×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Украинските морски дронове вече са в Тихия океан
  • Пускат движението по ремонтираните участъци на магистрала „Тракия“ в две области
  • София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
  • 16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
  • На 4 юли т.г. Авиомузей Бургас ще отбележи деветата годишнина от своето откриване
  • Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
  • „Бургас и морето“ Ви очаква на 1 август в Летния театър
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Когато имахме 200-хилядна народна армия


04 Юли 2024, Четвъртък, 12:03 ч.
Автор: Флагман.БГ

По време на управлението на Тодор Живков бе създаден значителен военнопромишлен комплекс, а сега...

Преди промените от 1989 г. армията ни е беше разширена до над 200 000 души и стотици хиляди допълнителни войници резерв. Военната служба беше задължителна. По време на управлението на Тодор Живков е създаден значителен военнопромишлен комплекс, който произвежда бронирани машини, самоходна артилерия, леки стрелкови оръжия и боеприпаси, резервни части. България изнася оръжия за Алжир, Йемен, Либия, Ирак и Сирия, както и изпраща военни съветници в някои от тези страни. Военна и медицинска помощ е предоставена на Северен Виетнам по време на Виетнамската война, пише retro.bg.

През 70-те години на XX в. ВВС са в апогея на своята мощ, притежаващи най-малко 300 модерни бойни самолета в състава си. Получили са общо над 220 изтребителя МиГ-21 между 1960 и 1989 г., 40-45 Ми-24 и други модерни за онова време самолети, като МиГ-23 и МиГ-25.

Обучението в Българската народна армия е изтощително дори за съветските стандарти.

Доставките на бронетанково въоръжение също са били в огромни количества – над 1500 танка Т-55, близо 300 танка Т-72, около 200 Т-62, над 1000 МТ-ЛБ, около 800 БТР-60 и други. Българската народна армия е имала и далекобойни ракети.

През 1989 г., когато Студената война е към своя край, армията наброява най-малко 152 000 редовни войници.


В категории: Ретро Флагман


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
44
Коментара
44
Коментара по темата
44.
с.Труд
07.07.2024 06:55:36
1
4
20 години в NATO
резултата за 11 год мисии в АФГАНИСТАН БГ Хазна и БГ Държава
е ПОХАРЧИЛА 1,1 МИЛШАРДА ЛЕВА
за 90 броя БАНИ за хигиено-санитарни нужди на талибани и пущуни
За тоя милиард поне 100 ТОНА опиумен мак(хероин) да бяха докарали и с парата да ди купим нови модерни самолети F-16 block 70
43.
Bvc
06.07.2024 17:34:33
3
0
Cпасението е Величие...Голем смех.ЧЕРВЕНОКОЖИ И БЕЛИ.Май само бели,а Токайхто им вожд.Затуй им взеха скалповете.Винету ги поразява със своята,Сребърна карабина,коня му Личи(вятър).Такива ми ти работи народе български.СЕПТЕМВРИ,ЩЕ БЪДЕ Май.МАЙ/чи.
42.
Йокин
06.07.2024 17:26:44
0
10
Пак имаме.Но са 240.И не е армия,а ХРАНТУТНИЦИ.
41.
200 000
06.07.2024 10:38:54
9
6
200-хилядна народна армия , подчинена на кремъл . За каква независимост говорим . Как по - просто да го обясня , че да ме разберете ? Флагман , с тоя манипулиран вот какво си мислите че правите ?
40.
Един от могото
06.07.2024 08:11:56
2
10
Служил съм 3години и го казва най отговорно. Да много са но материалната час на корабите се усвоява трудно а и морският навик се добива трудно. Според мен дългият срок на служба тогава и бавното усвояване на материалната част се дължеше на това че във казармата влизаха почти деца без никакъв опит( аз съм роден декември а влязох във казармата септември не навършил 18 г). От баща ми и от други знам че във царската армия се е влизало при навършени 20г. От 18след завършването до20 за влизане са 2г. За 2 години вече ще е добре обучен специалист във своята област и когато влизаха не да ги учат за специалност а просто едни от 3до 6 месеца войнска подготовка и това стигаше. Но гащтниците тогава че и сега нямат толкова акъл да мислят а на държавата тогава и трябваше безплатна работна ръка за селското стопанство. А иначе на никой не му се ходеше във казармата, просто едно неприятно задължение на всеки здрав мъж. Пропуснати две ме и три години от човешкият живот,, най добрите,, и сега когато остаряхме си даваме сметка за този пропуск. А можеше много по малко на много по леки условия да мине това тогавашно задължение
39.
Екзекутора на русофилията
06.07.2024 06:26:49
5
3
Да и като всяка заробена държава се биехме за манкурта на юдеохазарския ционистко банкерски елит.

Дошло е време да обосновем първата пацифистка държава заобиколена от Българи и да се откажем да играем по свирката на юдеохазарския ционистко банкерски елит! Дали ще играем за манкурта Русия или ГОСПОДаря Америка. Българския народ все ще бъде ощетен. Крайно време е да послушате ОГЛЕДАЛНИЯ и ПОСЛЕДНИЯ ПРОРОК НА ПЛАНЕТАТА и да живеем според правилата на вселенския разум. НЕ ЛЪЖИ, НЕ УБИВАЙ, НЕ КРАДИ и ПОЕТАПНО ПРЕМИНАВАНЕ КЪМ ДАНЪК ОТ 1% за "елита"
38.
Ляв бек
06.07.2024 06:10:56
3
6
До #11,"То":
Брат, наистина никой не искаше да ходи,но всички влизахме ( казваше се, влизам в казармата,а не отивам. Отиваше се на училище).
Естествено,ти няма как да го знаеш, защото,със сигурност не изпитал ужаса, всеки ден,от началото на септември или март,да отваряш пощенска си кутия,с очакването вътре да има,т.нар. "ЧЕСТИТКА",или повиквателна,с печат:ВО-отдел "ЗДС"...Или,с други думи -Военно Окръжие-град........, отдел ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ДОНАБОРНА СЛУЖБА.
И знаеш ли, какво пишеше вътре?
Не,"Моля",не "Ако обичате",не "Когато Ви е удобно",а кратко и ясно:
ЗАПОВЯДВАМ ВИ!
ЗАПОВЯДВАМ ВИ,ДА СЕ ЯВИТЕ,на еди коя си дата,в толкова часа,пред поделение, номер.....,за отбиване на ЗАДЪЛЖИТЕЛНАТА СИ ВОЕННА СЛУЖБА!
НАСТРЪХВАМ!
Та така, брат....Никой не искаше,но всички влизаха...
Е, освен ако не бяха меки китки!
Но затова имаше,т.нар. ВМК(Военно-, медицински комисии.....
37.
Стойчо
05.07.2024 21:52:36
4
12
А сега имаме голо обрасло дупе
36.
Читател
05.07.2024 20:30:14
27
11
Стига сте се шегували…. Първо никога не е била 200000 и второ 80% бяха КЕЧ, които работеха безплатно и некачествено за държавата. Ефективността беше близка до нула!
35.
Някой си
05.07.2024 15:28:14
15
10
Той и Садам имаше огромна армия,ама не му помогна много
34.
Чико
05.07.2024 14:21:08
1
14
По отношение числеността на въоръжението данните са относително верни.Данните за личния състав обаче чувствително се разминават.Численоста достигаше до 140 000хил.Отделно извън БНА към други министерства имаше строителни войски,транспортни войски.
33.
Разведка
05.07.2024 09:18:40
2
4
ЛОЗОВО,Т...К.
32.
Разведка
05.07.2024 09:16:32
2
2
Харалампи,в Лозови ли си служил?
31.
Баба
05.07.2024 08:01:41
2
34
Затова се предадох те ( висшите офицери) и станахте Натов ски генерали.А бяхте и партийци!
30.
Салимехмед
05.07.2024 07:11:18
9
19
Тодор Живков умря.
29.
Пич
05.07.2024 03:19:33
58
24
Тъпа, лъжлива статия.
28.
ХХХL
04.07.2024 23:20:27
8
20
А,днес военнослужещите от където минат трева не никне.
27.
Пенчо
04.07.2024 22:20:00
13
58
Реклама за НАТО....
Над 20 години в блока на 36 Демократични държави....борещи се за свобода.....Пълен ташак...
Колко военнослужещи на реална военна служба има сега, и колко е имала през 90' години и на какво ниво???
Да не говорим за Авиация, Артилерия,Танкове,МТБ 'та,БТР,БРДМ,самоходни гаубици,и др.....ракети и прочие...
26.
Demokrat
04.07.2024 21:10:00
68
47
Като сте били толкова велики и съвършени защо системата фалира. Само не казвайте заради някои предатели....
25.
Бате Иво
04.07.2024 21:06:02
15
39
Двадесет и петиците почти веднага ги връщат
Просто българия е малка за тоя самолет
Е изрелците все още твърдят че е било НЛО а не МиГ 25
24.
Георги
04.07.2024 20:45:02
6
79
Сега имаме един гол х.й
23.
до 13
04.07.2024 20:41:47
5
69
Да ...Остава само унеформите да ги направят в цветовете на ЛГБТ и да приключваме с мисленето!!!!!
22.
Хараламби
04.07.2024 20:38:28
23
43
В казармата, привечер на първия ден, двамата часови си "играха" с мекия спусък на калашника. Бяха на 5 метра от мен. Последва изстрел, единия падна на земята и започна да издава звуци, като заклано прасе. Беше прострелян в сърцето. Това е един от спомените ми за цял живот! Също така мой приятел почина в казармата, защото бил болен и го мислели за симулант. В болницата само са установили, че органите му са отказали. Момче на 18 години! Това е за тези, които си мислят, че казармата е детски лагер.
21.
AcaciyTrendafilov
04.07.2024 20:33:43
11
43
А при царете ни : Крум, Борис и Симеон каква армия само сме имали и България е била на три морета!? Недоразумение си ти, ако си живял при комунизма де, ако не си а само си чувАл,е друг въпрос. От толкова много "алтернативни" Мъже, да не дава Господ България да не влезе във война, че жалба й майка на страната ни! VPVD!
20.
Ах
04.07.2024 20:16:07
21
106
Имахме армия,бяхме сила с която се съобразяваха!Достатъчно е да погледнете парада за 1300 години България и сегашния парад за да разберете разликата.Чудя се кой плати тая тъпа реклама за НАТОдето ни вкара един жид?!Без да се направи референдум за шибаното НАТО!!!Защо нарязахме ракетите си от които гърците и турците трепереха,защото столиците им бяха в обхвата им?!Защо ревящия жид ,нац.предател Соломончо Паси решеве като ку..ва за х.й когато ни приемаха в тоя еврейски къюз???
19.
Българин
04.07.2024 20:13:08
18
89
А днес храним чужда армия и служещи за чужди американски интереси,ей на това се радват бугарите
18.
Няма значение
04.07.2024 20:06:59
57
42
Прочетете някоя книга каква армия сме имали преди тази издънка наречена "комунизъм" тогава е имало армия!
17.
AcaciyTrendafilov
04.07.2024 20:06:55
6
34
Ех, Нейко, Нейко, Незнайко! Заради такива "предмониторни, ефирни героЕ", не само армията ни го закъсва, а и хора по пътищата губят живота си от такива като теб с по 2и повече хиляди часа карали коли на компютъра /по повод дроновете в болния ти мозък/, катастрофира, трошат и т.н., и после - рефреш имаш нова кола/живот! Да ама в живия живот така нестава, виж статистиката за ПТП- тата по пътищата ни, те са проекция на такива като теб. За жалост, в една реална война ситуацията няма да е по-различна! VPVD!
16.
Селски
04.07.2024 19:22:54
9
67
Казармата беше по скоро като курс за мъжество,изкарваш и си мъж,леле ...наште политици/днешните/ изкарали ли са казарма,в края на ,90те....май не,и да са я изкарали....нищо не са научили.Учеме се от грешките които сме допуснали....да не ги повтаряме.....затова има учебен предмет наречен ИСТОРИЯ!!!
15.
Нейко
04.07.2024 19:14:45
95
32
Защо така лъжете? В момента армията ни е в пъти по боеспособна. Това че сме имали 200 самолета от 50-те не означава че армията е силна(всички те са без радарни системи). Повече от половината танкове и бронетранспортьори са негодни за каквато и да е служба и са точно на един FPV дрон
14.
AcaciyTrendafilov
04.07.2024 19:04:47
20
89
Чета коментарите преди мен и се затвърждава мнението ми, че "разбирачите, уж служили някога" са нищо друго, освен връзкарчета уредени от мама, тати, дядо на ОГВ- службица, но пък компетентни. Иначе, България имаше много повече от 200 000 армия и само един тризвезден генерал - Д.