Летящи хлебарки превзеха Гърция
През последните две седмици общинските власти на Лариса получават десетки жалби от граждани, чиито домове са атакувани от големи летящи хлебарки.
Появата на голям брой от специфичния вид не е необичайна за Лариса през лятото, особено след мека зима, но тази година "заразата" изглежда особено остра, съобщи "Катимерини", предава БГНЕС.
Експертите казват, че неотдавнашните наводнения в района също са допринесли за проблема, като са изхвърлили хлебарките на открито.
Идентифициран като Periplaneta americana (или американска хлебарка), вредителят, който залива Лариса, е най-големият и най-бързият сред разпространените видове хлебарки и може да се множи с бързи темпове благодарение на способността си да лети.
Местните власти правят всичко възможно да се справят с проблема. Жителите и местните фирми също са призовани да се включат в битката, като напръскат имотите си с инсектициди.
В Ардино обявиха частично бедствено положение
Невероятните хрупкави топчета от броколи с кашкавал по рецептата на леля Ванче
Прокуратурата претърси 8 адреса заради скритата камера в АГ кабинет
Скица на Рембранд се продаде на търг за 18 милиона долара в Ню Йорк
"The Washington post" с драстични съкращения, за да оцелее - закри цялата спортна редакция, уволни десетки журналисти
Едва 18% от хората следят стриктно дневния си прием на вода
За 2 г. в България не е регистриран нито един нов камион или автобус
Мъж посяга на момичета в Лом, признава си, пускат го срещу "подписка"
Над 14 тона недекларирани зеленчуци засечени на митническия пункт Лесово
Летището в Берлин спря всички излитащи полети заради зимната обстановка
Свлачища затрудниха движението по ключови пътни артерии в страната
Напрежение в Лом след освобождаването на обвиняем по дело за блудство с деца

Майните са като хлебарки....пъплят....пъплят....
пеят в планета Пайнер
И си мислят че фарчът