Линда Петкова търси сладкар, дава 10 лв. на час
Около великденските празници сладкарницата на Петкова предизвика големи спорове в мрежата заради цените, които беше сложила за козунаци
10 лв. на час е заплатата в безглутеновата сладкарница на съпругата на бившия премиер Кирил Петков, Линда Петкова. Това твърди "България Днес", позовавайки се на свой доверен източник. Преди дни страницата на малкото местенце на канадката пусна обява за нов сладкар.
Не се търси професионалист, а някой, който се занимава любителски със занаята, и да прави кафе за клиентите. Бизнесът на Линда имал интерес към някой, който би работил със здравословни и естествени продукти - запазената марка на пекарната. Работниците в сладкарницата са заети по 10 часа на ден - от 10 до 20 ч. и работят по 14-16 работни дни на месец, като се сменят два екипа през уикенда. Това означава, че на ден те изкарват по 100 лв., а на месец до 1600.
Около великденските празници сладкарницата на Петкова предизвика големи спорове в мрежата заради цените, които беше сложила за козунаци. Тя съобщи, че вече приема поръчки за три вида от празничното лакомство - със стафиди и цитрони, с натурален шоколад и бадеми или шипков мармалад и орехи.
Козунаците са направени с масло, мляко, кафява захар, яйца, безглутеново брашно, мая, кора от лимон и канела и са подходящи за хора с алергия към глутен, уверяват в публикация на фейсбук страницата на сладкарницата. А бройките са много ограничени. Има малки по 450 г и големи по 950 г. Малките са по 34 лв., а големите - 59 лв.
Следователно, за да си купиш един голям козунак, ти изхвърчава над половината заплата за деня.
Напускащият сладкар бил танцьор
"България Днес" разбра, че от сладкарницата на Линда е напуснал един от служителите там не защото не са го удовлетворявали условията, а защото имал друга страст - бил е 40-годишен танцьор. Именно затова в момента жената на Кирил Петков си търсят млад, изпълнен с желание любител сладкар като ново попълнение.
Втора поредна загуба за „акулите“: „Хебър“ пречупи „Черноморец“ в Пазарджик
Дунав се покачи с около 4 см, но ограниченията за корабите остават
Над 4 тона мъртва риба изплуваха в Полша, отровна алга порази канал към Одер
Зеленски: Избори по време на война ще разделят Украйна
Токът за домакинствата на две тарифи: Въвеждат праг за евтината електроенергия
Германия дава на Украйна 600 ракети PAC-2, Киев иска още 360 Patriot за зимата
Васил Найденов с нова песен и Любовно признание, което всяка жена иска да чуе
Хотелите по Северното Черноморие свалят цените през септември
Гост от бъдещето: Парите ще изчезнат, обществата ще преживеят катастрофи
12 лекари от Ловешко са глобени и предадени на прокуратурата за нарушения с ваксини
Илиана Раева постави цел: Три олимпийски квоти и битка за медали в Лос Анджелис
Лондон пуска таксита без шофьори: Изкуствен интелект поема волана по улиците на мегаполиса

Много!
Сръчен човек с хубава енергия и позитивна нагласа, ще се чувства прекрасно там!
Както е в Канада....пък и там тарифата на час,сигурно е и по-висока....!!!