×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Карнобатски бизнесмен опита да завземе държавно летище, струпа бали слама на пистата


Карнобатски бизнесмен опита  да завземе държавно летище, струпа бали слама на пистата
Председателят на ЗК "Житен край" Радко Радев казва, че целта е стратегическият обект да придобие окаян вид, за да му го продаде държавата
05 Юли 2024, Петък, 15:45 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ, снимки и видео: Георги РУСЧЕВ

В късния следобед вчера, без да попита представителите на Земеделска кооперация "Житен край", които поддържат обекта, поставил няколко дузини бали и днес аеропортът осъмна в граждански протест

Бизнесмен от Карнобат опитва да завладее държавното летище в село Екзарх Антимово, съобщиха за Флагман от Земеделска кооперация „Житен край”, които поддържат обекта.

Днес на мястото те са струпали земеделска техника от няколко села в граждански протест с цел да не продължи незаконният, според тях, процес, започнал вчера. Бизнесменът Минчо Грозев, познат още като Бумбала, е навлязъл снощи в земеделския аеропорт и с тежка техника е поставил няколко дузини бали, ограждайки немалка част от пистата.

Около 17 ч. от кооперацията са забелязали какво се случва там и са отишли, за да проверят кой и кога е дал разрешение да се поставят бали на летището. Радко Радев - председател на ЗК „Житен край”, който е на 81 години, е бил пръв на терена заедно с внука си.

„Аз съм натоварен да отговарям за летището пред полицията и пред държавата, за тази цел имам всички нужни документи. Вчера две ремаркета с бали и един разтоварач дойдоха на летището. Посрещна ни непознат човек, който каза, че „началникът го изпратил” и уточни, че този началник е Минчо Грозде от Карнобат. Обадихме се на тел. 112 и след около половин час дойде следовател, после и самият Гроздев”, разказа Радко Радев. Следват груби реплики от Минчо Гроздев към Радко:.

„Какъв си ти, бе? Чорбаджия ли си му на това летище? Аз каквото искам, това ще правя!”

Крайната цел, твърди Радко Радев, е летището да изглежда неподдържано и да бъде обявено за продажба на търг. Грозев целял да спечели този търг и да използва обекта за съхранение и производство на компост. По думите му, миналата година болтовете на специално построен навес от ЗК „Житен край”  били отрязани именно с тази идея - да се демонстрира как обектът се руши. Следва подписка в защита на летището, която бива изпратена в Министерството на земеделието, откъдето потвърждават, че обектът е държавен и толкова.

Иван Радев - юрист-консулт на ЗК „Житен край” обясни, че територията е отредена за селскостопанско летище. Там кооперацията притежава съоръжения, състоящи се от навес, който в момента е демонтиран, цистерни за вода, които се ползват постоянно, както и бетонна шахта. По закон всичко това е държавна собственост.

„От миналата година Минчо Гроздев има претенции да завладее тази територия като негова собственост - тъй като била държавна, значело, че е негова. Явно има покровителство от местната власт, полицията мълчаливо му съдейства. Към мен лично имаше отправени заплахи. Кметът на Карнобат Георги Димитров е уведомяван многократно за случващото се, но не взема никакво отношение - от страх или от нещо друго. Чуят ли, че става въпрос за Минчо Грозев, от общинската власт никой не взема отношение”, каза юрист-консултът на ЗК „Житен Край” Иван Радев пред Флагман.

Днес от полицията са пуснали предписание балите да бъдат премахнати, но към обед, когато наш екип бе на място, те си бяха там. Преди около час, около 15 часа,  Минчо Гроздев все пак е натоварил и отстранил балите сено.

Очаквайте реакцията на Минчо Гроздев, с когото по-късно ще разговаря наш репортер.

 




В категории: Карнобат


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
17
Коментара
Флагман.БГ Почина Фернандо Естесо Почина Фернандо Естесо 01/02/2026, Неделя 23:52 0
Михаил ДИМИТРОВ Почина известен бизнесмен Почина известен бизнесмен 01/02/2026, Неделя 21:46 3
Флагман.БГ 3 неща, които са като магнит за жените 3 неща, които са като магнит за жените 01/02/2026, Неделя 21:34 4
17
Коментара по темата
17.
Очаквайте доноси и проверки!
07.07.2024 20:33:28
1
8
Този наглъл тип няма да спре. В близките месеци ще ползва държавния апарат да накаже всички против него. Едно телефонче до протежето си - шефчето на проверяващите инспектори в Ямбол и до 2 седмици дфз, дансаджии, бопаджии, полиция, жандармерия, армия и пр., ще се изсипят в карнобатско да ровят някой кух сигнал и да раздават правосъдието на бумбала. Все един ще изгърмят.
16.
До Карнобатлия
07.07.2024 20:23:27
0
8
Браво! Много точно казано!
15.
Няма значение
07.07.2024 01:48:47
0
13
И аз им ядох попарата на дъщери Гроздеви...пълни боклуци...
Не могат да си намерят хора от града да им работят,че затова използват хора от Сливенския край..и се държат с тях като с роби- викат,крещят,обиждат..
Аз започнах работа при тях като бригадир на овощните им градини ...но жестоко съжалих,че съм направила това..
Те нямат никакво човешко отношение към работниците си- викат,крещят,обиждат,а да не говорим,че не им дреме за здравето на хората.., защото докато работниците са по редовете и работят минават тракторите с пръскачките и пръскат наред,без да се съобразяват,че има хора по редовете...Никой не ги изкара на безопасно място докато приключи пръскането с отровни препарати...
В резултат на това и аз пострадах -всички меки тъкани по главата и лицето ми бяха в рани/устни,ушни миди/,но никой от Бумбаловите щерки не си мръдна пръста да забрани пръскането,докато се работи в овощните градини...
Напротив-в опита си да разбера защо това се случва Станимира Гроздева така се нахвърли отгоре ми с обиди и заплахи,че когато й заявих,че напускам нареди на подвижната охрана да ме изведе от пределите на градините и да ме натири да си вървя пеш до Карнобат,макар,че сутрин и вечер
автомобила на охраната ни караше и връщаше от градините/бяхме на
прасковените градини до Околовръстното на Карнобат/.
За тях работникът е едно НИЩО!!!
14.
Карнобатлия
06.07.2024 18:31:12
0
19
Който не познава този клан, няма представа за какво ниво на токсичност става дума.
Наглост, тотално мачкане и непрекъснато унижение на работещите. Човешкото достойнство е едно голямо нищо за тях. Начело на това вещерско хоро са двете щерки, принцесите фон Бумбален, пред които Франкенщайн ряпа да яде !
Как може да има такива " човешки " същества ?
13.
Djeday
06.07.2024 16:42:20
0
16
До Sisi: Проверете си информацията...А и всички го "обичат" от избори на избори срещу
50 лева.
12.
Sisi
06.07.2024 15:51:44
19
0
Партията на Минчо Гроздев има най-много общински съветници в Карнобат. Това показва, че хората го харесват, както и Живка Гроздева. Само завистливците знаят да лаят.
11.
Мачкайте герберопитека.
06.07.2024 11:06:10
2
19
Минчо Гроздев си е чиста проба герберски бек и си вилнее из община Карнобат като у дома си. Управя го само як бой и да му прибират бизнеса.
10.
Този е типичен променкаджия
05.07.2024 21:06:21
8
26
Мисли си,че е на жълтите павета да пали полицаите!
Просто Кире нарушава Конституцията, Лена пуска фотошопирани документи, Асен краде като за последно от всякъде...
Какво толкова някакво летище...
9.
Карнобатлия
05.07.2024 20:30:01
14
37
Бумбала още си мисли че Десислава Танева го пази ама вече неее… И той пак добре но дъщерите му Живка и Станимира са пълен кошмар, всички са пропищели от тях, ама забравят че татко няма да е вечеенн!!!!!
8.
oopa
05.07.2024 20:07:58
0
33
бали сено се премахват много лесно-със кибрит
7.
Ангел Калчев
05.07.2024 19:53:30
0
31
Бандит -феодал, че и нагъл на всичко отгоре. Вземаш му всичко, а него го оставяш без нищо и в Сибир, при мечките. Макар че мечките да по- добри от него,без да обиждаме животните.
6.
.....
05.07.2024 19:44:21
6
15
... Флагманите, с Г-н Гроздев няма как да разговаряте защото...
Минчо си е Минчо и, тва е положението.
5.
*********
05.07.2024 19:18:06
0
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
4.
"Si vis pacem, para bellum"
05.07.2024 17:08:05
2
29
Шибаняк изора всички пътища няма Канада се ловува
3.
Хаахах
05.07.2024 16:46:12
0
56
Този бомбал-бръмбар що го оставихте да си вее байряка? Деба боклуците му,деба
2.
Държавата на Боко тиквата
05.07.2024 16:33:27
27
50
Никога повече Герб-Дпс в управлението!
НЕ на Мафията!
1.
Сарая
05.07.2024 15:54:19
19
19
