Тежка контузия сложи край на олимпийската мечта на Александра Начева
Тя претърпя операция
Световната шампионка в тройния скок за девойки от 2018 г. Александра Начева претърпя операция днес след тежката контузия вчера на турнира “Никола Вълчанов” в Габрово.
Проф. Диян Енчев, началник Първа клиника по ортопедична трамватология в УМБАЛСМ "Пирогов", е оперирал скъсани връзки и счупен десен глезен на атлетката и още не ясно колко ще продължи възстановяването ѝ. Със сигурност обаче Начева, която остана на един скок от бронза на Европейското в Рим преди 10 дни, ще пропусне Олимпийските игри в Париж.
"Ще премина и през това и ще се върна още по-силна за следващата Олимпиада в Лос Анджелис", заяви пред сайта bgathletic.com талантливата ни атлетка.
Контузията на Алекс стана само няколко часа, след като треньорът й Стойко Цонов стана дядо за първи път. Неговият син и също състезател в тройния скок Георги Цонов и половинката му Кремена дариха Стойко и съпругата му Светлана – също бивша лекоатлетка, с внучка Кристин, която се роди на 22 юни сутринта в Пловдив.
Седмицата след изборите започва с люто време, в ход е предупреждение за градушка
Дневен хороскоп за 20 април 2026 г.: Телецът сбъдва мечтите си, но да внимава с емоциите
Междинни резултати от Бургас: Румен Радев гони 50 %, ще има ли изненада в листата на ГЕРБ
Прогресивна България стигна до 134 депутатски места, ПП-ДБ измества ГЕРБ от второто място
Първи изборни резултати от град Бургас: ПБ - 47,4 %, ГЕРБ - 22,8 %
Откриха отрова за плъхове в бебешка храна
"Прогресивна България" печели убедително в Малко Търново
Изненадващи данни от паралелно преброяване: Радев - 44,4 %, "Възраждане" е на ръба
Reuters, Politico и DW: Проруският лидер Румен Радев печели убедително изборите в България
Антон Кутев: Ще имаме правителство с премиер Румен Радев до средата на май
Задържаха кмета на лознишкото село Гороцвет за купуване на гласове
Започна видеонаблюдението в изборните секции, гледайте на живо
