×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Колко ще ни струва почивката по Черноморието


Колко ще ни струва почивката по Черноморието
Курортите вече започнаха да се пълнят
22 Юни 2024, Събота, 09:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Средната цена е по 1000 лева на ден за 4-членно семейство и без да се лишавате от нищо

Средно около 1000 лева на ден излиза морската почивка за 4-членно семейство на Южното Черноморие в разгара на сезона. В сумата са включени нощувка в приличен хотел, храна, паркинг, ползване на открит басейн и чадъри и шезлонги на плажа. Повечето сносни хотели, категория 4 звезди и нагоре, предлагат настаняване в семеен апартамент срещу 500 до 600 лева. Ако децата са под 12 години, цената пада с около 150 лв. Над тази възраст повечето хотели ги таксуват като възрастни.

Другият проблем за четиричленните семейства с поотраснали деца е, че трудно могат да намерят подходяща база. Повечето хотели не разполагат с двуспални апартаменти и предлагат настаняване в две отделни стаи с по две легла на същата цена, на която може да се наеме и апартамент. Около стотина до 200 лева на ден по-евтино ще ви излезе ваканцията, ако си наемете хотел, който предлага само нощувка, и сами се погрижите за закуската, обяда и вечерята.

Олинклузив

В комплексите, които предлагат олинклузив или пакет с нощувка, закуска и вечеря, ваканцията излиза също средно хилядарка на ден. Срещу тази сума освен нощувка и храна туристите обикновено получават и спа процедури или сауна и джакузи.

Във ваканционно селище "Дюни“, разположено между Созопол и Приморско, най-евтината оферта е за почивка във вилите. Цената за семейство от четирима там излиза 790 лв. В по-луксозните хотели "Марина бийч“ и "Марина Роял палас“ пакетът струва от 1000 до 1200 лева на ден. Ваканционният комплекс предлага и дневни карти, с които може да се ползват всички екстри на олинклузива без нощувка срещу цена от 130 лв. на ден, а за деца таксата е 65 лв. В Гранд хотел "Поморие“ ваканцията за четирима излиза 560 лв. на ден с нощувка, закуска и ползване на спа центъра. За скромен обяд в ресторант извън комплекса сметката е минимум 100 лева, още толкова струва и вечерята.

Лукс

Луксозните бунгала на къмпинг "Градина“ край Созопол струват 650 лв. на вечер с капацитет от 4 до 6 души. Цената е само за нощувка и в нея не са включени храна или други екстри. С надути цени този сезон са и ваканционните апартаменти в Бургас и съседните курорти, които се отдават за нощувки. Почивката в такъв апартамент с 4 легла излиза от 150 до 200 лв. на ден. На пръв поглед цените изглеждат значително по-изгодни в сравнение с хотелските оферти.

Но ако сте решили да изкарате прилична ваканция на море с всички полагащи се екстри, то сумата отново набъбва и се приближава до хилядарката, като се прибавят сметките за храна, напитки, чадър и шезлонг на плажа и други развлечения за децата.


В категории: Бизнес


10
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Има много интересно поверие за днес Има много интересно поверие за днес 30/10/2025, Четвъртък 08:10 1
Тервел ИЛИЕВ Слаб вятър по Южното Черноморие Слаб вятър по Южното Черноморие 30/10/2025, Четвъртък 07:30 0
Драма с питони в София
Драма с питони в София 29/10/2025, Сряда 22:00 0
10
Коментара по темата
10.
Кинтекс
23.06.2024 09:25:20
0
1
Спокойно колкото и да струва,бързите кредити дават на всички.Всяко лято една и съща история.
9.
Примтур619
22.06.2024 11:56:07
1
9
Приморско ул.Тракия 9лв на човек.Мин. 3 дни.Какво му плащаш.Е затова ходя само индианци.
8.
Запознат
22.06.2024 11:47:07
0
14
За толкова пари 9 дни в станция всичко със спане ядене и харчене и пътя .
7.
Бохем Русофоб
22.06.2024 10:42:28
2
10
Плащам си като поп и се навирам с Марчето в някой хотел на честен бизнесмен. Не ми пречи да ям мухлясали зеленчуци, приготвяни в ръждясали тави с гранясало олио, защото не съм претенциозен слабак. Не ме е страх и от "другата линейка", макар че леко ме притесняват дървениците и бълхите, които мога да срещна. Нямам търпение фрашкани с честно изработени пари укропи да ми надуват главата по цял ден. Накрая обаче като ме питат "Ти одИ ли на викинга уа?" и отговоря "Аз от 3 дена не съм излизал от корнера копеле"....
Кой сега е номер 1? А? А?!
6.
?
22.06.2024 10:29:12
0
21
С 1200 лв. заплата...
5.
Българска работа
22.06.2024 10:23:34
0
25
Цените на хотелите в България са няколко пъти по-високи от тези в Испания, но в Испания заплатите в хотела са по няколко хиляди евро за 8 часов работен ден, докато на българските мутри им се къса сърцето да дават по 1000 лева заплати за 16 часов работен ден / 7 дни в седмицата
4.
Балкан турист
22.06.2024 10:21:32
1
13
Глупости на търкалета!:)
3.
Ха ха
22.06.2024 10:06:03
0
13
Пернишкия измамник от Дюни ...
2.
Хахаха
22.06.2024 09:40:19
5
25
1k на ден?!? За тея пари в Турция и получаваш качество и уважение. Тая година пак сме там.
1.
Гоше
22.06.2024 09:30:05
2
35
Кажи честно - 1000 лв на ден, и то в България?! За 8 дни в Турция, плащам много по-малко и със сигурност получавам повече. Какви са тия цени, при положение, че нямаш самолетни билети, такси, застраховки, трансфери от и до летище?!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Възрастна бургазлийка е в болница след инцидент в "Лазур", украинец се потроши с мотоциклет Възрастна бургазлийка е в болница след инцидент в "Лазур", украинец се потроши с мотоциклет За щастие, не се стигна до фатална развръзка По АМ „Тракия“ продължават ремонтите в платното за Бургас По АМ „Тракия“ продължават ремонтите в платното за Бургас Възстановява се движението днес в посока София  Подробности за верижната катастрофа край "Сарафово" Подробности за верижната катастрофа край "Сарафово" Удариха се 3 леки автомобила, пострада 36-годишна жена КНСБ и „Подкрепа“ излизат на протест за по-висока минимална заплата от 620 евро КНСБ и „Подкрепа“ излизат на протест за по-висока минимална заплата от 620 евро Стачните действия ще бъдат предупредителни и ще се проведат в петък пред МС Кметът на Изгрев: Школата на Мариан Бачев се помещава незаконно, за наем са давани едва 100 лева на месец Кметът на Изгрев: Школата на Мариан Бачев се помещава незаконно, за наем са давани едва 100 лева на месец Скандалът с министъра на културата е факт, извън казуса дали познатият му Белов е изнасилил млад мъж Франция с историческа промяна в закона за изнасилването Франция с историческа промяна в закона за изнасилването Мълчанието не означава "да" Слаб вятър по Южното Черноморие Слаб вятър по Южното Черноморие Добро време в България Синдикатите скочиха срещу властта, бюджетът бил на безхаберието и изчислиха колко ще ни ощети Синдикатите скочиха срещу властта, бюджетът бил на безхаберието и изчислиха колко ще ни ощети Министърът на финансите Теменужка Петкова е решила да не спазва закона и да намали минималната работна заплата, обяви главният икономист на КНСБ Убийство като от филм на ужасите в България Убийство като от филм на ужасите в България Син умъртви мъчително майка си Смърди ужасно заради танкери, които прехвърлят нефт на 11 км от брега Смърди ужасно заради танкери, които прехвърлят нефт на 11 км от брега Експерт обясни, че причината за миризмите не идва от самата операция, а е реакция на товара при рязка смяна на температурите
Тръмп нареди спешни ядрени тестове, след като Путин се похвали със Статус-6 Тръмп нареди спешни ядрени тестове, след като Путин се похвали със Статус-6 От Вашингтон считат, че Китай настига тях и Русия във въоръжаването Тръмп оцени срещата със Си с 12 по десетобалната скала Тръмп оцени срещата със Си с 12 по десетобалната скала Не е говорено за Тайван. Китай ще започне отново да купува американска соя и ще направи компромис за редкоземни елементи, Вашингтон обмисля да намали мита Изненадващ победител на изборите в Нидерландия Изненадващ победител на изборите в Нидерландия Крайнодесните на Герт Вилдерс получиха шамар във вота 7-етажна сграда рухна в Турция, има затрупано семейство 7-етажна сграда рухна в Турция, има затрупано семейство Намерено е тялото на едно дете Четирима българи застават пред съда в Париж заради... Четирима българи застават пред съда в Париж заради... Обвинението към тях е заради вандализиране на Мемориала на Холокоста във френската столица Седеметажна жилищна сграда се срути край Истанбул Седеметажна жилищна сграда се срути край Истанбул Не е ясно дали има жертви Мъск пусна Grokipedia, която да се конкурира с Wikipedia Мъск пусна Grokipedia, която да се конкурира с Wikipedia Съдържанието се генерира от изкуствен интелект и генеративния AI асистент Grok Уникална страна дава заплата до 9000 лв. Уникална страна дава заплата до 9000 лв. Има сериозен глад на кадри Силен трус удари Турция, има разрушени сгради! Разлюляха се Бургас, Пловдив и дори София Силен трус удари Турция, има разрушени сгради! Разлюляха се Бургас, Пловдив и дори София Земетресението е усетено в цяла Южна България Лукойл продава рафинерии и бензиностанции заради санкциите? Лукойл продава рафинерии и бензиностанции заради санкциите?  От руската компания уточниха, че става въпрос за международните активи
Радостин ВАСИЛЕВ, лидер на МЕЧ Радостин ВАСИЛЕВ, лидер на МЕЧ за шефката на парламента: Смениха едно мюре с друго

Виц на деня Виц на деня Строг баща се кара на дъщеря си:
- Видях те в една кола на паркинга да се натискаш с някакво момче. Кой е той?
- Какъв цвят беше колата?
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, за Нова година, ще ми купиш ли нов телефон?
- Ами този другия, дето го имаш?
- Е, той ще ми купи таблет!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Защо си продаде барабаните?
- Защото комшията си купи пушка...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори