Чехите обичат Приморско, въведоха си мила традиция: Махат си през камерата край Северния плаж
Тя обаче се развалила, затова туристите поискали съдействие от кмета - Иван Гайков
Мила традиция си въведоха чешки туристи, обичащи да почиват в Приморско. Морската община е популярна като любима дестинация на летовници от Чехия. За симпатичната уговорка между част от тях става ясно от молба от Mirka Máchová до кмета Иван Гайков.
„Здравейте, г-н кмет на Приморско г-н Иван Гайков. Имам една молба. Като много туристи от Чехия, аз се интересувам от събитията в Приморско не само през лятото, когато прекарваме ваканциите си там, но и през цялата година. Много се радваме да проверим уеб камерите, за да видим какво се случва там. Имаме такава уговорка в групата Приморско - красива почивка, че туристите, които вече са на почивка, винаги ни махат в петък в 19:00 часа българско време на камерата, сочеща към стълбите към северния плаж. За съжаление камерите не работят от 2 дни. Би било възможно да се поправи. Ще ви бъдем много благодарни и ще се радваме на българската култура, гостоприемство и красива среда. Благодаря“, пише Mirka Máchová от Чехия, съобщи BurgasInfo.com.
Кметът Иван Гайков реагира веднага за отстраняване на повредата на камерата, като се оказа, че имало проблем с електрозахранването.
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър
Анелия разкри тайната за перфектна фигура
Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма
Ако нямаш книжка, аз ще ти уредя, звъним и ти донасят веднага: Вижте схемата за фалшиви СУМПС
Рецепта за праселкухен - немски бутер сладкиш с плодове
Без ръст на минималната заплата до 2028 г. и нови осигуровки за част от държавния сектор

Всеки ден ,КАТаджиите хващат пияни и дрогирани шофьори БЪЛГАРИ .....
Пък чехите като били пияни на бара....???
Ми на почивка са,пийнали са си,ти като си на почивка,не се ли отпускаш ,с алкохола....пък и всеки друг ,независимо,каква нация е.....
Пък българина е фиркан всеки ден,без значение,дали е в отпуск или не....