Идва такава жега, че ще можем да опържем яйце на капака на колата
Страшно силна ще бъде слънчевата радиация
Страшно много слънце, изключително силна слънчева радиация и убийствени жеги от сряда прогнозира климатологът проф. Георги Рачев. Той поясни, че се очакват на места температурите да достигнат 40 градуса, а морската вода може да се стопли над 27 градуса.
“Тази двуседмична топла вълна ще направи водата буквално “чай”, както обичат да казват хората. Силното слънце ще предизвика изгаряния, дори когато сте под чадъра. Препоръчвам дебела сянка, задължително шапка и много течности и плодове. Най-добре да се пие и айрян.” Посочи почивните дни като начало на бързото повишаване на температурите, които сутрин ще бъдат около 18 градуса, а вечер средно около 30 градуса", допълни проф. Рачев, цитиран от Труд нюз.
“Затоплянето на времето ще продължи и в понеделник, пик ще се регистрира във вторник и сряда в низинната част на страната, тогава ще имаме около 34-38 градуса, а нищо чудно в района на Свищов, Русе, Хасково и Сандански живакът да скочи до 40 градуса.”, каза още той.
Климатологът уточни, че се очакват петнисти валежи по места в четвъртък, но без съществено захлаждане. “Сухо и топло, от вторник дори задушно. При 35 градуса температура на въздуха,, на капака или покрива на колата градусите са над 45, спокойно човек може да опържи яйце”, заяви проф. Рачев. Посочи още, че денят ще бъде дълъг, защото заоблачаването ще е минимално.
Разкриха колко милиона рубли получи Русия за новата звезда на българската борба Шамил Мамедов
България се включи в "Illuminations" - Бургаският мост и НДК светят в розово
Тези 4 зодии най-накрая получават това, което чакат от години
Бонбони от магазина не купувам! Имам две рецепти – едните с вкус на Роше, а другите на Трюфел
Медицинският хеликоптер транспортира дете с гърч след усложнение от грип тип А
Министър Кирилов утвърди концепция за въвеждане на здравната култура сред децата и младежите
Доналд Тръмп предупреди Иран за по-тежка атака при липса на ядрено споразумение
Бивш френски сенатор e упоил депутатка с цел сексуално насилие
Какво ще се променя в любовната ви връзка сега
Счупено стъкло на автомобил на депутат пред НС
Изчезнал моряк е открит жив на танкер в Германия
Поетапни ограничения на движението в тунел Топли дол на АМ Хемус през нощта
