Светлинен спектакъл за короната на „Мис Българка“ в комплекс „Старите къщи“ – Медово
Събитието е част от Културния календар на Община Поморие, а целта е да запази и популяризира българските народни носии и традиции
На 29 юни 2024 г. /събота/ комплекс „Старите къщи“ – Медово ще бъде домакин на първото издание на конкурса „Мис Българка“.
Във впечатляващ светлинен и музикален спектакъл, 13 грациозни момичета от цялата страна, на възраст между 18 и 25 години ще дефилират с български носии, бански костюми с национални мотиви и официални рокли с национални мотиви. Спектакълът ще се превърне в сцена на въздействащо шоу под открито небе, озарено от блестяща хореография с цветови ефекти и картини от лазерни лъчи, перфектно адаптирани към архитектурния облик на туристическия обект. Комплексът ще бъде осветен с националния ни трибагреник и озвучен от петима гайдари. Ще бъдат изпълнени много народни песни от различни региони.
Събитието е част от Културния календар на Община Поморие, а целта е да запази и популяризира българските народни носии и традиции.
Идеята на организаторите от комплекс „Старите Къщи Медово“, който е съхранил и препредава на поколенията духа на българското, е да вдъхновят, но и да подкрепят родното със силно послание към публиката, отвъд границите на обичайните и познати от туристически изложения слогани за България.
Победителката в „Мис Българка“ ще участва в международния конкурс Miss Tourism World, който ще се проведе през есента на тази година в Китай.
Заповядайте да запалим отново искрата на родолюбието и да преоткрием красотата на българското село, не само с неговата автентичност, но и с неговата прелест!
Медиен партньор и повече информация за конкурса – https://www.eranova.bg/
Фискалният съвет очерта три сценария за икономиката през 2026 г.
Протест пред съда по време на делото срещу насилниците на животни
Габриела Наплатанова оглави СЕМ
Тийнейджърка агресира физически на по-малко момиче в Пловдив
Как бизнеса в Бургас да се възползва от Giro d Italia
Гръцката звезда Деспина Ванди кацна с 30 души екип в София
Челен сблъсък между два влака в Дания рани най-малко 17 души
17-годишният Бисер се застреля пред очите на приятелите си в Италия
Турция забрани използването на социални мрежи от деца под 15 години
Пазарът на краткосрочни наеми в Гърция забавя темпото на фона на ръст на цените
Кремъл предлага на Китай до 30% по-ниска цена за руския газ до края на десетилетието
"Котешки скандал" провокира реститутки да се барикадират в дома си в Пловдив
