Тайланд иска членство в БРИКС
"Надяваме се на позитивна обратна връзка и да бъдем приети за член още на следващата среща"
Тайланд се надява да стане член на БРИКС на следващата среща на организацията в Русия през октомври, заяви представител на външното министерство в Банкок днес, предаде Ройтерс, цитирана от БНР.
Азиатското кралство е подало официално искане за присъединяване на министерска среща на БРИКС преди седмица.
"Надяваме се на позитивна обратна връзка и да бъдем приети за член още на следващата среща, която ще бъде в Русия", заяви говорителят на тайландското външно министерство Никорндей Баланкура.
БРИКС идва от имената на страните в организацията Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка. Миналата година групата, която иска да се противопостави на доминирания от Запада световен ред, се разшири със Саудитска Арабия, Иран, Етиопия, Египет, Аржентина, ОАЕ, като още над 40 държави са изразили интерес към членство.
Тайланд иска да се присъедини и към Организацията за икономическо сътрудничество и развитие, отбелязва Ройтерс.
Масовият турист се отказа от ресторанта: Пазарува от магазина и носи храна на плажа
Нова платформа следи храните от етикета до касата: граждани подават сигнали за цени и качество
Тръмп е в капана на ескалацията, а войната с Иран все повече губи политическа логика
САЩ отвърнаха с нови удари по Иран след смъртта на американски войници
След споровете около Киевската декларация: Външният министър обясни какво всъщност е приела България
Екшън в Полски Тръмбеш: Полицията осуети масов бой на празненство, петима се озоваха в ареста
Срив на Facebook: Хиляди потребители останаха без достъп до социалната мрежа
Трагедия край Козлодуй: 11-годишно дете се удави пред погледите на близките си
Белият дом разпали нов скандал преди финала на Мондиал 2026, застана зад Аржентина
България повали САЩ в Чикаго, Алекс Николов изригна с 32 точки
Иво Сиромахов разкри тайната на щастливата връзка: Никога не правете каквото ви каже жена ви
Дами с красиви имена черпят в навечерието на Илинден