Джуров. Сега имаме около 1000 заблудени активни военнослужещи, куп администрация и пленява многозвездни самовъзпроизведени генерали!? Преди СССР ни подаряваше въоръжение, съвременна летателна и лека/тежка бронирана техника, сега презокеанския брат, за скици, проекти и обещания на подобно въоръжение, ни иска душа,сърце и черен дроб, а останалата част от ОТАН ни праща последователи на знамето с цветовете на дъгата! За инфо на поколението, което неможе да "отключи" Nokia 3310, знамето с цветовете на дъгата е българско, то е продукт на един дълбоко социален, солидарен продукт на една Детска Асамблея, имаща за цел справедлив живот, право на обучение, развитие, здравеопазване и куп други общочовешки ценности за всяко едно дете по света! Само че "алтернативните" хомосапиенси най-вероломно го заграбиха и промениха смисъла на съществуването на това знаме! И старата поговорка ще припомня : Който не храни и уважава своята армия, храни чужда! VPVD!
13.
до 12
04.07.2024 16:05:43
106
29
не позна. имаме мислещи хора и 200 хиляди руски подметки. ти си една от тях.
12.
Ами
04.07.2024 15:36:58
23
90
сега имаме 200 хиляди кравешки заднолизци...
11.
To
04.07.2024 15:13:19
98
56
То казармата бе пълна глупост.Никой не искаше да ходи.Имаше много които се самоубиха но не ги казваха.Никога повече казарма.Никой на нищо не сее научил там.Да гледаш цял ден прости натефачи офицери и старшини Айде.Глупава статия
10.
Да
04.07.2024 14:53:07
85
34
Беше голям рахат за свободните мъже. Абе направо разкош! Той отиде войник за две години, после го направиха за по една година служба. И гледаш след някой друг месец булката му написала писмо. Напускала го. Намерила си друг, който да я оп*ва. Голям мъжки войнишки рев имаше тогава в казармата. А полковниците и майорите, които живееха в Бургас ходеха на учения в Сливен тогава и в други градове и тогава настъпваше голям рахат. Жените им провеждаха и те учения ама в спалнята. Нормално, то можеш ли да бъдеш жена на такива т*Паци с пагони.
9.
Христо
04.07.2024 14:42:23
33
13
До Шибил: недей да се чудиш дали да се смееш или да плачеш,ами се гръмни,за да не изпадаш в такива апокалиптични дилеми !!!!
8.
българин
04.07.2024 13:47:16
81
50
Като вземат да пишат глупости медиите, че стават смешни. Каква армия сме били имали. Ами никаква. От цар Фердинанд насам нямаме армия. Първо запада ни скопи, после руснаците. Това, че всички младежи влизаха за някоя и друга година в казармата, не означаваше , че бяха боеспособни. Сбирщина отиваща по задължение да пише дейност. То шапкарите не бяха боеспособни, а какво да кажем за младежите. Армията ни се управляваше от руски поделения. Нашите само гледаха и изпълняваха. Сега пак нямаме армия, но то е защото политиците ни нямат топки.
7.
Геле
04.07.2024 13:39:48
70
39
Страшна армия, толкова много самальоти и танкове, а стреляхме по 12 патрона веднъж в седмицата, даже събирахме гилзите, да не би някой да си е откраднал патрон.
6.
Иван
04.07.2024 13:08:49
21
119
Нищо де.
Сега нямаме армия, ама пък имаме гей паради, и успешно развъждаме цигани.
5.
???
04.07.2024 12:57:52
99
59
Някой замисля ли се колко е струвала на държавата тази "героична" армия??? Аз служи в нея 24 месеца и я видях отвътре! Малко стрелби, през останалото време чистене на оръжията, боядисване, копане на окопи и физическа подготовка! Добре че не ни нападнат някой! А по отношение на парите: един офицер в поделенията по границите получаваше около 700 лв, плюс социалните придобивки: жилище и разходите! Отделно пенсионирането на 45 години. Един учител получаваше 300 лв! Всеки един лев от тази армия го плащаше работещия! Така че вместо да ромите сълзи, радвайте се че сме в НАТО! А не във варшавския договор!
4.
Обективен
04.07.2024 12:53:57
102
40
Армия със съветско оборудване не е армия.
3.
Имали сте вие
04.07.2024 12:52:29
99
41
200 000 безмозъчни русофилски уроди, готови да бъдат хвърлени в месомелачката наречена СССР

