×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Един загинал и девет ранени при катастрофа на българска кола с мигранти в Хърватия
  • Американски военни конвои ще преминат през България на път към учение в Румъния
  • От днес влиза в сила Пактът за миграцията и убежището в ЕС
  • Цените на петрола достигнаха най-ниското си ниво от два месеца насам
  • Порой заля международния път между Русе и Букурещ
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Платихме 10 млн. лева на хотелиерите, осигурили нощувки за украинските бежанци


19 Юни 2024, Сряда, 12:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Средствата са изплатени по 472 одобрени заявления на кандидатстващите за помощта, за общо 20 348 броя идентифицирани лица

Днес бяха изплатени средства на стойност 9 275 665,80 лв. на лицата, предоставили нощувки по Програмата за хуманитарно подпомагане на разселени лица от Украйна с предоставена временна закрила в Република България и утре би следвало всички средства да са по сметките на заинтересованите лица, съобщиха от Министерството на туризма.

В одобрения на 5 юни с Решение на Министерския съвет списък № 22 са включени дължими суми към хотелиери, държавни, общински и ведомствени бази за месеците ноември и декември 2023 г., както и за януари и февруари 2024 г.

Средствата са изплатени по 472 одобрени заявления на кандидатстващите за помощта, за общо 20 348 броя идентифицирани лица с право на подпомагане по Програмата с 565 365 верифицирани нощувки. В момента Министерството на туризма като администратор на Програмата за хуманитарно подпомагане на разселени лица от Украйна с предоставена временна закрила в Република България обработва постъпилите заявления за месеците март и април 2024 г., които ще съставляват Списък №23. Списъкът ще е подготвен за внасяне в Министерския съвет до края на юни.




9
Коментара
Флагман.БГ Как да се справим с хроничното безсъние Как да се справим с хроничното безсъние 13/06/2026, Събота 21:00 4
Тервел ИЛИЕВ Храни за пречистване на черния дроб Храни за пречистване на черния дроб 13/06/2026, Събота 20:29 0
Тервел ИЛИЕВ Никола Цолов кара България да мечтае Никола Цолов кара България да мечтае 13/06/2026, Събота 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ "Нефтохимик" с много важно попълнение "Нефтохимик" с много важно попълнение 13/06/2026, Събота 18:14 0
Тервел ИЛИЕВ Черноморец с голям трансфер Черноморец с голям трансфер 13/06/2026, Събота 17:30 1
Георги РУСЧЕВ Горивата в България поевтиняват Горивата в България поевтиняват 13/06/2026, Събота 17:00 0
9
Коментара по темата
9.
do suzi 8
19.06.2024 17:22:15
0
3
Права сте,ама властимащите у нас са меки китки.....за това така се получава.....До един месец хохола не работи ли,един пеналти кик в газъ и да го няма у БГ-ето.....да са пръждосват,откъдето са дошли....
В Европа бачкат и гък не казват,само тук ги галим с перце,поради причината...вж по-горе...!!!
8.
Suzi
19.06.2024 16:11:52
1
5
Докога у нас ще ги отглеждаме тези пиявици. Повечето страни от Европа вече работят. Само тук се разхождат по цял ден из моловете и лежат на плажа.
7.
do 2
19.06.2024 14:26:51
2
2
ми пиши са и ти украинец,та да цоцаш помощи ве...помияр булгаристански....
белким мирясаш га са нагушиш...!!!
6.
Бургазлията
19.06.2024 13:47:43
6
9
Е парите са от Европейския съюз.
Не можаха ги откраднат ГЕРБ ДПС!
5.
Емигрант от острова
19.06.2024 13:04:10
4
25
Мдам… тук в гадната Англия(както я наричат) им дават 3 годишна работна виза! Помощите от 500£(които стигат само за храна или 1/2 от наем на стая) са за 1г. от стъпването на украта на британска земя.
След този период помощта на месец е:
- за възрастен човек - 155.20£
- за непълнолетен - 119.20£
Забелязва се осезаемо нарастване на броя укри идващи в Обединеното кралство и масово след като получат работна виза започват да работят!
Само велика България си ги храни, кърми, отглежда и дундука безплатно(извинявайте на гърба на данъкоплатеца).
4.
Ами
19.06.2024 12:28:16
6
21
Спирайте им всичко.Да ходят на работа или да си отиват пбратно.Не може да се плаща непрекъснато.Да не мислите че украйна щеше да плаща на българи ако бе обратно.Като не искат да работят гонете ги обратно там на фронта
3.
Мърши
19.06.2024 12:23:01
22
8
ЕС плати 90% от помощите за украинци. Няма украинец 3 години на хотел, помощите са само за 3 месеца и спират.

Ганя пак реве без причина, злобно гнусно народчеее
2.
Хахахахахаха
19.06.2024 12:17:27
6
27
Два въпроса:
1. 3 години временна закрила ли се води още?
2. До кога ще плащаме СПА-то на тези долнопробни проститутки и сводниците им?
1.
паткан
19.06.2024 12:09:16
6
17
Не се сещам нещо 404 да ни е помагал , дори още преди зеленият фашист.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
"Шествие за семейството" е като "Българската Коледа" "Шествие за семейството" е като "Българската Коледа" При едната инициатива наивните даряват и част от средствата изчезват безследно, а при другата – ценностите се превръщат в национален спорт веднъж в годината София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата В нова вселенска ситуация сме, която се отразява и конкретно на България, казва гадателят, предсказал авиокатастрофата над Алпите, пожарът във влака София–Кардам, войната между Русия и Украйна, отцепването на Крим Зверска катастрофа затапи пътя Бургас-Малко Търново, БМВ е с разбита предница (ВИДЕО) Зверска катастрофа затапи пътя Бургас-Малко Търново, БМВ е с разбита предница (ВИДЕО) Двамата водачи са откарани по спешност в болница, ранени са тежко В Бургас започна топ тенис събитието на сезона (ВИДЕО) В Бургас започна топ тенис събитието на сезона (ВИДЕО) Турнирът е благотворителен, 30% от всички събрани такси ще бъдат дарени за успешния старт в професионален и личен план на млади хора от областта Два свята, различни ценности: София Прайд срещу Шествие за семейството днес Два свята, различни ценности: София Прайд срещу Шествие за семейството днес Патриарх Даниил повежда едното Ще бъде ли Дара звездата на София прайд, финансиран от враговете на България Ще бъде ли Дара звездата на София прайд, финансиран от враговете на България Организаторите призоваха последователите си във Фейсбук, ако я искат на сцената, да я тагнат, но все още не са обявили официално дали ще пее утре „Бангаранга“ Километрично задръстване край Бургас заради необичайна спасителна операция Километрично задръстване край Бургас заради необичайна спасителна операция Униформени спряха стотици коли, за да спасят обитателите на „Пода“ от сигурна смърт под гумите на туристите Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Общо 28 009 души имат право на глас „Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта „Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта Сцената на Държавна опера – Бургас ще се превърне във вълшебна гора, в която всичко е възможно – дърветата шепнат, курабийките танцуват, а доброто намира пътя към дома Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас С много въображение, талант и хиляди тонове пясък скулпторите ще вдъхнат живот на темата „Пясъчни герои от екрана“
София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата В нова вселенска ситуация сме, която се отразява и конкретно на България, казва гадателят, предсказал авиокатастрофата над Алпите, пожарът във влака София–Кардам, войната между Русия и Украйна, отцепването на Крим Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Според него не Москва е започнала войната в Украйна. Той изтъкна, че осем години се опитвал да убеди противника за мирно решение на проблема в Донбас Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Новината обяви пакистанският премиер Шехбаз Шариф, а иранският му колега Арагчи потвърди, че Меморандумът за разбирателство „никога не е бил по-близо“ "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" Освен плановите ремонтни дейности, има и пътен инцидент с аварирал ТИР в тунела "Траянови врата" Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Хокни е признат като един от най-значимите творци на XX и XXI век ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти Рязко се увеличава ролята на граничните държави Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Поп звездата реагира остро срещу озвучаването на правителствени кадри за имиграцията с нейния хит от 2024 година Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Изключително редкият медицински феномен е регистриран в баварския град Фюрт, като семейството вече отглежда шест деца Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Киев постави ултиматум пред съюзниците за огромни нови траншове, преди Москва да е прегрупирала силите си 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея Според прокуратурата операцията с безпилотните летателни апарати е била част от по-широк план на тогавашния държавен глава за консолидиране на властта чрез създаване на извънредна ситуация в отношенията с Пхенян
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори