×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Близо 230 хиляди души са поискали 20-те евро компенсация за скъпите горива
  • Шофьор с над 3 промила алкохол катастрофира в Равда
  • Провеждат национален тест на системата BG-ALERT днес
  • Работник е в болница след инцидент в ТЕЦ "Бобов дол"
  • Kрай на COVID добавките, по-висок таван на дълга и намаляване на партийната субсидия в новия бюджет
  • НИМХ с предупреждение за опасно време в почти цялата страна
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

В Созопол дадоха старт на летния сезон, очакват ръст на туристите с 10 %


В Созопол дадоха старт на летния сезон, очакват ръст на туристите с 10 %
В Созопол са оптимисти за летния сезон, който символично бе открит снощи на Централния плаж
16 Юни 2024, Неделя, 14:05 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки и видео: Иван КОЛЕВ

Най-добрата новина за мен ще е ако няма лоши новини за българското Черноморие през лятото, каза кметът Тихомир Янакиев 

Созопол даде символичен старт на Сезон 24 с концерт на Рафи Бохосян и бенд на Централния плаж снощи, а кметът Тихомир Янакиев си пожела само едно - тази година да няма лоши новини за българското Черноморие. Не само той, а и хотелиерският бранш, са оптимисти и очакват 10 % ръст на туристите. 

И в този момент в морския курорт вече започна да се усеща началото на лятото и улиците се изпълниха с хора.

Част от тях бяха на снощния концерт на плажа, а официалните гости бяха посрещнати на елегантно парти в Elvis beach bar и Elvis kitchen, където с подкрепата на Limorada flowers всеки детайли бе изпипан до съвършенство.

Силният екип в Созопол - Андрей Николов, зам.-кмет и Тихомир Янакиев, кмет
Концесионерът на Централния плаж Кирил Спасов с кмета на Созопол Тихомир Янакиев 

Сред официалните гости снощи бяха командирът на Военноморскатаа база Бургас кап. I ранг Петър Петров, директорът на ОДБХ Бургас д-р Димитър Германов, началникът на РУ на МОН в Бургас Петя Петрова, зам.-кметовете на Созопол Андрей Николов и Тодоров Дамянов, председателят на Общинския съвет Станимир Андонов, общински съветници и представители на бизнеса.

На плажа се бяха събрали много жители и гости на Созопол, които се забавляваха благодарение на любезния домакин – концесионера на плажа Кирил Спасов. Вечерта завърши с впечатляваща заря, която беше изпълнена от кораб в морето.

Вижте видеото:

Директорът на ОДБХ Бургас д-р Димитър Германов на официалното откриване на сезона 
Началникът на РУ на МОН в Бургас Петя Петрова също бе сред гостите на събитието 
Тодор Дамянов, зам.-кмет на Созопол със съпругата си 
Коктейлът за откриването на сезона бе на стилния плажен ресторант "Елвис Китчън"

 




В категории: Созопол


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
23
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Гръмотевична буря удари голям роден град Гръмотевична буря удари голям роден град 02/06/2026, Вторник 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ Варненец е пребил почти до смърт 19-годишна Варненец е пребил почти до смърт 19-годишна 02/06/2026, Вторник 19:30 2
Тервел ИЛИЕВ България затъва България затъва 02/06/2026, Вторник 19:18 2
Тервел ИЛИЕВ Шок в София: Мъж се закани да заколи жена си Шок в София: Мъж се закани да заколи жена си 02/06/2026, Вторник 18:20 0
Тервел ИЛИЕВ Сампдория иска Хулио Веласкес за треньор Сампдория иска Хулио Веласкес за треньор 02/06/2026, Вторник 18:12 0
Емел МАХМУД Ограничават движението по АМ "Тракия" Ограничават движението по АМ "Тракия" 02/06/2026, Вторник 17:58 0
23
Коментара по темата
23.
Дарси
18.06.2024 22:42:31
0
6
Какъв туристически сезон? На същия този плаж няма душове или чешми да си измие човек пяъка от плажа. Но го водят със син флаг. Алчни измекяри.
22.
той
18.06.2024 17:42:37
0
5
рейзито ,щеше да ва упрай...ма нейсе....
21.
Койчо
16.06.2024 23:03:53
1
8
те у сузопол много зле ла!!!той сезоня свърши ,те ся го откривали :() Баси селските пръчки :()))
20.
Койчо
16.06.2024 23:03:43
2
5
те у сузопол много зле ла!!!той сезоня свърши ,те ся го откривали :() Баси селските пръчки :()))
19.
Ники Лауда
16.06.2024 21:47:25
1
8
Тази година цените на стаите са по 140лв,а в Гърция за цял апартамент 75 евро и то прекрасно обзаведен.За първи път тази година ще пропусна нашето море.
18.
до 17
16.06.2024 20:54:33
1
9
За съжаление? Защо за съжаление...? Българският мутризъм, навсякъде, не само по бетономерието, заслужава единствено бойкот! Както казват братята американци, гласуваш с портфейла и краката си! Е, нямаме власт да ги изкореним и пратим по затворите, но поне можем да накажем малко некадърните и нагли пишман бизнесмени. Все по-добре от нищо!
17.
За съжаление
16.06.2024 19:02:34
3
6
Всички ходят в Гърция...
16.
Не знам
16.06.2024 18:48:43
0
10
Какъв старт сте дали.Днес бях на централния плаж-празно,в града празно иб@ му ме4а и сезон
15.
Фекрет Стораро
16.06.2024 17:38:04
1
13
съмнявам се при тия цени да идват хора за повече от 2 дена (събота и неделя) :D
14.
Гларус небесен
16.06.2024 17:05:33
0
17
Мечтите са хубаво нещо,но реалността е свързана с математика а не с поезия.
Като вдигнеш цените с 10%,както направиха в Созопол тоз сезон,не означава ръст на потока с 10% ,а точно обратното. Днес Созопол по цени изпреварва Слънчака и Несебър сървиса е на ниво Мичурин.
Само на една носталгия по една романтика от отминали времена, няма как да ти излезе сметката!
Руснаците, които запълваха всички дупки в курортния ни бизнес до 2021г. вече ги няма! Май пак като миналата година ще искаме оставката на министъра,ама вече няма на кой.
13.
Тихомир Янакиев
16.06.2024 16:59:43
65
3
Хайде спрете се вече
12.
Ама защо
16.06.2024 16:54:13
1
50
Иначе събитието беше горе долу. Народа зажъднял за шоу без пари. Много чужди от други населени места. За сметка на парите на местните се кефиха. За кораба разбирам.Ама защо и коментарите за къщата на Тихомир в Гърция изтриха?
11.
Созополски бадарак
16.06.2024 16:30:19
0
25
Мазната цензура от страна на Колев!
Кво стана ве Иване?
Кмета слънце набързо ти наби канчето да свалиш коментарите, хахахахах бахти ПОДЛОГАТА си в мой!
От 16-17 коментара набързо ги отся на 9 без причина и без обяснение ЗАЩО.

Поредната журналя с диплома от ЗРЪНЧО!
10.
Папата
16.06.2024 16:29:04
2
16
Много гадни МУЦУНИ на едно място нямали някое Цунами !??
9.
Dora
16.06.2024 16:15:50
0
57
презастроено,нагъчкано, клаустрофобично, няма пространство, бетон до бетона и чадър до чадъра m
Това да се вреш в тоя презастроен курорт в гъчканицата и в жегата не е никаква почивка
Няма помен от стария живописен, спокоен Созопол
8.
Кв.Асфалтова база
16.06.2024 15:58:54
4
5
Созопол си е курорт.Приморско си е гето.Лозенец гъэария.Несебър космос.
7.
До 12
16.06.2024 15:42:22
0
2
А Хазарта казваше:
"Много като тебе вече плакаха"
го е казал Боекс...
6.
*********
16.06.2024 15:17:06
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
5.
Месар
16.06.2024 15:13:50
0
7
То и аз очаквам да спечеля джакпота от тотото....
4.
Петя
16.06.2024 15:11:29
6
124
Е той няма да падне от високо сега. Нали знаете какво говори на своите. Този мандат и после депутат ще ходи. Да, каквото може да изсмучи от Созопол и после чао. Това е плана. А ние ще лапаме мухи т.е. откриване-заря,закриване-заря
А като закрие Созопол пак заря ли?
3.
Нееее
16.06.2024 15:04:10
1
12
Като гледам празните шезлонги, тия 10% нагоре ще си останат мираж...
2.
10 процента ръст
16.06.2024 14:51:55
4
24
И 40 % ръст да се чака, след сезона ще се говори: Абе мноооооого слабо, хора няма, само бедняци, няма сезон и др.подобни. Надстроиха по 5 етажа нагоре, по 3 коли сменят, но все не са доволни от сезона, как пък един не излезе и не се похвали! Абе алчни хора, ненаядени! На онзи свят нищо не взимаш!
1.
Зорница
16.06.2024 14:32:01
0
60
Прав си бадарак.
Съгласна съм с теб.
Колко пари изхарчени за откриване,с които можеше да се поправи някоя улица.
В друга ситуация с процъфтяващ град бих била съгласна на 100%,но при това положение.....
Правеж е за наше най-голямо съжаление този човек.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
На 6 юни в Бургас ще се обединим в името на една голяма кауза (ВИДЕО) На 6 юни в Бургас ще се обединим в името на една голяма кауза (ВИДЕО) Звездите, които каним, са щастливи да дойдат в Бургас, идват тук без да задават въпроси Кой ще плати за събарянето на „Баба Алино“? Армия от уреждачи замесена в омагьосания кръг Кой ще плати за събарянето на „Баба Алино“? Армия от уреждачи замесена в омагьосания кръг Ексминистър изкара инвеститора или много тъп, или подведен, а Цветанка Ризова възкликна „Хайде, малка бях, излъгаха ме...“ Нихал Юзерган: Срещу злоупотребите няма Коледа и Байрам, Пеевски размахва етническата карта Нихал Юзерган: Срещу злоупотребите няма Коледа и Байрам, Пеевски размахва етническата карта Мюсюлманите не сме му щит, каза тя Сампдория иска Хулио Веласкес за треньор Сампдория иска Хулио Веласкес за треньор Бъдещият спортен директор на италианския клуб - Америко Бранко, познава отлично Веласкес от съвместния им престой в Нидерландия и именно той е фаворитът му за нов наставник Честито! Токът и парното поскъпват от 1 юли, вижте новите цени Честито! Токът и парното поскъпват от 1 юли, вижте новите цени Енергийните компании са настоявали за средно поскъпване на парното с 30,65% Отпада COVID добавката за пенсиите, управляващите режат и партийната субсидия до 3 евро Отпада COVID добавката за пенсиите, управляващите режат и партийната субсидия до 3 евро Депутатите приеха промените в удължителния бюджет  Вътрешният министър: Невзоров е обявен за издирване, може би е напуснал страната Вътрешният министър: Невзоров е обявен за издирване, може би е напуснал страната Министърът съобщи още, че принудителна административна мярка, наложена срещу Невзоров, е била отменена в кратък срок и без достатъчно мотиви Защо се замита истинският проблем на украинската армия с нацистите Защо се замита истинският проблем на украинската армия с нацистите Познатият от Втората световна война символ - Черното слънце, е напълно нормализиран като инсигния на батальона "Азов" "Прогресивна България" оттегли предложението си за теглене на нов дълг заради ПВУ "Прогресивна България" оттегли предложението си за теглене на нов дълг заради ПВУ МС се ангажира да внесе предложението в НС, така че депутатите обосновано да се запознаят с него Продавач от Skechers в Бургас изгоря с три заплати и обезщетения след капан от работодателя си (ВИДЕО) Продавач от Skechers в Бургас изгоря с три заплати и обезщетения след капан от работодателя си (ВИДЕО) Инспекцията по труда в Бургас е започнала проверка във фирма „Стрим Комерс“ ЕООД след сигнал за брутално потъпкване на трудовите права на дългогодишен служител
Заложници на екрана: Как безкрайното скролване разболява ума ни Заложници на екрана: Как безкрайното скролване разболява ума ни Ново изследване разкрива черната статистика на дигиталната зависимост и умората Мечта за всеки коткар: Как 60 котки в апартамент могат да се превърнат в безплатен живот на морето Мечта за всеки коткар: Как 60 котки в апартамент могат да се превърнат в безплатен живот на морето Приют на гръцки остров търси доброволци, които да заменят градския стрес с котешки рай Не всички пенсионери ще умрат от глад заради 2 евро, смятат от Прогресивна България Не всички пенсионери ще умрат от глад заради 2 евро, смятат от Прогресивна България "Прогресивна България" неглижира критиките, като и днес продължи да подвежда обществеността, че не ощетява никого и не отнема 2,39 евро от всеки пенсионер, а напротив - дава му "много повече" Трябва ли субсидиите за партиите да се отрежат с 1/3 Трябва ли субсидиите за партиите да се отрежат с 1/3 Остри критики към предложените от управляващите промени в удължителния закон за бюджета отправи депутатът от ГЕРБ Деница Сачева Футболна легенда: Умирам, в четвърти стадий съм! Футболна легенда: Умирам, в четвърти стадий съм! 75-годишният Кийгън заяви в интервю за "Дейли Мейл", че се надява да успее да се сбогува с феновете на своя любим Нюкасъл в началото на следващия сезон Събарянето на незаконния град край Варна може да струва милиони на общината, ако КУБ се окаже кух Събарянето на незаконния град край Варна може да струва милиони на общината, ако КУБ се окаже кух Процедурата по премахването на сградите и цената й би предизвикала безпрецедентно социално напрежение След молба за развод мъж яхна багер и срути семейната къща След молба за развод мъж яхна багер и срути семейната къща Разяреният съпруг атакувал имота, докато вътре се намирали жена му и двете им дъщери Морската вода в турския курорт Алания става опасна Морската вода в турския курорт Алания става опасна Замърсяването е стигнало критично ниво, предупреждава експерт Ясновидецът Яцковски: Как ще изглежда предстоящата криза Ясновидецът Яцковски: Как ще изглежда предстоящата криза Парите ще бъдат замразени, за да не се стига да хиперинфлация, на хората ще се раздават виртуални точки, описва виденията си известният поляк Колко мигранти е длъжна да приема България от юни? Колко мигранти е длъжна да приема България от юни? Новият пакт на ЕС предвижда: обгрижване на нахлулите през Турция, получаване на араби и африканци на квотен принцип или заплащане на солени глоби
Доналд Тръмп към Нетаняху: Доналд Тръмп към Нетаняху: Хората трябва да се откажат от скъпите неща Виц на деня Виц на деня - Как си приятелю?
- Добре съм. Завърших, магистратура, после защитих докторат.
- Аха, а доматите по колко ги продаваш?
Виц на деня Виц на деня Между програмисти:
- Знаеш ли какво е бракът?
- Представи си, че имаш бърз, безплатен, безлимитен интернет, но се отваря само един сайт!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако имаш същите идеи като някой друг, но една седмица по-рано от който и да е друг, тогава бъдеш приветстван като ясновидец
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори