Наемите ще продължат да се вдигат
Търсенето все още е сериозно
Нивото на наемите на жилища в София изостава спрямо другите столици на страните от Европейския съюз и по всяка вероятност наемите ще нараснат през следващите години, коментират брокери на имоти. В България преобладаващата част от хората живеят в собствен дом.
Една от причините за това е, че българинът предпочита да живее в собствено жилище. Освен това в страната има много апартаменти, строени в периода преди демократичните промени, които се предават по наследство между поколенията.
В резултат голяма част от населението има собствен дом. Но пазарът предстои да се промени, тъй като не всеки ще може да си позволи да купи имот. Все по-често младите, които искат да започнат да живеят сами, няма да могат да купят апартамент и ще живеят под наем. Хората все по-често се местят от един град в друг, което също води до ръст при търсенето на жилища под наем. Всичко това ще се отрази и на размера на наемите, категорични са брокери.
Риалити звезда от "Фермата" почина на 47 г.
Цените на ягодите и черешите паднаха през седмицата
3 зодии ще ринат пари с лопата през новата седмица
Криминалист за катастрофата в Челопечене: Има черен пазар на шофьорски книжки
Кола се вряза с бясна скорост в къща в Дупница, загина 17-годишният шофьор
Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави
Министърът на земеделието: Четири от 9-те оградени имота в "Баба Алино" са държавна собственост
Откриха тяло на 31-годишна жена в Сливенско, има арестуван
Росен Христов не влизал в ДКК за пари, а да търси корупция
Сложете резен лимон до прозореца и може да намалите един от най-досадните летни проблеми у дома
Все повече родители тестват сами децата си за наркотици у дома
