Чехите обичат Приморско, въведоха си мила традиция: Махат си през камерата край Северния плаж
Тя обаче се развалила, затова туристите поискали съдействие от кмета - Иван Гайков
Мила традиция си въведоха чешки туристи, обичащи да почиват в Приморско. Морската община е популярна като любима дестинация на летовници от Чехия. За симпатичната уговорка между част от тях става ясно от молба от Mirka Máchová до кмета Иван Гайков.
„Здравейте, г-н кмет на Приморско г-н Иван Гайков. Имам една молба. Като много туристи от Чехия, аз се интересувам от събитията в Приморско не само през лятото, когато прекарваме ваканциите си там, но и през цялата година. Много се радваме да проверим уеб камерите, за да видим какво се случва там. Имаме такава уговорка в групата Приморско - красива почивка, че туристите, които вече са на почивка, винаги ни махат в петък в 19:00 часа българско време на камерата, сочеща към стълбите към северния плаж. За съжаление камерите не работят от 2 дни. Би било възможно да се поправи. Ще ви бъдем много благодарни и ще се радваме на българската култура, гостоприемство и красива среда. Благодаря“, пише Mirka Máchová от Чехия, съобщи BurgasInfo.com.
Кметът Иван Гайков реагира веднага за отстраняване на повредата на камерата, като се оказа, че имало проблем с електрозахранването.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина

Всеки ден ,КАТаджиите хващат пияни и дрогирани шофьори БЪЛГАРИ .....
Пък чехите като били пияни на бара....???
Ми на почивка са,пийнали са си,ти като си на почивка,не се ли отпускаш ,с алкохола....пък и всеки друг ,независимо,каква нация е.....
Пък българина е фиркан всеки ден,без значение,дали е в отпуск или не....