Част от Европа ли? 40-годишният нов влак идва до Бургас за 6 часа, министър го хвали
Машината е в добро състояние – има климатик и поне засега са чистички
„Ние също сме част от Европа“. Тази реплика изстреля транспортният министър Георги Гвоздейков, след като слезе на бургаската гара днес.
Той бе сред първите пасажери, пътували в „новите“ 40-годишни влакове от София до морето.
PR-ите му пък веднага побързаха да се похвалят – влакът закъснял „само“ с 5 минути. Последното може и да си е за хвалба, защото обичайно железницата закъснява с минимум половин час.
Новите немски вагони са с климатик и поне засега са чистички.
Според министъра това било „най-доброто, което може да бъде направено“ за железопътния транспорт.
Първите пътници действително бяха доволни, че влакът е доста по-добър от старите соц купета, които досега ни возеха до столицата и морето.
„Много съм доволен. Този влак е най-бързият – цял Сливен го говори“, каза един от пътуващите пред Флагман.бг.
Не липсваха и негативни оценки. Възрастна жена, например , не хареса разположението на седалките, били й наобратно.
А други твърдяха, че първоначално им било доста студено – направо измръзнали, но впоследствие климатикът започнал да работи нормално.
Вижте нашата анкета:
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова

Рагоря се спор имало ли е геюви по Тодор Живково време и в частност- забелязвал ли си таквиз в службата за сигурност ?
Спора повдига Радио Свободна Европа и Дойче Веле / тва са ФРГ и ГФР - сега са се обединили , може и да си чул /
Надяваме се да получим инфо направо от извора / straight from the horse mouth, дето се вика / , мерси !
"Като този влак сме, все 40 години назад от развития свят." - ми кат сте неграмотни и некадърни, та гласувате за ЕС и НАТО да ви управляват срещу една МРЗ, какви искате да сте?
А как беше по това време в ЕС?
В холандия от 15 милиона 3 милиона под границата на бедността и разчитащи на социални кухни и армията на спасението? Не говоря за Испания, Португалия или Южна Италия.
ПП. Когато у нас през 70те ТКЗС-тата оряха с трактори, от другата страна на границата гърците се гърчеха зад волове, нищо че България все още плащаше репарации на Гърция.
Факти.
Вижте първо за колко време стигат и как изглеждат днес влаковете в Италия, Германия, Франция, Чехия, Испания пък тогава се хвалите.
Като този влак сме, все 40 години назад от развития свят.
Герб 15 години държат БДЖ в това унизително положение -целящо да даде превес на автобусната компания на депутат от Герб, който е и спонсор на Герб. Така работи модела Герб, припомнете си го на идващите през есента парламентарни избори.
P.S. Новите-стари вагони ,които купиха ППДБ не са wow, но за 9 месеца - толкова.
"Мръсни са комунистическите номера и тогава" - а демократическите хич ги няма. Даже построеното от комунистите не можете да боядисате, щот нямате ръце, а з'ници!
"Бургас - София 6 часа. Преди 40 години" - ама през Пловдив. През Карлово - 5. И не преди 40, а преди 52 години. Преди 35 години беше 5:20 часа.
"и докъде са ни докарал тези алчни за пари и власт неграмотни и глупави шутове в парламента." - а КОЙ ги избира?!
На стари германски вагони теглени от 40+ годишни локомотиви SKODA... Със средна скорост 60 км/ч движещи се по релси ремонтиране от ЖП войски.
В "мръсния" комунизъм същия влак го взимаше с 40 минути по-бързо.
Пак някоя комисионна ще бъде лапната....
Невероятно доволни сме!
За вас 40г.рециклирани влакчета , за тях нови лимузини!
Последно гушна 20 МИЛИОНА комисиона от непотребни италиански вертолети
Ние сме консорциум между испанската авиокомпания. Въздушен нострум, влаковата компания Трениталия
Селтак. И си смени гащите,ако въобще носиш.
"Това не са паркоместа, а ел. стоянка за ел. автомобили, беснее бургазлия".
Който ги купи тогава се облажи много яко, защото живота на всички в тея вагони виси буквално на едно стоманено въже дебело 1 пръст.