Юриста га яди от Минчо кротък и сляп беше !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Собственичката на „Тифани“ Златина Симеонова във видеообръщение: Работим и ще продължим да работим! Собственичката на „Тифани“ Златина Симеонова във видеообръщение: Работим и ще продължим да работим! Независимо от разпространяващи се клипове с активен с*кс с различни мъже, за които тя не отрича, че са снимани в „Тифани“, бизнесдамата показва присъствие на духа Актуална обстановка към 22 часа: АМ "Тракия" е блокирана, Подбалканският път - също Актуална обстановка към 22 часа: АМ "Тракия" е блокирана, Подбалканският път - също Шофьорите все още не са виждали снегорин на терен, а от АПИ твърдят, че са изпратили над 500 Почина известен бизнесмен Почина известен бизнесмен Той бе ротарианец, запален фотограф и планинар, спечелил много награди и запечатал в уникални кадри красотите на България и родния си край Най-старият явор в манастира „Рождество Богородично“ над Бургас падна внезапно Най-старият явор в манастира „Рождество Богородично“ над Бургас падна внезапно Игуменката Ксения моли Община Бургас да помогне утре за разчистването на двора БулЕкзит! Искат референдуми за излизане от ЕС и Еврозоната, ще изграждат "радикални клетки" по регионите БулЕкзит! Искат референдуми за излизане от ЕС и Еврозоната, ще изграждат "радикални клетки" по регионите Както Великобритания го направи, ще го напрами и ние, обявиха организаторите на подписката  За нищо на света не тръгвайте тази вечер по АМ "Тракия" (ОБНОВЕНА) За нищо на света не тръгвайте тази вечер по АМ "Тракия" (ОБНОВЕНА) Видимостта е нулева, движението е кошмарно, а скоро май никой не е чистил, казват шофьори Ураганният вятър в източната част на Бургас троши дървета и електрически стълбове Ураганният вятър в източната част на Бургас троши дървета и електрически стълбове Не напускайте домовете си поне до полунощ, когато се очаква да стихне вятърът, метеорологичната обстановка утре и във вторник обаче ще е още по-тежка от тази вечер Неделна филмова вечер с Пенелопе Круз в една история за любов и драмите на Балканите Неделна филмова вечер с Пенелопе Круз в една история за любов и драмите на Балканите Серджо Кастелито създава дълбока кинематографична емоция в една от най-силните ѝ роли като майка Задържан, унизен и уволнен: Историята на един невинен таксиметров шофьор от Бургас! Задържан, унизен и уволнен: Историята на един невинен таксиметров шофьор от Бургас! Уж дрогиран, но чист – как съдът унижи прокуратурата в Бургас Депутатът инж. Петър Кънев гост на празника в Черноморец Депутатът инж. Петър Кънев гост на празника в Черноморец Той уважи поканата на кмета на общината Тихомир Янакиев и кметът на Черноморец Росен Деспов
Почина Фернандо Естесо Почина Фернандо Естесо Смъртта му символично затваря цяла епоха в испанския шоубизнес – поколението артисти, които се издигат на сцената след края на режима на Франко и оформят облика на популярната култура през 70-те и 80-те години Тайната на Гордън Рамзи за перфектни бъркани яйца е само една съставка Тайната на Гордън Рамзи за перфектни бъркани яйца е само една съставка Известният шеф-готвач разкрива как превръща обикновеното ястие в кулинарно удоволствие Студ скова Централна Европа - реки и езера се превърнаха в ледени пързалки Студ скова Централна Европа - реки и езера се превърнаха в ледени пързалки Полша и Германия са под влияние на продължителен студ, с температури до -30 градуса и рядко срещано пълно замръзване на водни обекти Том Круз напусна апартамента си в Лондон за 35 милиона паунда, след като районът му се стори опасен Том Круз напусна апартамента си в Лондон за 35 милиона паунда, след като районът му се стори опасен Звездата от „Мисията невъзможна“ е разочарован от упадъка на някога луксозния квартал в Лондон Израел забранява „Лекари без граници“ да работят в Газа Израел забранява „Лекари без граници“ да работят в Газа Заради отказ да предоставят списък със служителите си Гала се поболя заради рака на дъщеря си Гала се поболя заради рака на дъщеря си Най-вероятно звездата е под постоянно напрежение заради тежката диагноза на младата майка Натали Трифонова обяви блестящото си завръщане Натали Трифонова обяви блестящото си завръщане След месеци на подготовка за най-важната роля в живота ѝ – майчинството, чаровната синоптичка сподели, че отново ще се качи на сцената като Улла в мюзикъла „Продуцентите“ Цола Драгойчева за смърните присъди от Народния съд: Никога не бях спала толкова добре, както в утрото на екзекуциите Цола Драгойчева за смърните присъди от Народния съд: Никога не бях спала толкова добре, както в утрото на екзекуциите 1 февруари е обявен за Ден на признателност и почит към жертвите на комунистическия режим от Министерския съвет на Република България с решение № 37 от 20 януари 2011 г. Пазете се от това изчадие Пазете се от това изчадие Думите са на големия Георги Христов Голяма руска звезда по ски бягане остава извън Олимпиадата в Милано Голяма руска звезда по ски бягане остава извън Олимпиадата в Милано Международният олимпийски комитет отхвърли участието Александър Болшунов заради военната му ангажираност и политическа позиция
Драгомир Стойнев, БСП Драгомир Стойнев, БСП Триъгълникът на властта се превръща в Бермудски, който поглъща политици, несъгласни с мнението на улицата
Виц на деня Виц на деня - Тате, какво означава Злото ражда зло?
- Ами, например, баба ти е родила майка ти.
Виц на деня Виц на деня - Трябва да погледнем на нашите отношения отстрани!
- Добре за кога искаш да купя билети за цирк?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Човек с добри мисли, никога не може да бъде грозен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори