×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Цяла седмица Созопол ще е по-пъстър отвсякога! (СНИМКИ)


Цяла седмица Созопол ще е по-пъстър отвсякога! (СНИМКИ)
Младежи от цял свят се събраха в морския град, за да покажат таланта си
06 Юли 2024, Събота, 12:44 ч.
Автор: Флагман.бг

Стартира 18-ото издание на младежкия фестивал "Музите" - още една причина да посетите морския град

До края на другата седмица Созопол ще е един от най-пъстрите градове по Южното Черноморие. Снощи стартира фестиввал на "Музите", който среща млади таланти и общности от цял свят. Официален старт на 18-ото издание даде зам.-кметът Тодор Дамянов. 

„За пореден път Созопол е изпълнен с толкова много положителна енергия, талант, радост и красота. Този фестивал стана традиционен и вече се отъждествява със Созопол. Щастлив съм да видя толкова много хора и усмивки. От името на кмета Тихомир Янакиев искам да посрещна всички  с „Добре дошли!“. Успех на фестивала!“, каза Дамянов.

Специален гост на събитието бе Дилайла Михайлова, която е заместник изпълнителен директор на Изпълнителна агенция за българите в чужбина (ИАБЧ).

„Фестивалът е един от най-пъстрите в България. За нас е чест, че Агенцията го подкрепя и има възможност да участва в това събитие. Тук се срещат млади таланти от българските общности по света, млади таланти от чужбина. Този фестивал сплотява културите на различните народности. В тези кризисни и тежки времена да се организира едно такова събитие е много трудно, но е и много необходимо, защото човек трябва да съхрани духовното в себе си. Единственият начин това да се случи е чрез изкуството. Всичко това се прави в името на децата. Бъдещето са те. Тук ще се срещнат талантите, красотите на тези деца“, посочи Михайлова по време на откриването.

Директорът на фестивала Христина Кръстева подчерта, че Созопол е прекрасен домакин се превърна в столица, в дом на "Музите". 

"От името на Сдружение „Музите“ ви приветствам с добре дошли. Пожелавам попътен вятър, вдъхновяващи моменти и незабравими преживявания в прекрасния град Созопол", каза Кръстева.

На откриването присъстваха представители на образователни и културни институти от Кувейт, Палестина, Босна и Херцеговина, Молдова и Словения.

Преди церемонията участниците преминаха с пищно шествие по улиците на Созопол. Летният театър „Аполония“ беше препълнен с желаещи да се потопят в магията на различните таланти. 

18-ото издание се провежда в 5 дневни сесии, разделени на всички видове изкуства, от 5 до 15 юли. В него се включват над 1000 участници между 5 и 35-годишна възраст от 12 държави.

Гостите са от Естония, Испания, Латвия, Словакия, Румъния, русия, Франция, Индонезия и др. От българските участници има представители на 20 града в страната. Има ансамбли, солисти от училища по изкуства, академии, школи, студиа, културни центрове, деца и младежи в неравностойно положение и гостуващи професионални творци. Фестивалът представя различни форми на изкуството – танци, музика, театър, изобразително, приложно изкуство и фотография, художествена литература, кино и др.“

Част от акцентите в програмата са плажна фиеста с известния кубински танцьор Ерик Моралес, киноуъркшоп с Елена Табанова, най-дългото хоро на музите на плажа в Созопол с Марина Банкова, литературен уъркшоп със Здравка Евтимова.

Награди тази година ще бъдат раздадени в две категории – "Танцово изкуство" и "Театър".

Международният младежки фестивал-конкурс "Музите" се осъществява под патронажа на Илияна Йотова, вицепрезидент на Република България. Партньори на събитието са Изпълнителната агенция на българите в чужбина, Европейската асоциация на фолклорните фестивали, Народното читалище "Отец Паисий“.
 




В категории: Созопол


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
3
Коментара
Флагман.БГ Колко по-скъпа е Великденската трапеза? Колко по-скъпа е Великденската трапеза? 10/04/2026, Петък 10:24 0
Флагман.БГ "Artemis II" се завръща на Земята "Artemis II" се завръща на Земята 10/04/2026, Петък 09:00 0
Флагман.БГ Признаци, че човекът до вас ви обича истински Признаци, че човекът до вас ви обича истински 09/04/2026, Четвъртък 22:00 1
Тервел ИЛИЕВ Салата с яйца за Великден Салата с яйца за Великден 09/04/2026, Четвъртък 21:29 0
3
Коментара по темата
3.
Жител на Созопол
06.07.2024 16:10:45
2
5
Доста противен фестивал. На плажа скачат някякви непоносими музите-дечица под звуците на някаква рап музика докато хората закупили си шезлонг и чадър искат да си почиват. До амфитеатъра е дандания. Да им ограничат децибелите.
2.
Green Life
06.07.2024 13:50:08
0
10
Ще бъде детска планета
на шопите от Буджака кенефа
1.
morski
06.07.2024 13:36:03
0
9
В Созопол пъстро,а в Приморско само черно.Заповядайте на черно парти .Всичките ман...али са вече тук.Приморско–черната перла на нашето черноморие
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Орбан: Няма да дадем децата си, оръжията си или парите си на Украйна Орбан: Няма да дадем децата си, оръжията си или парите си на Украйна Тази неделя ще е може би най-ключовият за бъдещето на ЕС вот - този в Унгария Бутилки с вода паднаха от камион и осеяха пътя Руен-Провадия в Айтоския проход (СНИМКИ) Бутилки с вода паднаха от камион и осеяха пътя Руен-Провадия в Айтоския проход (СНИМКИ) Участъкът е натоварен, движат се коли и в двете посоки, а препятствията на пътя създават риск за шофьорите Разпети петък е, най-тъжният ден в християнския свят Разпети петък е, най-тъжният ден в християнския свят Какви са традициите? От 1 до 100+ пункта за година: efbet разширява присъствието си в страната От 1 до 100+ пункта за година: efbet разширява присъствието си в страната За 12 месеца франчайз програмата „Отвори си efbet Пункт“ нарасна от 1 до над 100 обекта, като привлече партньори в цялата страна с бърз старт, техника и постоянна подкрепа Светкавица удари самолет край Варна секунди след излитане, инцидентът мина без щети Светкавица удари самолет край Варна секунди след излитане, инцидентът мина без щети Екипажът е запазил пълен контрол и полетът е продължил без последствия Сняг и градушка преди Великден: Варна побеля, в Плевенско прехвърчаха снежинки Сняг и градушка преди Великден: Варна побеля, в Плевенско прехвърчаха снежинки Прогнозите засега са хладни дни преди празника и повече слънце на Възкресение Христово Галя Василева във Ф Студио: Създадем ли условията с добри пътища, можем да постигнем всичко Галя Василева във Ф Студио: Създадем ли условията с добри пътища, можем да постигнем всичко Бургаска област иска изпълнението на ключови проекти, сигурност и работеща държава, категорична е Василева  Димитър Николов запозна министъра на образованието със строителството на модерния студентски кампус в Бургас Димитър Николов запозна министъра на образованието със строителството на модерния студентски кампус в Бургас Комплексът включва пет сгради с общежития за преподаватели и студенти, научни лаборатории, мултифункционални конферентни, лекционни и учебни зали Хиляди се простиха с Михаил Белчев, Кристина Белчева и Йорданка Христова съкрушени Хиляди се простиха с Михаил Белчев, Кристина Белчева и Йорданка Христова съкрушени Изключително светла личност беше, каза Етиен Леви на поклонението  Отвориха Божи гроб в Йерусалим, но благодатният огън у нас под въпрос за Великден Отвориха Божи гроб в Йерусалим, но благодатният огън у нас под въпрос за Великден Светите места от днес отново приемат поклонници, но заради напрежението в Близкия изток Българската православна църква няма да изпрати делегация
Отвориха Божи гроб в Йерусалим, но благодатният огън у нас под въпрос за Великден Отвориха Божи гроб в Йерусалим, но благодатният огън у нас под въпрос за Великден Светите места от днес отново приемат поклонници, но заради напрежението в Близкия изток Българската православна църква няма да изпрати делегация Без да подозира крадец отмъкна рядко скъпоценно яйце и часовник на стойност 2 милиона паунда Без да подозира крадец отмъкна рядко скъпоценно яйце и часовник на стойност 2 милиона паунда Днес адвокатът на престъпника настоя пред съда, че той „изобщо не е имал представа“ колко ценни са били предметите и ги е раздал на приятели Иран: Не повече от 15 кораба на ден ще преминават през Ормузкия проток Иран: Не повече от 15 кораба на ден ще преминават през Ормузкия проток Съгласно споразумението за прекратяване на огъня, преди началото на преговорите между САЩ и Иран в пакистанската столица Исламабад Над 2800 са трудовите злополуки за изминалата година Над 2800 са трудовите злополуки за изминалата година Най-много трудови злополуки са регистрирани в София – почти 39%, в Пловдив са 10,39%, Варна – 6,67%, София област – 5,36%, Стара Загора – 3,79% Краят на Тръмп идва до дни, обяви американски медиум №1 Краят на Тръмп идва до дни, обяви американски медиум №1 В началото на годината тя прогнозира засилена сеизмична активност, като действително в първите дни на 2026 г. бяха отчетени десетки трусове, основно в Азия Първото издание на националния форум „Парад на професиите“ в Бургас премина при силен интерес от родители, ученици и работодатели Първото издание на националния форум „Парад на професиите“ в Бургас премина при силен интерес от родители, ученици и работодатели Форумът привлече значителен интерес от страна на ученици, студенти и млади хора до 29 години, както и от техните родители Музеите в Бургас ще са отворени за Великденските празници Музеите в Бургас ще са отворени за Великденските празници Историческата експозиция ще остане затворена в тези дни поради технически причини Великден в Бургас с големи екрани, онлайн излъчване и безплатен нощен транспорт Великден в Бургас с големи екрани, онлайн излъчване и безплатен нощен транспорт С тази инициатива Община Бургас цели да създаде условия за по-широко участие на гражданите в празничното богослужение и да донесе духа на Великден във всеки дом Президентството даде рамо за първи ученически гвардейски отряд зад граница в Чикаго Президентството даде рамо за първи ученически гвардейски отряд зад граница в Чикаго Историческа стъпка, в Чикаго готвят първи ученически гвардейски отряд извън България Дъщерята на Юлиан Вергов с песен след тежко лято Дъщерята на Юлиан Вергов с песен след тежко лято Песента е написана на плажа в Арапя през 2025 г., където Алена е прекарала време в самота, за да превъзмогне труден период в личния си живот
Бойко Борисов Бойко Борисов Този път ГЕРБ няма да е от страната на булката Виц на деня Виц на деня В операта:
- Татко, защо този чичко в черно бие тази леля?
- Не я бие, детето ми, това е диригентът.
- Тогава защо тя пищи така?
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, защо толкова искаш да си вземем куче?
- За да има на кого да кажа "Затваряй си устата, и спри да лаеш ма кучко!"
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
Продавам пълен резервоар с гориво. Автомобилът към него е безплатен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори