×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Изборите оголиха грозна истина - партия с 9 333 гласа блокира магистрала "Черно море"


Изборите оголиха грозна истина - партия с 9 333 гласа блокира магистрала "Черно море"
Зелените атакуват възможността за изграждане на черноморска магистрала, която ще помогне много на туризма
20 Юни 2024, Четвъртък, 17:00 ч.
Автор: Флагман.бг

България трябва да отхвърли зеления рекет и да върне нормалния хармоничен баланс между човека и природата

9333 гласа – толкова получи партия „Зелено движение“ на извънредните изборите за 50-то Народно събрание. Това прави точно 0.43% от гласувалите. Още по-скромен е резултатът им за Европейски парламент – 8 353 избиратели дадоха вота си за тях.

В една нормална парламентарна държава партия с толкова незначителна подкрепа щеше да стои в ъгъла на обществения живот и да чака по-добри времена. В България обаче се случва точно обратното. Макар „Зелено движение“ да има ниска електорална тежест,  негови представители заемат високи държавни постове и решават съдбата на многомилионни инфраструктурни проекти от национално значение. А това вече не е реална демокрация. Това е подмяна на народния вот, която защитава всякакви интереси, но не и тези на българския народ.

„Зелено движение“ е основано през 2008 г. под името политическа партия „Зелените“. Ментори на проекта са политолога Евгений Дайнов, Петко Петков - бащата на бившия премиер Кирил Петков, и Тома Белев.  По това време Белев е едновременно директор на парк „Витоша“ и председател на частната неправителствена организация „Асоциация на парковете в България“ /АПБ/.

АПБ е част от коалицията „За да остане природа в България“. Това сдружение включва десетки неправителствени организации, които са с един център на управление, групиран около швейцарската неправителствена организация „WWF“, която в България се представлява от жената на Тома Белев - Веселина Кавръкова. Друг активист е Андрей Ковачев, прославил се с факта, че миналия март само за 20 дни подаде 9 жалби срещу довършването на АМ „Струма“ през Кресненското дефиле.

В групата влиза и Петко Цветков - също съпредседател. Той пък е директор на швейцарско-българската неправителствена организация – „Фондация Биоразнообразие“ и на 13.06.2024 г. внесе 10-та жалба срещу магистралата. В нея частната неправителствена организация  "Сдружение за дива природа Балкани" обжалва решението от 11.06.2024 г., с което Министерство на околната среда и водите разрешиха довършването на АМ „Струма“ през Кресненското дефиле.

Един от първите съпредседатели на „Зелените“ е Петко Ковачев, председател на НПО, наречено с гръмкото име „Институт за зелена политика“, което всъщност има само един член – самият той.

По-късно към „Зелено движение“ се включва и Борислав Сандов. Той успява да се изстреля до вицепремиер по климата и министър на екологията, без да има нито един ден трудов стаж.

Партия „Зелено движение“, под името „Зелените“, се е явявала самостоятелно на всички избори от 2008 г., но никога не е успявала да се доближи дори до заветния 1%, който да й осигури държавна субсидия.
Ситуацията обаче де променя през 2018 година, когато те стават част от „Демократична България“ заедно с „Да, България“ и ДСБ. И трите партии са афишират като десни, но подкрепят основно леви политики. Когато през декември 2021 г. Кирил Петков става премиер в кабинет на четворна коалиция – ПП-ДБ-БСП и ИТН, зеленият Борислав Сандов е издигнат до вицепремиер и министър на околната среда и водите. Той веднага назначава за свой заместник Тома Белев.

Кабинетът се задържа кратко и предава властта на 2 август 2022 г., но зеленият дует Сандов-Белев успяват да сътворят доста „чудеса“. Така хора от партия, която народът е натикал в задни двор на политическия живот у нас, започват да се разпореждат с цяло министерство.

Докато управляваха МОСВ, двамата успяха да спрат довършването на АМ „Струма“ през Кресненското дефиле, опитаха се да провалят изграждането на тунела под Шипка, включвайки трасето в резерват, провалиха разширението на така важния обект ПАВЕЦ „Чаира“, включвайки основният язовир „Яденица“ в резерват Ниска Рила.

И най-важното - върнаха двуинстанционното обжалване за обектите от национално значение и тези от сигурността, което им развърза ръцете чрез съдебни хватки да блокират за години напред важни за държавата, но неизгодни за чуждестранните им партньори стратегически проекти.

Още много проблеми, които създадоха зелените, могат да се изброяват. Сред тях е жизненоважната магистрала „Черно море“, която трябва да свърже двата най-големи града по българското Черноморие – Бургас и Варна. Всички 7 трасета на идейния бяха отхвърлени от МОСВ, тъй като минават през зони по Натура.

Трябва да уточним, че зоните, включени в „Натура“, обхващат над 35% от територията на страната и всички са определени от еколозите.

От 20 години зелените саботират целия зимен туризъм у нас – в този период в курортите ни няма нито един построен нов лифт, Витоша тъне в разруха, а на Банско се извиват опашки от хиляди скиори пред кабинковия лифт.

Провала на „Зелено движение“ трябва да накара истинските народни избраници  най-накрая да сложат край на това безумие, за да остане нормалният хармоничен баланс между човека и опазването на природата.


В категории: Политика


22
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Българин: Ще стане живо чудо с еврото Българин: Ще стане живо чудо с еврото 31/12/2025, Сряда 21:40 0
22
Коментара по темата
22.
Вили
25.06.2024 09:43:00
0
1
Скандално е…
21.
ХХ
21.06.2024 14:05:52
1
5
Е бивш офицер от Държавна сигурност. Изгонен от службата заради хомосексуални връзки с млад лейтенант и злоупотреба с пари. Впоследствие се пропива и развежда. В този сайт го търпят, защото го знаят, че е озлобен и му остава само писането на щуротии. Проявете разбиране, като към болен човек.
20.
Руслан
21.06.2024 13:34:02
3
5
една зелена, платена измислена партия
19.
Опа
20.06.2024 23:00:46
7
11
Флагманските мазни кафеджии,отново оплюват ППДБ . Яко,по ГЕРБерсатки. Виновни те са те,посочил е Боко. А Пеевски плаща кафето. 13години лапате на властимащите. За това сега празнувате. Не медия,парцал.
А до умника ,който пита дали в Гърция имало Натура 2000. Умен тъпчо,има,ама я им виж крайбрежието и после ставни с нашето. Познай стоте разлики.
18.
ДАА
20.06.2024 22:34:14
6
15
Подкрепям! Статията показва с факти мафиотската дейност на група платени подлоги,прокарващи интересите на Швейцарския туризъм.
17.
Well,
20.06.2024 22:33:58
0
14
Прав си брат, който има лобита и който плаща повече - побеждава . Лошите Американци написали в Ню Йорк Таймс, че днешна Македония няма връзка с Александър, че Самуил е български цар, и че Скопие е комунделски цирк. Цитират някви Македонски историци, дето викат " Комунистите навремето ги съшиха с бели конци тия глупости "
Според мен брат, квото не се решава с кеш , се решава с дронове рийпър.
Пиши ако трябва да ти пратя линк към NY times
16.
Филип
20.06.2024 22:20:01
20
10
Точно заради статии като тази България няма да се оправи скоро. Авторът реве за някаква магистрала на Черноморието, все едно няма търпение да се качи в москвича и да задръсти плажовете, защото - изненада - няма да има къде да паркира.. и накрая Зелените виновни.. Трябва да ревете че няма ЖП-ВРЪЗКА! Трябва ни модерен влак на морето, от Албена до Приморско. Но авторът е с изостанало мислене, то си личи.
15.
Бургас
20.06.2024 21:53:29
6
14
В Гърция няма ли Натура2000?Всичко работи,всичко е качествено и цените с 60% по ниски от БГ.Защо ли е така?
14.
Do 10
20.06.2024 21:22:37
3
3
Има ОПГ около тъпата ти тиква.
13.
пак този
20.06.2024 20:58:01
5
15
Тези зелени еуглени не ги ли изхвърлиха в цяла Европа? Къде се тикат и те с глупостите си?
12.
ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
20.06.2024 20:41:23
6
6
ХОРА НАГЛИТЕ ПОЛИТИЦИ ЩЕ НИ СВАРЯТ КАТО ЖАБИ С КРАЖБИТЕ СИ ! КОЛКО ЛИ ЩЕ ОТКРАДНАТ ОТ ТАЗИ МАГИСТРАЛА ?
11.
ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
20.06.2024 20:20:36
8
4
ДО №8 ИДИОТА ИЗМЕРВАЩ СЛЪНЧЕВАТА АКТИВНОСТ !!!!!!!!!!!!!!!!!АБЕ ИДИОТ КВО ТИ ПУКА НА ТЕБЕ ЧЕ ДЕЦАТА И ВНУЦИТЕ НИ ЩЕ СЕ СВАРЯТ КАТО ЖАБИ ЗАРАДИ ЧОВЕШКАТА ПОТРЕБИТЕЛСКА ЛАКОМИЯ !!!!!!!!!!ВСИЧКИ ЩЕ ВИДЯТ ТОВА ЛЯТО И ОТ ТУК НАТАТЪК ЗАРАДИ ТЕЦовете КВО ЩЕ СЕ СЛУЧИ!!!!!! ИДИОТИ КРАДЦИТЕ ВИ ПЛАЩАТ ДА ПИШЕТЕ СТАТИИТЕ !!!!!!!!!!!
10.
Коко
20.06.2024 19:29:49
3
10
дали няма ОПГ около татко петко
9.
XX
20.06.2024 19:14:03
6
21
До 2

И за другото не си прав. Точно този кмет не продължи плановете за 4 хотела край Казиното, които при Йоан бяха одобрени.
А за паркингите - ми нали ревете, че в Бургас нямало паркинги? На оная си работа ли да ги асфалтира?
8.
За едни големи пари иде реч!
20.06.2024 19:13:51
9
28
За едни ВЕИ-та и едни милиарди за Зелената мафия и Прокопи!
Зелените талибани, най-безотговорно пренебрегват промените в слънчевата активност и си моделират апокалиптично бъдеще!
Колкото си по-неграмотен, толкова по-яростен зелен талибан си!
Интересна зависимост, която е очевана: либерастите и джендърите са и зелени талибани, за справка Смучи България, Дай ми България, Педалите на Промяната....
7.
ХХ
20.06.2024 19:11:18
30
5
До 2

"ДПС-ГЕРБ фирмите да са изсекли всички гори по Черномориета ,Рода
ъпи Рила и да са го превърнали във БЕТОН" - нали искате "като в ЕС"?
Какво ревеш?
6.
ПП-ДБ са престъпници
20.06.2024 19:10:24
9
34
Зелените талибани от промяната са човеконенавистници!
Имат се за по-горна порода заради което всичко им е позволено!
Гнусни, долни драг кралици!
След тях опожарена земя!
5.
XX
20.06.2024 19:09:50
25
12
Така е. В ЕС реална демокрация няма. Има лобита и който плаща повече - побеждава.
4.
nezavisim
20.06.2024 18:10:29
7
19
Pusta sopa, dryanova !!!!!
3.
Американец
20.06.2024 17:24:23
7
32
Гадните п"дераси пак са в АКЦИЯ
2.
Пусть всегда будет Солнце
20.06.2024 17:23:37
66
26
То ако нямаше ЗЕЛЕНИ ДПС-ГЕРБ фирмите да са изсекли всички гори по Черномориета ,Рода
ъпи Рила и да са го превърнали във БЕТОН
А чич кмет да е превърнал Морската градина в гигантска синя зона и паркинг
1.
бургазлия
20.06.2024 17:13:34
7
51
Абсолютно точно !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Румен Радев: Народът наказа властта, България влиза в 2026 г. с протести, евро и надежда за промяна Румен Радев: Народът наказа властта, България влиза в 2026 г. с протести, евро и надежда за промяна Президентът с остро новогодишно обръщение за войната в Украйна, въвеждането на еврото без референдум и раждането на народен консенсус срещу корупцията ЧНГ, Бургас! Хиляди посрещнаха заедно 2026 година на площад „Тройката“ ЧНГ, Бургас! Хиляди посрещнаха заедно 2026 година на площад „Тройката“ Голяма част от присъстващите са от GenZ, а причината е голямата звезда на вечерта – Криско, който избра морския град за новогодишната нощ Кметът Димитър Николов посети приюта за бездомни в Бургас на Нова година Кметът Димитър Николов посети приюта за бездомни в Бургас на Нова година И тази година той сподели празника с най-уязвимите  Само във Флагман.бг: Катастрофата с два трупа в Нова Загора станала заради гонка Само във Флагман.бг: Катастрофата с два трупа в Нова Загора станала заради гонка Твърди се, че мъжът бил дрогиран и пиян - с 1,71 промила  Януари 2026: студове до -18°C и сняг - пълна прогноза за България Януари 2026: студове до -18°C и сняг - пълна прогноза за България Средната месечна температура ще бъде близка до климатичната норма - от минус 2 до 4 градуса Заплаха за убийство и счупена с камък витрина при опита за грабеж на златарското ателие Заплаха за убийство и счупена с камък витрина при опита за грабеж на златарското ателие Опитът за грабеж е останал недовършен, тъй като собствениците на ателието са успели да го възпрепятстват Жестока катастрофа в Нова Загора: Шофьор мина на червено и уби семейство Жестока катастрофа в Нова Загора: Шофьор мина на червено и уби семейство Джигитът е задържан на мястото на инцидента 2026 година ще сложи край на вакханалията на пазара на имоти 2026 година ще сложи край на вакханалията на пазара на имоти Цените няма да скачат драстично, а ръстът на ипотечните кредити ще се забави Анкетата на Флагман.бг: Какво мислят сърбите за приемането на еврото в България Анкетата на Флагман.бг: Какво мислят сърбите за приемането на еврото в България Мненията в Ниш са разнопосочни, от категорично несъгласие до умерен оптимизъм за бъдещето на страната ни Френски икономист: България не е готова за еврозоната (ВИДЕО) Френски икономист: България не е готова за еврозоната (ВИДЕО) Дебат за разширяването на общата валута по парижката бизнес телевизия BFM срещна специалист с пламенен либерал-глобалист
ЕЦБ ще освети сградата си във Франкфурт с "Добре дошла, България" ЕЦБ ще освети сградата си във Франкфурт с "Добре дошла, България" Урсула фон дер Лайен: Българи, гордейте се с постигнатото! Урсула фон дер Лайен: Българи, гордейте се с постигнатото! България се присъединява към еврозоната, едно от най-големите постижения на ЕС, подчерта председателят на ЕК Най-кървавата война след Втората световна: защо отново гинат руснаци и украинци Най-кървавата война след Втората световна: защо отново гинат руснаци и украинци Лично американският президент очерта историческата мащабност на конфликта между Москва и Киев   Стотинките се оказаха най-големият проблем на еврото Стотинките се оказаха най-големият проблем на еврото Близо 7700 тона монети трябва да бъдат изтеглени от населението Цър Пър махна големите джуки Цър Пър махна големите джуки Отношението на публиката към нея винаги е било крайно поляризирано Русия публикува видео със свален дрон - доказателство за украинска атака срещу Путин Русия публикува видео със свален дрон - доказателство за украинска атака срещу Путин Според руското военно ведомство, представените видеоматериали ясно показват безпилотен апарат, разбит от системите за противовъздушна отбрана Полша иска ЕС да разследва TikTok заради кампания с видеа, създадени от изкуствен интелект Полша иска ЕС да разследва TikTok заради кампания с видеа, създадени от изкуствен интелект В генерираните от ИИ видеоклипове млади жени правят изявления в подкрепа на излизането на Полша от ЕС или повтарят други крайнодесни послания Без гориво в полунощ на 31 декември: Бензиностанции затварят заради еврото Без гориво в полунощ на 31 декември: Бензиностанции затварят заради еврото Преходът към еврото изкарва бизнесът извън строя Медведев със смразяваща фраза за Зеленски Медведев със смразяваща фраза за Зеленски "Трябва да се крие до края на живота си", твърди руският висш политик Стилът на Донал Тръмп превърна хаоса в метод, а обидата - в стратегия Стилът на Донал Тръмп превърна хаоса в метод, а обидата - в стратегия Той не събира съюзници, не строи блокове и не кове дългосрочни планове. Той тества, натиска, разклаща – и гледа кой оцелява
Венци Стефанов, президент на Славия Венци Стефанов, президент на Славия Повече няма да позволя да ми се качват на главата. Виц на деня Виц на деня - Докторе, поисках самостоятелна стая! Защо до мен има някакъв човек?
- Госпожо, току що го родихте!
Виц на деня Виц на деня На 99% от жените започва да им се прави с*кс когато са на яхта! Статус във фейсбук Статус във фейсбук Изкуство е да намериш доброто в хората.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори