Заловиха 350 кг марихуана в Нови Искър
Дрогата е била в 44 кашона в камион
Задържаха 350 кг марихуана в камион в Нови Искър. Наркотикът е бил опакован във вакуумирани пликове, намиращи се в общо 44 кашона.
"През вчерашния ден органите на ГДНП-МВР са извършили действия по неотложност във връзка с открит камион с 350 кг марихуана, опакована във вакуумирани пликове, разположени в общо 44 кашона", каза заместник градският прокурор на София Десислава Петрова. "Няма обвиняем, защото не са събрани достатъчно доказателства. Следва комплексно разследване", добави Петрова, цитирана от Нова тв.
"Камионът е преминал дълъг маршрут – няколко държавни граници, но е бил наблюдаван, за да се установи крайната му цел", уточни Петрова, цитирана от dnes.bg.
"Преди малко повече от месец е забелязана транспортна фирма със съмнителни превози. Извършена е проверка на един от автомобилите на тази фирма", обяви и.ф. главен секретар на МВР Димитър Кангалджиев.
По думите на директора ГДНП Атанас Илков фирмата внасяла наркотични вещества за България от Европа. В случая камионът е пътувал за Испания. „Благодарение на бързите и адекватни дейности на екипа шофьорът е задържан за разпит. Той е и собственик на превозното средство”, отбеляза Илков.
Вкараха в затвора бившия губернатор на Курска област
Настоящата енергийна криза е по-тежка от 1973, 1979 и 2022 г., взети заедно
Кметът на Царево отличи доброволците от БЧК след кръводарителска кампания с 46 дарители
АПИ спря безплатната пътна помощ за автомобили
Вдигнаха спешно медицинския хеликоптер заради пострадал мъж
Тръмп: Гневът ми към НАТО започна с Гренландия
Купувайте винетки само от тези сайтове
Започнаха мащабни бомбардировки в Иран
След дни на АМ "Тракия" ще е ад!
Ким Кардашиян и Люис Хамилтън потвърдиха връзката си с видео от Токио
Волтова дъга изгори български затворник, освободен от Гърция преди часове
По повод Седмицата на гората ще бъдат раздадени над 250 фиданки в Бургас
