Никога не правете това при чистене на керамичните котлони, ще ги съсипете
Ето кои три грешки често се допускат при чистенето
Стъклокерамичните котлони изглеждат лесни за почистване, но ако не го правите правилно, всъщност можете да повредите печката. Големият проблем при почистването на стъклени котлони е, че е изкушаващо да ги третирате като останалите плотове или лъскави повърхности. Ето и кои грешки често се допускат при чистенето.
1. Използвате абразив
Една от основните опасности, които трябва да избягвате, когато почиствате стъклен котлон, е да стоите далеч от всичко, което може да надраска повърхността. Телените гъбички или почистващи препарати с абразив са лошо решение, защото стъклото може да се напука.
2. Използвате препарат за стъкло
Ако решите да се доверите на почистващ спрей за ежедневната си поддръжка или дори за справяне с по-упорити петна, не забравяйте да използвате такъв, специално създаден за стъклени плотове. Обикновеният почистващ препарат за стъкло е твърде силен за плот и може в крайна сметка да го повреди.
3. Нямате силиконова шпатула
Понякога може да забравите да избършете котлоните след употреба и в крайна сметка се озовавате със загоряла манджа и трудни за почистване следи. Ако това се случи, има специални “стъргалки”, които са направени за стъклени котлони (най-често от силикон или гума) и наистина вършат чудеса.
Тежка катастрофа с камион затвори пътя към Капитан Андреево
Стартира програма за намаляване на употребата на антибиотици в България
Професор Рачев предупреди за голям студ, има обаче уловка
Започват консултациите за служебен кабинет при президента
Почина Личо Стоунса - виртуозът, свирил с най-големите в българската музика
Опасни пътища на 27 януари
Пренасяне на мощите на Св. Йоан Златоуст - православният календар и символиката на деня
Blossom Gardens – нов живот сред зелените хълмове и тишина, само на минути от Бургас
Февруари ще промени живота на Лъв, Козирог и Риби - ето какво ги очаква
Цените на имотите в София ще скочат с до 10% през 2026 г.
Мелбърн "гори" - жегата играе за Алкарас, Джокович и Синер са като в капан
Буря отне живота на млада учителка
