Ще изградят още една детска градина в кв. "Сарафово"
Общината ще поиска парцел от Областна администрация
Детска градина се планира да бъде изградена в квартал „Сарафово". Забавачницата ще е на площ от близо 5 600 кв. метра, съобщава БНР Бургас. Предложението ще се разисква на предстоящата сесия на Общинския съвет във вторник. Кметът е отправил искане държавен терен да бъде прехвърлен от областна администрация към Община Бургас.
По-рано тази година същият този парцел в кв. Сарафово бе пуснат на търг от вече бившия областен управител, който заради обществения натиск, отмени процедурата. Тогава над 500 души подписаха петиция, в която се настоява земята да не се продава за строителство, а да се използва за обществени нужди като изграждане на зелени площи, училище или детска градина.
В момента, в който получим от държавата положително решение на Министерски съвет, започваме с процедурите по промяна на подробния устройствен план и отреждането му за детска градина, както и проектиране на самата сграда, уточни Чанка Коралска.
"Защото се оказа, че много млади хора започват да живеят в Сарафово. Това е един доста желан квартал. И децата нямат място в сегашната детска градина, не могат да се осигурят достатъчно добри условия. Ние правим една пристройка, но въпреки всичко тя не е достатъчна", допълва Коралска.
Кв. Сарафово е дом на повече от 10 хил. души, а в последните години там приоритетно се заселват млади семейства.
Кюфтета на фурна с картофено пюре – сочни, ароматни и перфектни за цялото семейство
Правителството предлага 20 април да стане официален празник
Инфлацията не може да спре богаташите. Милиардерите трупат пачки, стават 4000 до 2031 г.
Животът става лесен като песен за 4 зодии до края на април
Карлос Насар взе златото в изхвърлянето на Европейското първенство
Несебър посреща GIRO D ITALIA 2026 с мащабен културно-спортен спектакъл
Рачков развил хипохондрия, имал над 110 номера на лекари
Висок стандарт на работа и качество на правораздавателната дейност отчита АС - Бургас за 2025 година
Коалиционен партньор на Радев се отказа от депутатското кресло
Ремонт променя движението по пътя Нова Загора - Свиленград
Голямо торнадо удари Оклахома, има щети във военновъздушната база „Ванс“ (ВИДЕО)
Бурка с барета: Скромната мода превзе Париж с хиджаби, флорални рокли и стрийтуеър
