Спас, който уби двама колеги при брутална катастрофа на АМ "Тракия", влиза в затвора
Получи 3 години и 4 месеца от Бургаския окръжен съд
Спас Живков Спасов, който през октомври 2021 година предизвика брутална катастрофа на АМ „Тракия“, отнела два човешки живота, се призна за виновен и получи 3 години и 4 месеца затвор от Бургаския окръжен съд.
43-годишният мъж от Харманли ще трябва да изтърпи наказанието си при първоначален общ режим, става ясно от решението на БОС.
Жестока катастрофа на АМ "Тракия" в посока Бургас: Двама загинаха, един мъж е тежко ранен
Трагичният случай е от 8 октомври 2021 година, когато Спас, управлявайки служебния си автомобил „Опел Инсигния“, пътувал в командировка заедно с двама свои колеги от „Технострой инженеринг“.Около 8 часа сутринта, в района на км.318 на АМ Тракия в посока Бургас той предприема рискова маневра.
Шофирайки със 168 км/ч в лявата лента Спас блъска товарен автомобил „Мерцедес“, който преди това е предприел изпреварване. От удара „Опел“-ът се завърта и забива в друг товарен автомобил, след което излиза извън платното за движение и се самозапалва.
Спас е единственият оцелял. Двамата му колеги – на 50 и 48 години загиват на място, вижте снимки от инцидента през 2021 година:
Валери Божинов се връща във Флоренция за вековния юбилей на Фиорентина
Димитър Николов: Преди три години тук беше блато, а днес - 600 дка модерна индустриална зона
На 28 август идва почти Кървава Луна, от България ще видим само началото
Скопие праща нов посланик у нас
Жегата остава: До 36 градуса в сряда, на места ще превали
Бургас събира експерти и иноватори в образованието на XVII Научно-практически форум
Хакаинде Хичилема спечели втори президентски мандат в Замбия
Тръмп нарече Ормузкия проток нова американска територия и показа карта
Асен Василев атакува Радев за заплатите
България излезе от американския Списък 301 след ударите срещу онлайн пиратството
Минималната заплата за 2027 г. се очертава между 620,20 и 667 евро
