×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Съкратиха още 160 души от "Марица Изток 3", останаха само 35


08 Юли 2024, Понеделник, 18:18 ч.
Автор: Флагман.бг

Мярката се налага по няколко причини – централата не е включена в производството на електроенергия за така наречения „регулиран пазар“, а на свободния производството

Още 160 души ще бъдат освободени от ТЕЦ "Контур Глобал Марица Изток 3", съобщи за Радио Стара Загора изпълнителният директор на компанията Васил Щонов. "Мярката се налага по няколко причини – централата не е включена в производството на електроенергия за така наречения „регулиран пазар“, а на свободния производството на енергия от лигнити не е рентабилно. От друга страна, към момента има свръхпредлагане на ток и много слабо търсене. В така наречените "фючърси" продажната цена на мегаватчас за януари е от 90 евро. Себестойността за производство на същото количество енергия от лигнити е над 140 евро. Затова и към момента за компанията е по-изгодно да закупи енергия, отколкото да я произвежда", обясни Щонов, цитиран от 3e-news.net.

За предстоящите масови съкращения днес бяха уведомени синдикатите в централата, Бюрото по труда и Инспекцията по труда.

От ноември, миналата година в ТЕЦ "Контур Глобал Марица Изток 3" няма подписан колективен трудов договор. Предишният предвиждаше при масови съкращения на работниците и служителите да се изплащат между 3 и 5 работни заплати. Като отговорна компания обаче третата източно-маришка централа ще запази непроменени условията при които бяха съкратени първите около 160 служители. "Това означава, че всеки един от хората, засегнати от свиването на персонала, ще получи средно по 9 заплати от централата. Предвижда се новите 160 души да бъдат освободени така, че да могат да се възползват от обезщетения и през Бюрото на труда. Това напрактика ще означава, че те ще могат да получат по около още 7 заплати", уточни Щонов.

Новите съкращения са част от предварително разработен план от компанията в случай на негативно развитие на нещата, което искрено се надявахме да избегнем, но за съжаление ситуацията е такава, подчерта изпълнителният директор на ТЕЦ "Контур Глобал Марица Изток ".

Около 35 са служителите, които ще останат в централата, а те ще се занимават с новите проекти – производство на енергия от слънце и батерии за съхранението й.

"Мощностите в ТЕЦ "Контур Глобал Марица Изток 3" ще останат в готовност за работа. "В случай на криза, ще възстановим производството и ще наемем допълнително хора", подчерта изпълнителният директор на централата.


В категории: Бизнес


11
Коментара
Флагман.БГ Светлана Василева: Още набирам номера му… Светлана Василева: Още набирам номера му… 13/04/2026, Понеделник 18:00 3
11
Коментара по темата
11.
Communism never die
10.07.2024 16:18:16
0
0
А междувременно в държавния тец продължават да наемат нови работници...
10.
Firefighter
10.07.2024 14:05:57
0
0
Хей,къде са "синдикатите", или защитават само държавните служители!!!
9.
Bvc
10.07.2024 06:07:59
0
3
Отг.Народа е като снопа пръчки,на Кубрат!!!Една по една,ГО ПРЕЧУПИХА!!!НЕ СМЕ/Е ЗАЕДНО.
8.
Йокин
10.07.2024 06:03:33
0
3
Хиляди бяха,на брой!!!И паднаха,в първия бой...
7.
Тец
09.07.2024 08:45:12
1
11
На Ковачки теца гори боклуци ама зелените нищо не казват .Сигурно е екологично чисти боклук. Щонов продаде този тец.Остави хората на улицата. Малко го биха по Коледа.
6.
Тец
09.07.2024 07:47:00
0
9
Продажниците унищожават и последното нещо което ни остана - енергетиката. Ще внасяне ток от чужбина ама на каква цена, тогава ще видите скъп ток.Украиница е в тец2.Дори не знаете тецове ни.
5.
Споко
09.07.2024 00:21:13
0
9
Пука им за хората, сега темата е друга, какво става в ДЯ ПЯ СЕ
4.
Това оня ТЕЦ ли е?
08.07.2024 23:46:44
1
13
Дето някакъв украинец на 23 години го беше снимал с дрон. И бил шпионин и бил стратегически обект и не знам ди кви шпионски филми?
3.
Съединението прави силата
08.07.2024 21:09:53
0
19
В кенеф превърнаха продажниците всичко-труда на бащи,майки,дядовци,баби и все роднини един народ-народ който не е цял,а всеки за себе си...винаги ще е слаб и победен!!!
2.
Крушар
08.07.2024 19:07:16
0
33
На никой не му пука за нищо,всеки е взел бързия кредит и е на море,на Гърция,на Малдивите,над Малдивите,яде пие и е.е .На никой не му дреме какви золуми стават тука,най малко пък за тяхното бъдеще и на децата им.Племето простаци сме ние.
1.
Мда
08.07.2024 18:42:21
1
47
Ти като ги изтървеш качествените кадри, ходи търси после такива.
Имаше един познат, дето викаше: Ей там на оградата 10 чакат.
Чакат, ама като дойдоха цогани и закри фирмата.
Почнат ли да "наемат" едни цигани за бърза работа, бягайте далеч, на фалит е.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Неравенство при отпускането на стипендии: трябва ли да се промени практиката в държавните университети Неравенство при отпускането на стипендии: трябва ли да се промени практиката в държавните университети Студенти сигнализират за дисбаланс между обучаващите се онлайн и присъствено, въпреки решението на съда за равен достъп до подпомагане Намериха трупа на 46-г. мъж между блокове във Варна, има следи от насилие Намериха трупа на 46-г. мъж между блокове във Варна, има следи от насилие Самоличността на починалия мъж е установена Витко Вълчев, "Прогресивна България": Тромавата администрация спъва държавата, дигиталната реформа е неизбежна Витко Вълчев, "Прогресивна България": Тромавата администрация спъва държавата, дигиталната реформа е неизбежна Кандидатът на „Прогресивна България“ залага на технологии, прозрачност и връщане на доверието между държава и граждани Франция търси 15-годишен ученик от София за фалшива бомбена заплаха от името на Ислямска държава Франция търси 15-годишен ученик от София за фалшива бомбена заплаха от името на Ислямска държава Младежът ще бъде екстрадиран , пращал е имейли с терористични заплахи към училища в Страсбург Стана ясно кога се очаква да роди Рая Пеева, носят се слухове и за пола на бебето Стана ясно кога се очаква да роди Рая Пеева, носят се слухове и за пола на бебето Актрисата съобщи новината за бременността си по време на участието си в Hell's Kitchen Ненормалник погълна 88 капсули кокаин, за да не го хванат на летището Ненормалник погълна 88 капсули кокаин, за да не го хванат на летището Не искал да го хванат на летище Бум на сигналите за корумпирани чиновници и политици Бум на сигналите за корумпирани чиновници и политици Най-много са данните за конфликт на интереси за общински съветници, кметове и училищни директори Внукът на Коста Цонев пръска хиляди за пътешествие из Азия Внукът на Коста Цонев пръска хиляди за пътешествие из Азия По време на обиколката си Димитър-младши залага на висок клас услуги Нов опасен вирус чука на вратата Нов опасен вирус чука на вратата За пръв път в Европа беше регистриран A(H9N2) - смъртоносен щам на птичия грип Интензивен трафик в последния празничен ден, катастрофи блокираха АМ "Тракия" Интензивен трафик в последния празничен ден, катастрофи блокираха АМ "Тракия" Повече от 700 полицейски екипа следят за нарушители по аутобаните у нас
Бритни Спиърс влиза в клиника, след като я хванаха зад волана пияна и дрогирана Бритни Спиърс влиза в клиника, след като я хванаха зад волана пияна и дрогирана Певицата доброволно се е регистрирала в лечебно заведение Простреляха смъртоносно в главата 20-годишен футболист Простреляха смъртоносно в главата 20-годишен футболист Атакували автобуса на отбора му след мач Земетресение разлюля Турция Земетресение разлюля Турция Епицентърът е бил на дълбочина малко над 16 километра   Тръмп: Папа Лъв XIV е слаб и ужасен политик Тръмп: Папа Лъв XIV е слаб и ужасен политик Повод за реакцията му станаха публични позиции на папата, насочени срещу външната политика на САЩ и подхода към миграцията САЩ започва блокада на иранските пристанища САЩ започва блокада на иранските пристанища Корабите, които не са свързани с Иран, ще могат свободно да преминават през Ормузкия проток Нова ескалация: САЩ обявиха блокада на Ормузкия проток от 17:00 днес Нова ескалация: САЩ обявиха блокада на Ормузкия проток от 17:00 днес Иран заплаши в отговор, че скоро всички ще си спомнят с носталгия за сегашните цени на бензина Дo 750 eвpo зa пpocтpянo пpaнe в Иcпaния Дo 750 eвpo зa пpocтpянo пpaнe в Иcпaния Кaĸви ca нaй-cтpaннитe глoби Тръмп иска да празнува рождения си ден с пот и кръв Тръмп иска да празнува рождения си ден с пот и кръв Американският президент е фен на ММА, организира зрелищни боеве Жена стана старши треньор в Бундеслигата за първи път в историята на германския футбол Жена стана старши треньор в Бундеслигата за първи път в историята на германския футбол Това стана факт, след като Унион Берлин официално назначи Мари-Луис Ета за наставник на отбора до края на сезона Унгария гласува, а след това? Четири сценария Унгария гласува, а след това? Четири сценария Унгария е разделена на 106 едномандатни избирателни района, всеки от които осигурява по един пряк мандат
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Единствената причина да са живи е, че преговарят! Виц на деня Виц на деня В операта:
- Татко, защо този чичко в черно бие тази леля?
- Не я бие, детето ми, това е диригентът.
- Тогава защо тя пищи така?
Виц на деня Виц на деня Съдията:
- Защо изхвърлихте съседа си през балкона?
Обвиняемият:
- Съседа не съм го хвърлял... само гардероба, защото започна да скърца.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Кавалерство - отношението на един мъж към жената на друг мъж
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори