Двоен ръст на разкритите нарколаборатории в страната
За престъпления, свързани с нелегалната миграция, са задържани общо 224 незаконно пребиваващи чужденци
Общо 1092 са лицата, задържани за производство, преработване, придобиване, държане и разпространение на наркотични вещества в периода 1-31 май 2024 г., което е с 217 повече в сравнение с преходния месец април. Това показва анализ на Специализираното междуведомствено звено между прокуратурата и МВР за подпомагане на разследването на този род престъпления.
Двоен ръст се отчита при разкритите лаборатории/площи за производство и отглеждане на наркотични вещества – за май 2024 г. те са 16 в сравнение с 8 през април т.г.
Сред по-характерните случаи са откритите в лек автомобил на 26.05.2024 г. на ГКПП Капитан Андреево 24 пакета с хероин на стойност 1 028 160 лв. и установени на 22.05.2024 г. две наркооранжерии с 2700 растения канабис на територията на гр. София.
Увеличение се наблюдава и при образуваните досъдебни производства, свързани с наркотични вещества и нелегална миграция. През май 2024 г. делата за наркотици са 942 в сравнение с 771 през април т.г., а тези за незаконно превеждане през границата на страната и противозаконно подпомагане на чужди граждани да пребивават или преминават в нарушение на закона са 200 в сравнение с 153 през предходния месец.
За престъпления, свързани с нелегалната миграция, са задържани общо 224 незаконно пребиваващи граждани на трети страни. Най-много са те на територията на СДВР – 108 лица, следвани от ОД МВР-Бургас – 36 и ОД МВР-Хасково – 22.
Морбили удариха 11 области у нас, 83% от заболелите са деца
ВСС не отстрани Емилия Русинова, даде ѝ време да се защити
Митрофанова обвини България, че оръжейните й заводи работят за Украйна
БТПП кани местния бизнес на 25-ото юбилейно изложение ARMENIA EXPO 2026
IT заплатите в България скочиха с 60% за 5 години, топ мениджъри вземат до 45 000 евро
Прогресивна България отваря "Изборния кодекс" на порции, нов ремонт идва след президентския вот
Найденов за Десислава Атанасова: Липсва разпоредба за освобождаване на конституционни съдии
Радев и Зеленски отвориха нова тема в Анкара: енергийни коридори към Европа
Робот прахосмукачка избухна в кухня, 25-годишен мъж е с 75% изгаряния
Кола връхлетя банка във Вълчедръм: крадец опита да изтръгне банкомата
7-годишното дете от касапницата на Хемус е на апаратно дишане, лекарите отстраниха далака му
МВР проверява дали Делян Пеевски има частен самолет
