Президентът Румен Радев свика Народното събрание в сряда
На първото си заседание новоизбраните депутати ще положат клетва и ще трябва да изберат председател
Президентът Румен Радев обяви кога свиква 50-ото Народно събрание. "Със свой указ на основание чл. 75 от Конституцията, държавният глава Румен Радев свиква на първо заседание новоизбраното 50-о Народно събрание в 9.00 часа на 19 юни 2024 г.", съобщават от Прессекретариата на президента.
На първото си заседание новоизбраните депутати ще положат клетва и ще трябва да изберат председател на Народното събрание - процедура, която в 49-ия парламент продължи една седмица.
Припомняме, че официалната клетва на новите 240 народни представители ще даде старт и на процедурата по консултации при президента.Това води и до връчването на първия проучвателен мандат за съставяне на правителство.
ГЕРБ-СДС още днес ще изпратят покани за разговори с останалите формации в новия парламент, за да се види какви са нагласите за събиране на подкрепа.
Битката за незаконния град: Инвеститорът отвърна на Коцев
19/06/2026, Петък 20:30
0
Урок по благородство: Как един предприемач стигна върха и се превърна в най-големия меценат на Бургас
73-годишен български учител отива на съд за блудство с момиче
Крум Зарков: Правосъдието лекува патологии, но срещу олигархичния модел един закон не стига
Мистерията със смъртта на Едже Иртем се заплита
Мащеха уби 5-годишно момиче и лъга половин век, истината най-накрая излезе наяве
Учени в шах, откриха животно, което оцелява 5 години без грам храна
Ще останем ли без щангисти и шахматисти на Олимпиадата в Лос Анджелис през 2028-ма?
3-годишно дете нападнато от крокодили, жена рискува живота си, за да го спаси
Васил Божков за 5-те милиона и Левски: Американски адвокати поискаха това вземане
Министърът на туризма д-р Илин Димитров: „Пампорово“ е готов да посрещне своите гости
