Хотелиери настояват за отлагане ремонта на пътя за Сарафово, за да не избягат туристите в Гърция
Реконструкцията започна в първия възможен момент след одобряването на финансирането и на временната организация от АПИ, която е собственик на пътя
Ремонтът на отсечката Сарафово – Бургас предизвика недоволство сред хотелиерите. Те настояват за прекратяването му. Пред бТВ заместник-председателят на БХРА Веселин Налбантов каза, че тази отсечка от 10 км не била лоша. „Трябва да се поправя, но това може да се прави по друго време на годината. Хубаво е да има нови неща, но трябва да се съобразяват в това, че сме туристическа дестинация“, коментира той.
„Хората като видят затапванията, вместо да ходят към Слънчев бряг, може да завият и да отидат към Гърция“, заяви хотелиерът.
„За един ден Слънчев бряг приема толкова туристи при натоварен сезон, колкото туристи ходят в Гърция за цялото лято. Нека се преосмисли това решение! Да се спре за известно време не е беда. Нека да мине сезонът!“, добави той.
ОДМВР-Бургас предприе спешни мерки заради задръстването на пътя към кв. Сарафово
Шефът на дирекция „Строителство“ към Община Бургас Димитър Бакалов пък обясни, че пътят Сарафово – Бургас е една от най-натоварените отсечки целогодишно и изтъкна, че ремонтът е започнал при първия възможен момент след одобряването на финансирането и на временната организация от Агенция „Пътна инфраструктура“, която е собственик на пътя, а така също и от „Пътна полиция“.
Следващият понеделник най-късно започва асфалтирането на пътя, а след това ще се прехвърлим на другото плътно, където ремонтите са по-сериозни и не сме убедени, че пътното плътно би издържало целия сезон, обясни експертът.
Ако ремонтът се прави през октомври, влизаме в дъждовния период, което значително ще забави изпълнението, добави той.
Започва ремонт на пътя Бургас – Сарафово! Въвежда се временна организация на движението
„Водачите могат да използват алтернативен маршрут за тези коли, които пътуват от Сарафово към центъра на града. Могат да използват локалното плътно на северния обход, а тези, които идват от автомагистрала „Тракия“ имат възможност да минат през пътен възел Българово – Камено и Братово“, каза пък началникът на „Пътна полиция“ към ОД на МВР – Бургас главен инспектор Пламен Николов.
Полудяха ли германците или те дойдоха - има 14 хил. сигнала за НЛО
Абитуриенти, проверете осигуровките си!
Над 1 млн. души евакуирани в Китай, тайфунът "Долфин" удари с ветрове до 151 км/ч
В пет български общини няма нито една медицинска сестра
Хиляди българи в Гърция с важно предупреждение: Red Code за пожари, вятърът стига до 9 бофорта
Яйца полетяха по Албин Курти в парламента на Косово (ВИДЕО)
Кошмар на АМ Тракия: Катастрофи и аварирали коли направиха километрична тапа между Нова и Стара Загора
Костадинов: Казахме първи, че дронът край Кардам е украински
Левски излетя за Казахстан с огромния Airbus, който вози ЦСКА до Баку
1,3 тона кетамин за 100 млн. евро откриха на кораб край Индонезия
Как живее Роман Абрамович след Челси: Турция, суперяхти и край на футболните вечери
Месец преди убийството на Георги Кузев: Двама от обвиняемите заснели друг "нощен лов" в Пловдив

ха ха ха
Какво се мотат? Могат денонощно да работят и да приключат за няколко дни, но няма кой да ги накара!
Пълно безхаберие от страна на община и държава!
Ако хората се вдигнат и блокират пътя, ще потръгнат доста бързо работите. А , ако се избесят и няколко хрантутника ,тогава нещата ще започнат да се случват в тази държава.