Чехите обичат Приморско, въведоха си мила традиция: Махат си през камерата край Северния плаж
Тя обаче се развалила, затова туристите поискали съдействие от кмета - Иван Гайков
Мила традиция си въведоха чешки туристи, обичащи да почиват в Приморско. Морската община е популярна като любима дестинация на летовници от Чехия. За симпатичната уговорка между част от тях става ясно от молба от Mirka Máchová до кмета Иван Гайков.
„Здравейте, г-н кмет на Приморско г-н Иван Гайков. Имам една молба. Като много туристи от Чехия, аз се интересувам от събитията в Приморско не само през лятото, когато прекарваме ваканциите си там, но и през цялата година. Много се радваме да проверим уеб камерите, за да видим какво се случва там. Имаме такава уговорка в групата Приморско - красива почивка, че туристите, които вече са на почивка, винаги ни махат в петък в 19:00 часа българско време на камерата, сочеща към стълбите към северния плаж. За съжаление камерите не работят от 2 дни. Би било възможно да се поправи. Ще ви бъдем много благодарни и ще се радваме на българската култура, гостоприемство и красива среда. Благодаря“, пише Mirka Máchová от Чехия, съобщи BurgasInfo.com.
Кметът Иван Гайков реагира веднага за отстраняване на повредата на камерата, като се оказа, че имало проблем с електрозахранването.
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете
Ограничават още един участък на АМ "Тракия"
Община Несебър и АБЧО насърчават новото поколение професионалисти в туризма
Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена
Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра
Пиян моторист катастрофира край Пловдив
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест
Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи
Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова

Всеки ден ,КАТаджиите хващат пияни и дрогирани шофьори БЪЛГАРИ .....
Пък чехите като били пияни на бара....???
Ми на почивка са,пийнали са си,ти като си на почивка,не се ли отпускаш ,с алкохола....пък и всеки друг ,независимо,каква нация е.....
Пък българина е фиркан всеки ден,без значение,дали е в отпуск или не....