×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“
  • Глобалният пазар на дентален туризъм се ускорява към 65 милиарда долара
  • Двама тийнейджъри са в болница след токов удар в района на старозагорската жп гара
  • Британският премиер подаде оставка
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Когато имахме 200-хилядна народна армия


04 Юли 2024, Четвъртък, 12:03 ч.
Автор: Флагман.БГ

По време на управлението на Тодор Живков бе създаден значителен военнопромишлен комплекс, а сега...

Преди промените от 1989 г. армията ни е беше разширена до над 200 000 души и стотици хиляди допълнителни войници резерв. Военната служба беше задължителна. По време на управлението на Тодор Живков е създаден значителен военнопромишлен комплекс, който произвежда бронирани машини, самоходна артилерия, леки стрелкови оръжия и боеприпаси, резервни части. България изнася оръжия за Алжир, Йемен, Либия, Ирак и Сирия, както и изпраща военни съветници в някои от тези страни. Военна и медицинска помощ е предоставена на Северен Виетнам по време на Виетнамската война, пише retro.bg.

През 70-те години на XX в. ВВС са в апогея на своята мощ, притежаващи най-малко 300 модерни бойни самолета в състава си. Получили са общо над 220 изтребителя МиГ-21 между 1960 и 1989 г., 40-45 Ми-24 и други модерни за онова време самолети, като МиГ-23 и МиГ-25.

Обучението в Българската народна армия е изтощително дори за съветските стандарти.

Доставките на бронетанково въоръжение също са били в огромни количества – над 1500 танка Т-55, близо 300 танка Т-72, около 200 Т-62, над 1000 МТ-ЛБ, около 800 БТР-60 и други. Българската народна армия е имала и далекобойни ракети.

През 1989 г., когато Студената война е към своя край, армията наброява най-малко 152 000 редовни войници.


В категории: Ретро Флагман


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
44
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост 22/06/2026, Понеделник 21:41 9
Михаил ДИМИТРОВ Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост 22/06/2026, Понеделник 21:41 0
Георги РУСЧЕВ Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски 22/06/2026, Понеделник 21:30 5
Флагман.БГ Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Заблуди, които държат хората в нещастни връзки 22/06/2026, Понеделник 21:00 2
Михаил ДИМИТРОВ Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ 22/06/2026, Понеделник 19:30 0
44
Коментара по темата
44.
с.Труд
07.07.2024 06:55:36
1
4
20 години в NATO
резултата за 11 год мисии в АФГАНИСТАН БГ Хазна и БГ Държава
е ПОХАРЧИЛА 1,1 МИЛШАРДА ЛЕВА
за 90 броя БАНИ за хигиено-санитарни нужди на талибани и пущуни
За тоя милиард поне 100 ТОНА опиумен мак(хероин) да бяха докарали и с парата да ди купим нови модерни самолети F-16 block 70
43.
Bvc
06.07.2024 17:34:33
3
0
Cпасението е Величие...Голем смех.ЧЕРВЕНОКОЖИ И БЕЛИ.Май само бели,а Токайхто им вожд.Затуй им взеха скалповете.Винету ги поразява със своята,Сребърна карабина,коня му Личи(вятър).Такива ми ти работи народе български.СЕПТЕМВРИ,ЩЕ БЪДЕ Май.МАЙ/чи.
42.
Йокин
06.07.2024 17:26:44
0
10
Пак имаме.Но са 240.И не е армия,а ХРАНТУТНИЦИ.
41.
200 000
06.07.2024 10:38:54
9
6
200-хилядна народна армия , подчинена на кремъл . За каква независимост говорим . Как по - просто да го обясня , че да ме разберете ? Флагман , с тоя манипулиран вот какво си мислите че правите ?
40.
Един от могото
06.07.2024 08:11:56
2
10
Служил съм 3години и го казва най отговорно. Да много са но материалната час на корабите се усвоява трудно а и морският навик се добива трудно. Според мен дългият срок на служба тогава и бавното усвояване на материалната част се дължеше на това че във казармата влизаха почти деца без никакъв опит( аз съм роден декември а влязох във казармата септември не навършил 18 г). От баща ми и от други знам че във царската армия се е влизало при навършени 20г. От 18след завършването до20 за влизане са 2г. За 2 години вече ще е добре обучен специалист във своята област и когато влизаха не да ги учат за специалност а просто едни от 3до 6 месеца войнска подготовка и това стигаше. Но гащтниците тогава че и сега нямат толкова акъл да мислят а на държавата тогава и трябваше безплатна работна ръка за селското стопанство. А иначе на никой не му се ходеше във казармата, просто едно неприятно задължение на всеки здрав мъж. Пропуснати две ме и три години от човешкият живот,, най добрите,, и сега когато остаряхме си даваме сметка за този пропуск. А можеше много по малко на много по леки условия да мине това тогавашно задължение
39.
Екзекутора на русофилията
06.07.2024 06:26:49
5
3
Да и като всяка заробена държава се биехме за манкурта на юдеохазарския ционистко банкерски елит.

Дошло е време да обосновем първата пацифистка държава заобиколена от Българи и да се откажем да играем по свирката на юдеохазарския ционистко банкерски елит! Дали ще играем за манкурта Русия или ГОСПОДаря Америка. Българския народ все ще бъде ощетен. Крайно време е да послушате ОГЛЕДАЛНИЯ и ПОСЛЕДНИЯ ПРОРОК НА ПЛАНЕТАТА и да живеем според правилата на вселенския разум. НЕ ЛЪЖИ, НЕ УБИВАЙ, НЕ КРАДИ и ПОЕТАПНО ПРЕМИНАВАНЕ КЪМ ДАНЪК ОТ 1% за "елита"
38.
Ляв бек
06.07.2024 06:10:56
3
6
До #11,"То":
Брат, наистина никой не искаше да ходи,но всички влизахме ( казваше се, влизам в казармата,а не отивам. Отиваше се на училище).
Естествено,ти няма как да го знаеш, защото,със сигурност не изпитал ужаса, всеки ден,от началото на септември или март,да отваряш пощенска си кутия,с очакването вътре да има,т.нар. "ЧЕСТИТКА",или повиквателна,с печат:ВО-отдел "ЗДС"...Или,с други думи -Военно Окръжие-град........, отдел ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ДОНАБОРНА СЛУЖБА.
И знаеш ли, какво пишеше вътре?
Не,"Моля",не "Ако обичате",не "Когато Ви е удобно",а кратко и ясно:
ЗАПОВЯДВАМ ВИ!
ЗАПОВЯДВАМ ВИ,ДА СЕ ЯВИТЕ,на еди коя си дата,в толкова часа,пред поделение, номер.....,за отбиване на ЗАДЪЛЖИТЕЛНАТА СИ ВОЕННА СЛУЖБА!
НАСТРЪХВАМ!
Та така, брат....Никой не искаше,но всички влизаха...
Е, освен ако не бяха меки китки!
Но затова имаше,т.нар. ВМК(Военно-, медицински комисии.....
37.
Стойчо
05.07.2024 21:52:36
4
12
А сега имаме голо обрасло дупе
36.
Читател
05.07.2024 20:30:14
27
11
Стига сте се шегували…. Първо никога не е била 200000 и второ 80% бяха КЕЧ, които работеха безплатно и некачествено за държавата. Ефективността беше близка до нула!
35.
Някой си
05.07.2024 15:28:14
15
10
Той и Садам имаше огромна армия,ама не му помогна много
34.
Чико
05.07.2024 14:21:08
1
14
По отношение числеността на въоръжението данните са относително верни.Данните за личния състав обаче чувствително се разминават.Численоста достигаше до 140 000хил.Отделно извън БНА към други министерства имаше строителни войски,транспортни войски.
33.
Разведка
05.07.2024 09:18:40
2
4
ЛОЗОВО,Т...К.
32.
Разведка
05.07.2024 09:16:32
2
2
Харалампи,в Лозови ли си служил?
31.
Баба
05.07.2024 08:01:41
2
34
Затова се предадох те ( висшите офицери) и станахте Натов ски генерали.А бяхте и партийци!
30.
Салимехмед
05.07.2024 07:11:18
9
19
Тодор Живков умря.
29.
Пич
05.07.2024 03:19:33
58
24
Тъпа, лъжлива статия.
28.
ХХХL
04.07.2024 23:20:27
8
20
А,днес военнослужещите от където минат трева не никне.
27.
Пенчо
04.07.2024 22:20:00
13
58
Реклама за НАТО....
Над 20 години в блока на 36 Демократични държави....борещи се за свобода.....Пълен ташак...
Колко военнослужещи на реална военна служба има сега, и колко е имала през 90' години и на какво ниво???
Да не говорим за Авиация, Артилерия,Танкове,МТБ 'та,БТР,БРДМ,самоходни гаубици,и др.....ракети и прочие...
26.
Demokrat
04.07.2024 21:10:00
68
47
Като сте били толкова велики и съвършени защо системата фалира. Само не казвайте заради някои предатели....
25.
Бате Иво
04.07.2024 21:06:02
15
39
Двадесет и петиците почти веднага ги връщат
Просто българия е малка за тоя самолет
Е изрелците все още твърдят че е било НЛО а не МиГ 25
24.
Георги
04.07.2024 20:45:02
6
79
Сега имаме един гол х.й
23.
до 13
04.07.2024 20:41:47
5
69
Да ...Остава само унеформите да ги направят в цветовете на ЛГБТ и да приключваме с мисленето!!!!!
22.
Хараламби
04.07.2024 20:38:28
23
43
В казармата, привечер на първия ден, двамата часови си "играха" с мекия спусък на калашника. Бяха на 5 метра от мен. Последва изстрел, единия падна на земята и започна да издава звуци, като заклано прасе. Беше прострелян в сърцето. Това е един от спомените ми за цял живот! Също така мой приятел почина в казармата, защото бил болен и го мислели за симулант. В болницата само са установили, че органите му са отказали. Момче на 18 години! Това е за тези, които си мислят, че казармата е детски лагер.
21.
AcaciyTrendafilov
04.07.2024 20:33:43
11
43
А при царете ни : Крум, Борис и Симеон каква армия само сме имали и България е била на три морета!? Недоразумение си ти, ако си живял при комунизма де, ако не си а само си чувАл,е друг въпрос. От толкова много "алтернативни" Мъже, да не дава Господ България да не влезе във война, че жалба й майка на страната ни! VPVD!
20.
Ах
04.07.2024 20:16:07
21
106
Имахме армия,бяхме сила с която се съобразяваха!Достатъчно е да погледнете парада за 1300 години България и сегашния парад за да разберете разликата.Чудя се кой плати тая тъпа реклама за НАТОдето ни вкара един жид?!Без да се направи референдум за шибаното НАТО!!!Защо нарязахме ракетите си от които гърците и турците трепереха,защото столиците им бяха в обхвата им?!Защо ревящия жид ,нац.предател Соломончо Паси решеве като ку..ва за х.й когато ни приемаха в тоя еврейски къюз???
19.
Българин
04.07.2024 20:13:08
18
89
А днес храним чужда армия и служещи за чужди американски интереси,ей на това се радват бугарите
18.
Няма значение
04.07.2024 20:06:59
57
42
Прочетете някоя книга каква армия сме имали преди тази издънка наречена "комунизъм" тогава е имало армия!
17.
AcaciyTrendafilov
04.07.2024 20:06:55
6
34
Ех, Нейко, Нейко, Незнайко! Заради такива "предмониторни, ефирни героЕ", не само армията ни го закъсва, а и хора по пътищата губят живота си от такива като теб с по 2и повече хиляди часа карали коли на компютъра /по повод дроновете в болния ти мозък/, катастрофира, трошат и т.н., и после - рефреш имаш нова кола/живот! Да ама в живия живот така нестава, виж статистиката за ПТП- тата по пътищата ни, те са проекция на такива като теб. За жалост, в една реална война ситуацията няма да е по-различна! VPVD!
16.
Селски
04.07.2024 19:22:54
9
67
Казармата беше по скоро като курс за мъжество,изкарваш и си мъж,леле ...наште политици/днешните/ изкарали ли са казарма,в края на ,90те....май не,и да са я изкарали....нищо не са научили.Учеме се от грешките които сме допуснали....да не ги повтаряме.....затова има учебен предмет наречен ИСТОРИЯ!!!
15.
Нейко
04.07.2024 19:14:45
95
32
Защо така лъжете? В момента армията ни е в пъти по боеспособна. Това че сме имали 200 самолета от 50-те не означава че армията е силна(всички те са без радарни системи). Повече от половината танкове и бронетранспортьори са негодни за каквато и да е служба и са точно на един FPV дрон
14.
AcaciyTrendafilov
04.07.2024 19:04:47
20
89
Чета коментарите преди мен и се затвърждава мнението ми, че "разбирачите, уж служили някога" са нищо друго, освен връзкарчета уредени от мама, тати, дядо на ОГВ- службица, но пък компетентни. Иначе, България имаше много повече от 200 000 армия и само един тризвезден генерал - Д.Джуров. Сега имаме около 1000 заблудени активни военнослужещи, куп администрация и пленява многозвездни самовъзпроизведени генерали!? Преди СССР ни подаряваше въоръжение, съвременна летателна и лека/тежка бронирана техника, сега презокеанския брат, за скици, проекти и обещания на подобно въоръжение, ни иска душа,сърце и черен дроб, а останалата част от ОТАН ни праща последователи на знамето с цветовете на дъгата! За инфо на поколението, което неможе да "отключи" Nokia 3310, знамето с цветовете на дъгата е българско, то е продукт на един дълбоко социален, солидарен продукт на една Детска Асамблея, имаща за цел справедлив живот, право на обучение, развитие, здравеопазване и куп други общочовешки ценности за всяко едно дете по света! Само че "алтернативните" хомосапиенси най-вероломно го заграбиха и промениха смисъла на съществуването на това знаме! И старата поговорка ще припомня : Който не храни и уважава своята армия, храни чужда! VPVD!
13.
до 12
04.07.2024 16:05:43
106
29
не позна. имаме мислещи хора и 200 хиляди руски подметки. ти си една от тях.
12.
Ами
04.07.2024 15:36:58
23
90
сега имаме 200 хиляди кравешки заднолизци...
11.
To
04.07.2024 15:13:19
98
56
То казармата бе пълна глупост.Никой не искаше да ходи.Имаше много които се самоубиха но не ги казваха.Никога повече казарма.Никой на нищо не сее научил там.Да гледаш цял ден прости натефачи офицери и старшини Айде.Глупава статия
10.
Да
04.07.2024 14:53:07
85
34
Беше голям рахат за свободните мъже. Абе направо разкош! Той отиде войник за две години, после го направиха за по една година служба. И гледаш след някой друг месец булката му написала писмо. Напускала го. Намерила си друг, който да я оп*ва. Голям мъжки войнишки рев имаше тогава в казармата. А полковниците и майорите, които живееха в Бургас ходеха на учения в Сливен тогава и в други градове и тогава настъпваше голям рахат. Жените им провеждаха и те учения ама в спалнята. Нормално, то можеш ли да бъдеш жена на такива т*Паци с пагони.
9.
Христо
04.07.2024 14:42:23
33
13
До Шибил: недей да се чудиш дали да се смееш или да плачеш,ами се гръмни,за да не изпадаш в такива апокалиптични дилеми !!!!
8.
българин
04.07.2024 13:47:16
81
50
Като вземат да пишат глупости медиите, че стават смешни. Каква армия сме били имали. Ами никаква. От цар Фердинанд насам нямаме армия. Първо запада ни скопи, после руснаците. Това, че всички младежи влизаха за някоя и друга година в казармата, не означаваше , че бяха боеспособни. Сбирщина отиваща по задължение да пише дейност. То шапкарите не бяха боеспособни, а какво да кажем за младежите. Армията ни се управляваше от руски поделения. Нашите само гледаха и изпълняваха. Сега пак нямаме армия, но то е защото политиците ни нямат топки.
7.
Геле
04.07.2024 13:39:48
70
39
Страшна армия, толкова много самальоти и танкове, а стреляхме по 12 патрона веднъж в седмицата, даже събирахме гилзите, да не би някой да си е откраднал патрон.
6.
Иван
04.07.2024 13:08:49
21
119
Нищо де.
Сега нямаме армия, ама пък имаме гей паради, и успешно развъждаме цигани.
5.
???
04.07.2024 12:57:52
99
59
Някой замисля ли се колко е струвала на държавата тази "героична" армия??? Аз служи в нея 24 месеца и я видях отвътре! Малко стрелби, през останалото време чистене на оръжията, боядисване, копане на окопи и физическа подготовка! Добре че не ни нападнат някой! А по отношение на парите: един офицер в поделенията по границите получаваше около 700 лв, плюс социалните придобивки: жилище и разходите! Отделно пенсионирането на 45 години. Един учител получаваше 300 лв! Всеки един лев от тази армия го плащаше работещия! Така че вместо да ромите сълзи, радвайте се че сме в НАТО! А не във варшавския договор!
4.
Обективен
04.07.2024 12:53:57
102
40
Армия със съветско оборудване не е армия.
3.
Имали сте вие
04.07.2024 12:52:29
99
41
200 000 безмозъчни русофилски уроди, готови да бъдат хвърлени в месомелачката наречена СССР

Виждаме съдбата ви в Украйна днес.
2.
Дернев
04.07.2024 12:22:57
5
70
Това, че сега имаме само жалки остатъци от тази армия, не са виновни ЕС и НАТО, а безграничната ВГ алчност. Всичко вдържавата ни беше съсипано от нея. И най-лошото е, че това продължава. Александруполис-Констанца, дето ни я лансират, е доказателсвото затова.
1.
Шибил
04.07.2024 12:18:29
26
101
А сега като чуя тъпата реклама за 20 години в НАТО и се чудя да се смея ли, да плача ли....
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето Гледката в зоната на страха край Плиска вечер е кошмарна, хора спят по пейките, а ако някой минувач дръзне да слезе по стълбите, бива нападнат Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието Синоптиците предупреждават за локални, но много интензивни изсипвания на дъжд, придружени от силни гръмотевици Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“ Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“ В ПТП-то участват пет автомобила, има тежко ранени 11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си 11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си Една жена никога не трябва да се снишава толкова ниско, че да моли за уважение и лоялност Claudia León носи магията на Ибиса за July Morning в Bedroom Beach Claudia León носи магията на Ибиса за July Morning в Bedroom Beach Посрещането на първите слънчеви лъчи в утрото на 1 юли е уникална за България традиция, вдъхновена от вечната рок класика на Uriah Heep Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Много хора вярват, че токсичната им връзка е резултат от собствените им недостатъци Жегата в Европа взе жертви, температурите минават 40 градуса Жегата в Европа взе жертви, температурите минават 40 градуса Франция, Испания, Белгия и Великобритания въведоха предупреждения, училища затварят, транспортът се затруднява Второто издание на „Крайморски фестивал“ събра над 600 пазители на традициите в зрелищен двудневен маратон (ВИДЕО) Второто издание на „Крайморски фестивал“ събра над 600 пазители на традициите в зрелищен двудневен маратон (ВИДЕО) Уникално дефиле, кукери и детски работилници превърнаха местната лодкостоянка в най-горещата културна точка на уикенда
Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Спортът и националният музикален фестивал са засегнати, като се очаква температурите за някои да достигнат 42°C от понеделник
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня Съпруга към съпруг:
- Днес, когато минавах през коридора, часовникът падна зад мен.
- Той винаги закъснява.
Виц на деня Виц на деня Студент влиза в женското общежитие. Портиерът го пита:
- При коя отивате?
- Вие коя ще ми препоръчате?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако Господ беше жена, всички мъже щяха да горят в ада, без дори да знаят за какво
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори