Млади математически гении мериха сили в Несебър за единадесети път
В поредния финал на турнира в Несебър се състезаваха над 800 деца
За единадесета година Несебър бе домакин на финала на престижния международен турнир „Математика без граници“, който се провежда под патронажа на кмета на общината Николай Димитров.
Награждаването на победителите се състоя на амфитеатъра в старинния град. „Купа на кмета“ бе връчена на шампионите Теодор Атанасов - 1 клас, София, и Владимир Джурица, 9 клас – Сърбия, от зам.-кмета на Община Несебър Иван Гургов
„Награда на кмета“ за цялостен принос към организацията, провеждането и популяризирането на мащабното международно състезание бе връчена на двама преподаватели: Сандра Андрич – Белград и Анна Георгиева – Силистра.
Деветокласничката Мая Минкова от СУ „Любен Каравелов“ – Несебър спечели сребърен медал от престижната надпревара.
В поредния финал на турнира в Несебър се състезаваха над 800 деца от 1 –ви до 12 от 11 държави: Азербайджан, Армения, Естония, Казахстан, Малта, Република Северна Македония, Румъния, Сърбия, Украйна, Узбекистан и България.
Отборът на Армения, която се включва за първи път в математическото съревнование, засади роза в двора на СУ „Любен Каравелов“, с което традицията участващите в турнира държави да оставят живо цвете в Несебър бе спазена.
Началото на заключителния кръг на турнира в Несебър бе дадено на 29 юни. На церемонията за старта присъстваха заместник-кметът Иван Гургов и Ева Зивилдиева , директор на СУ „Любен Каравелов“ – Несебър – домакин на проявата.
Бивш спортен министър пак стана баща, на 59 години
Млада жена загина при сблъсък на микробус и електрическа тротинетка в Пловдив
Стъпка назад: Гърция „реабилитира“ кемперите
Германия разполага военни кораби в Средиземно море
Раздават 100 000 жилища в Истанбул с жребий
Макрон пристигна в Гърция, за да поднови ключово споразумение
„Нова Студена война или Хаос“: Прогнозите на Хал Брандс за света след Доналд Тръмп
БАБХ: Въвежда се пълен контрол върху вносното мляко
Технологични гиганти гонят 20 000 служители заради ИИ
Как да удължите живота на дрехите?
Слонове стъпкаха милионер в Централна Африка
Хегсет към Европа: Стига конференции – качвайте се на лодките за Ормуз
