Какво се падна на матурата на седмокласниците
59 424 ученици се явяват на Национално външно оценяване по български език и литература след 7-ми клас
Седмокласниците ще пишат по Вариант 1 на външното оценяване след 7 клас по БЕЛ. Той беше изтеглен в 7:00 часа в Министерството на образованието и науката.
59 424 ученици се явяват на Национално външно оценяване по български език и литература след 7-ми клас. Изпитът ще започне в сряда в 9.00 часа и ще се проведе в 1665 училища, в 5431 зали.
Седмокласниците ще работят върху 26 задачи. Първата част от изпита е с продължителност 75 минути. Времето за работата е увеличено с 15 минути в сравнение с миналата година.
Втората част от изпита е с продължителност 90 минути. В нея седмокласниците ще създават текст – подробен преразказ на художествен текст с изпълнение на определена дидактическа задача. Художественият текст е създаден специално за Националното външно оценяване.
Резултатите от изпита ще бъдат обявени до 2 юли 2024 година.
Какво знаем за дрона "Майя" и за какво се използва той?
Тежка загуба за Лионел Меси: Баща му Хорхе почина на 68 години
Българите вече държат телефона по 3 години, но при смяна избират по-скъп на изплащане
ГЕРБ след взрива край Кардам: Има ли риск дронове отново да навлязат в България
Вера Кочовска: България започва да се оправя през 2030 г.
Костадинов за нахлулия дрон: Какъв е дронът? Украински, руски или ирански?
Google реже Gmail: Популярна функция за изпращане на имейли спира от януари 2027 г.
Бум на външен отит след морето: Лекари предупреждават за ухото на плувеца
На косъм от трагедия на Подбалканския път: Камион спука гума и едва не премаза кола
Дизелът поевтиня в България: Ето колко струват горивата днес
Главчев си прави отвод от одитите за периода, в който беше служебен премиер
Шок на Крит: Турист попитал колко пари искат, за да му дадат момиче