Виждаме съдбата ви в Украйна днес.
2.
Дернев
04.07.2024 12:22:57
5
70
Това, че сега имаме само жалки остатъци от тази армия, не са виновни ЕС и НАТО, а безграничната ВГ алчност. Всичко вдържавата ни беше съсипано от нея. И най-лошото е, че това продължава. Александруполис-Констанца, дето ни я лансират, е доказателсвото затова.
1.
Шибил
04.07.2024 12:18:29
26
101
А сега като чуя тъпата реклама за 20 години в НАТО и се чудя да се смея ли, да плача ли....
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
"Маркет линкс": Кабинетът „Радев“ бележи лек спад на доверието, Делян Пеевски с нов антирекорд "Маркет линкс": Кабинетът „Радев“ бележи лек спад на доверието, Делян Пеевски с нов антирекорд Проучване отчита 45% одобрение за правителството, докато „Прогресивна България“ води електоралната надпревара с внушителните 39% Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро Сравнението спрямо проектобюджета на кабинета “Желязков” за 2026 г., който доведе до падане на правителството, показва, че разходите за персонал по държавния бюджет - тоест без включени общини и социално-осигурителни фондове, са с 629 млн. евро по-малко Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас Изпечен апаш от Ихтиман присвои „Дачия Докер“ в морския град, но бе обграден от полицията на кръстовище Челен сблъсък между две тротинетки в Оризаре прати 16-годишен в болница със счупена ръка Челен сблъсък между две тротинетки в Оризаре прати 16-годишен в болница със счупена ръка Младежи на 15 и 16 години се сблъскаха с електрически превозни средства на прав участък, невнимание доведе до тежко падане и намеса на бургаските медици Присъдата на пловдивския кмет е прочетена! Новата дясна ръка на Бойко Борисов му поиска оставката Присъдата на пловдивския кмет е прочетена! Новата дясна ръка на Бойко Борисов му поиска оставката Големият въпрос е дали в ГЕРБ имат подготвен кадър за кмет или се самопрострелват в крака  Нелепа драма в Приморско: 85-годишен турист се опита да плува и се удави в басейн Нелепа драма в Приморско: 85-годишен турист се опита да плува и се удави в басейн Чешки гражданин издъхна секунди след като влезе във водата по време на самостоятелна почивка, полицията разследва фаталния случай в голям хотелски комплекс Драма край Карнобат: Камион изхвърча от магистралата след инсулт на шофьора Драма край Карнобат: Камион изхвърча от магистралата след инсулт на шофьора 61-годишен мъж е получил тежък мозъчен удар зад волана на мощната машина и е спрял в канавката, лекари в Бургас се борят за живота му Свидетел от мелето на „Тракия“: Колата беше смачкана до задните врати, хората умираха Свидетел от мелето на „Тракия“: Колата беше смачкана до задните врати, хората умираха Часове след кошмарния сблъсък край Ямбол, първият шофьор, подал сигнал на спешния телефон, разказа за безпомощността, ужаса и липсата на спирачен път Лудост по български: Хеликоптерът бил на 3 минути от децата на „Славия“, но законът му забранил да излети Лудост по български: Хеликоптерът бил на 3 минути от децата на „Славия“, но законът му забранил да излети Можел е да кацне на аутобана, но наредба го оставила на земята Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова За да публикува първите й стихове в „Родна реч“, се наложило да излъже, че седмокласничката е в осми клас
Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Музиканти и автори от цялата страна имаха възможност да изпратят своя авторска музика и да станат част от тазгодишното издание Константин Стойков с дебют на ринга на ELITBET MAX FIGHT 66 в Бургас срещу опасния Чарли Даинес Константин Стойков с дебют на ринга на ELITBET MAX FIGHT 66 в Бургас срещу опасния Чарли Даинес Известен със своя агресивен стил, Стойков влиза в ринга след участия на големи международни сцени и битки срещу елитни съперници, решен за победа. Отсрочка за „Лукойл“: САЩ даде още месец за продажба на активите Отсрочка за „Лукойл“: САЩ даде още месец за продажба на активите Сделката ще изисква одобрение от службите в САЩ Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии Снаряд поразиха контейнеровоз под сингапурски флаг и замрази мащабната хуманитарна операция на ООН за спасяването на стотици моряци Трусовете превърнаха Кракарас в град на ужасите, 235 загинали и хиляди безследно изчезнали Трусовете превърнаха Кракарас в град на ужасите, 235 загинали и хиляди безследно изчезнали След апокалиптичното земетресение във Венецуела, спасиха жена затисната 24 часа от отломките, прогнозите за загиналите са смразяващи Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Иран се готви да въведе такса „Преминаване“ за танкерите след изтичането на срока от 60 дни, а Оман, под натиска на САЩ, искат да отворят южен коридор, но това е невъзможно без съгласието на Техеран Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Необичайната история на шестте теракотени артефакта приключи с официална дипломатическа церемония Идва ли редът на Кримския мост? Идва ли редът на Кримския мост? След като прескочи всякакви забранителни линии, Украйна се стреми да изолира Крим и поставя под въпрос устойчивостта на Русия  САЩ изпращат спасители в Каракас САЩ изпращат спасители в Каракас Тръмп: Броят на жертвите е опустошителен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Според Американския геофизичен институт броят им ще достигне между 10 000 и 100 000 души
Проф. Георги РАЧЕВ Проф. Георги РАЧЕВ Пускаме бавния грил. Водата в Черно море – 26 градуса Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Брей, че са ви скъпи яйцата!
- Госпожо, ето ви кош, слама и петел, снесете си ги сама!
Виц на деня Виц на деня Съпругът, в просъница:
- Жена, загаси телевизора и ме завий с одеяло.
Съпругата, шепнешком:
- Не може, скъпи, на кино сме...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учени установиха, че основната причина да не се сбъдват мечтите е високите им цени...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори