трите най-големи рафинерии в Русия спряха
НАП, Полицията и „Главна инспекция по труда“ провериха 15 търговски обекта на „кухи“ дружества
Дрон след дрон по Южното Черноморие: Нов сигнал вдигна ВМС край Созопол
28 души висяха с главата надолу близо половин час: Две момичета получиха по 275 хил. долара обезщетение

до мончо 2
Мачкай слоне!