×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Царят стана на 87 години и призова да не го засипват с цветя и подаръци


Царят стана на 87 години и призова да не го засипват с цветя и подаръци
Симеон Сакскобургготски си пожела нещо много специално
16 Юни 2024, Неделя, 10:00 ч.
Автор: Флагман.Бг

Използвайте средствата за благотворителност, каза Симеон II

Днес Симеон Сакскобургготски празнува рожден ден. Царят става на 87 години и си пожела нещо много специално а празника, съобщава БЛИЦ.

Желанието на Симеон Втори е средствата за традиционните цветя и подаръци, които получава всяка година, да бъдат използвани за благотворителност, информират от секретариата на Сакскобургготски.

От там съобщават, че той заедно със съпругата си по това време няма да бъдат в България, защото имат отдавна потвърден ангажимент в Мадрид по същото време.

Симеон II е роден с титлата княз Симеон Търновски, син на цар Борис III и на царица Йоанна Савойска, брат на Мария Луиза Българска и престолонаследник на българския трон. От смъртта на цар Борис III на 28 август 1943 г. до 15 септември 1946 г. е цар на България (официално: Симеон II, Цар на българите), но поради ненавършено пълнолетие от негово име управлява Регентски съвет.

Напуска страната със семейството си на 16 септември 1946 г. За пръв път се завръща на 25 май 1996 година.

От 24 юли 2001 г. до 17 август 2005 г. Симеон Сакскобургготски е министър-председател на България начело на правителството. След спечелването на парламентарните избори става лидер на партия Национално движение Симеон Втори (НДСВ).

Симеон Сакскобургготски, покойната британска кралица Елизабет II и белгийският крал Филип принадлежат към аристократичния род Ветини.
 


В категории: Животът


14
Коментара
Флагман.БГ Бабини хитрини за чист и подреден дом Бабини хитрини за чист и подреден дом 02/04/2026, Четвъртък 21:40 0
Флагман.БГ Как да почистим пердетата без усилие Как да почистим пердетата без усилие 02/04/2026, Четвъртък 21:00 0
Тервел ИЛИЕВ Качамак със сирене и масло като едно време Качамак със сирене и масло като едно време 02/04/2026, Четвъртък 20:20 1
Тервел ИЛИЕВ Как да разпознаем липсата на витамин D Как да разпознаем липсата на витамин D 02/04/2026, Четвъртък 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Кавърма в гърне - домашна рецепта Кавърма в гърне - домашна рецепта 02/04/2026, Четвъртък 19:20 0
Флагман.БГ Как да изчистим мивката до блясък Как да изчистим мивката до блясък 02/04/2026, Четвъртък 19:00 0
Флагман.БГ Кои зодии най-трудно признават, че са влюбени Кои зодии най-трудно признават, че са влюбени 02/04/2026, Четвъртък 18:40 0
14
Коментара по темата
14.
Княгиня и дулсинея Калина
16.06.2024 16:38:34
0
2
Открито писмо послучай РДен на татка й МонюДве от "принцеса" Калинка Сакснезнамкоя си:
Аш не жнам добре бъльгаршки, 'щото можи да шам бъльгаршка принцеса, княгиня, дулсинея, баронеша, херчогиня и ако щете баршала(бълг. - барсала) ама от бъльгарите по-големи шеляни, прощаци и глупаци няма и ма'й много шрам! Жатуй все кажвам, че шъм ишпаньолька, и моят род нашила е побъльгарен! Той, родът ни де, е многу щрадал и още щрада, доде тати Моню не ши върне вшишки имоти в тая пушта штарна, подарени му от неговите местни ратаи и шлуги! Ей го на! Штана на колько години, можъкът му на айран е, ама ощи ша трепи и блъшка жа благуденствиету на нашия велик род! Голяма бурба ша бори да шме поне в тая пушта Бълхария бели хора и ВИП першони, чи в Ишпания никуй ни на шайдишва - мържеливи сми биле, мушеници и пушледна дупка на каваля, както обича да кажва тати! Штана тати но 87, а ощи многу прости бъльгари, да не кажа проштаци не ишкат да гу прижнаят жа Цар! И многу ни жавиждат! Можи мишок и мушенник да е, ама е цар, а вие ште шлуги, ратаи, крепоштни шиляндури! То и ний с моят шапруг Нунюс-Мунюс многу обишами авантата, далаверити, шмекеруванету. И най-вече обишаме екшкуржийте, ама друг да плаща! Викат ни, че шме били търтеи! Може и тъй да е, ама аш многу обишам папагалите, и у дома имам чяло щадо! И мно-о-го щрадам, ако Муньо ша напие ш маштика и напуши ш Марихуанки, и беж да ишка ижтърве някой! Жатуй шам решила да гледам мамуни. Не шамо, жащото по‐трудно можи да ижбягат, но и 'щоту прилишаме на тях - като тях шме рунтави и нахални.Та шкору ште напълня поне пет щаи в татювия дворец. А Муньу ша гледа охлюви. Няма саму пу диванити и криватити да ша търкалями пияни и напушени!
Хепи Бръдей, тати Моньо! Вшишки имоти да ши върнеш, а тез силяци и простаци да на уставят на мира и рахат да ши ги полжвами!
Княгиня, бъдеща царица и твоя щерка Калинчичка!
13.
Ха ха
16.06.2024 15:22:51
1
5
Какъв цар е Симо Хазарта, мъжки вариант на сестра си, взе каквото можа , чист гостенин си е ....
12.
Конте
16.06.2024 14:29:31
1
4
Кой го излъга,че е Цар?

Късмет,че е на 87,но е Противен,отблъсква с всички около него
11.
Амиии
16.06.2024 14:20:03
1
3
Абе тоя верно ли мисли че некой дори си спомня за тоя боклук крадец? Да го засипят с кофа лайна и в Сибир да чука камъни.
10.
До 6
16.06.2024 14:05:17
1
6
БРАВО! Подкрепям!

Никой да не се прережда, моля!
В колона по двама с подаръците... ;-))))
9.
костов
16.06.2024 12:36:52
1
5
ОКРАДЕ БЪЛГАРИЯ КАКВО ОЩЕ ОЧАКВА
8.
Българина
16.06.2024 12:30:28
1
4
https://www.youtube.com/watch?v=U1wkeWjAniI

Лъжец абцолютен.
7.
Българина
16.06.2024 12:24:32
1
5
По Апостола: Чиста и Свята Република. Откъде го докараха това проклятие за БГ не знам :)
6.
Отец Киро
16.06.2024 12:14:38
1
9
Братя българи! На кого е цар мошеникът на дребно и едро Симеон СаксНезнамкойси Две?
На шепа малоумни, пълзящи в краката му карикатури, като дългобрадясалия палячо Киприян, като бившия му телохранител и пазвантин Боко Тиквата-Борисов, като Роско Пинокио-Плевнелиев, като....
БРАТЯ, НИЕ СМЕ РЕПУБЛИКА! КАКВИ МОНАРСИ, КАКВИ ПАТРИАРСИ?! Та този екземпляр дойде в България за да оправи и осигури единствено родата си за 700-800дни! Зяла рота търтеи, наричащи себе си княгини, принцове и как ли още не! Във вените на тази тумба навлеци няма една капка българска кръв! Да си стягат чеиза и да си отиват там, откъдето са ги напъдили!
Отец Киро, на свободна практика
5.
Млад доктор терапевт на свободна практика
16.06.2024 11:00:17
2
10
Завалията, цветя не иска..... Страда от остър недостиг на олово, дано се излекува скоро :(
4.
Чукча писател
16.06.2024 10:43:53
2
10
Приживе, никакви цветя! Сетне ще си помисля, но едва ли. Цар не мисля, че е бил някога, този мошеник, въпреки произхода си.
3.
Българин
16.06.2024 10:38:13
5
7
“официално: Симеон II, Цар на българите)”

Не го признавам за “мой цар”. Цветя само на изпращането му към отвъдния живот! Но все пак той е само жив за да страда! Вече погреба едно от децата си, и в това няма случайност(същата съдба споходи и Жельо Желев)! Кръговрат, съдба, Бог, вселена, карма и т.н. Посещават хора като него рано или късно.
2.
Данполуде?
16.06.2024 10:32:08
2
9
Цветя и подаръци? Тия ако мога бих му ударил 20 гьистерици на голо
1.
Тюх да му се не види!
16.06.2024 10:24:28
2
11
Тъкмо се бях затичала да го засипвам с цветя и подаръци! Канех се 800 дни да го засипвам. Голяма част от народа наистина има желание да го засипе с цветя, но по друг повод...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тревожна прогноза за Източна България: възможни са градушки и гръмотевични бури Тревожна прогноза за Източна България: възможни са градушки и гръмотевични бури Средиземноморски циклон засилва нестабилността Бургазлии признаха: Ето за какви глупости харчим парите си (ВИДЕО) Бургазлии признаха: Ето за какви глупости харчим парите си (ВИДЕО) Цигарите, битовите сметки и импулсивните покупки са сред най-често посочваните разходи Крум Зарков с призив към всички партии: Да кажат за Сарафов, Русинова и Пепи Еврото Крум Зарков с призив към всички партии: Да кажат за Сарафов, Русинова и Пепи Еврото Те чуха ли за софийския градски прокурор, който се вози в кола на така наречения Пепи Еврото, попита той Задава ли се енергиен локдаун? Хампарцумян: Едва ли ще спрат градския транспорт Задава ли се енергиен локдаун? Хампарцумян: Едва ли ще спрат градския транспорт Водещата Цветанка Ризова коментира призивите от ЕС да работим от дома си, за да не хабим горива, че наподобяват мерките срещу COVID-19 Родителите на спасеното от падане 2-годишно момче от Ямбол: Ще се борим за децата си Родителите на спасеното от падане 2-годишно момче от Ямбол: Ще се борим за децата си Полицаят Мартин Петров, който се качи на климатик с риск на живота си, сподели, че не бил сигурен дали с една ръка ще може да го задържи  Добрин Иванов донесе републиканска титла за Бургаския боксов клуб „Иванов“ Добрин Иванов донесе републиканска титла за Бургаския боксов клуб „Иванов“ Състезателят стана шампион след три убедителни победи в Козлодуй, а клубът затвърди силното си представяне с още достойни мачове на ринга Бус се обърна на пътя Созопол-Бургас (СНИМКА) Бус се обърна на пътя Созопол-Бургас (СНИМКА) На място има екип на полицията Министърът на енергетиката поиска по-бърза работа по проекта за нови мощности в АЕЦ „Козлодуй“ Министърът на енергетиката поиска по-бърза работа по проекта за нови мощности в АЕЦ „Козлодуй“ Трайчо Трайков поиска по-ясен график и повече прозрачност по проекта при среща с представители на „Уестингхаус“ Задържаният руснак с патроните е екссъпруг на прокурорка от Бургас, твърди, че тя го репресира (ВИДЕО) Задържаният руснак с патроните е екссъпруг на прокурорка от Бургас, твърди, че тя го репресира (ВИДЕО) Имах кратък, но труден брак, при развода дори бях пратен в ареста и обвинен от нея за домашно насилие, жалва се Загурски Несебър отбеляза Деня на детската книга със срещи на деца с любими български авторки Несебър отбеляза Деня на детската книга със срещи на деца с любими български авторки Ивелина Радионова и Магда Борисова гостуваха в Несебър и Свети Влас, където представиха свои книги и насърчиха децата да четат
Скандал с изнасилената и самоубита Ноелия: Лекарката ѝ замесена в разпределяне на органи Скандал с изнасилената и самоубита Ноелия: Лекарката ѝ замесена в разпределяне на органи Доналд Тръмп нареди американско разследване на случая Етичната комисия към Прокурорската колегия се самосезира заради Емилия Русинова Етичната комисия към Прокурорската колегия се самосезира заради Емилия Русинова Проведено е извънредно заседание, изискана е информация от компетентни органи, а темата идва след публични твърдения за пътувания на ръководителя на Софийската градска прокуратура с Петьо Петров - Еврото Иран с остро послание към САЩ и Израел след ново изявление на военните Иран с остро послание към САЩ и Израел след ново изявление на военните Говорител на иранското командване „Хатам ал Анбия“ заяви, че Техеран ще продължи действията си, а реакцията дойде след нови заплашителни думи от Доналд Тръмп В Египет се радват - минималната заплата стана 130 евро В Египет се радват - минималната заплата стана 130 евро Кабинетът е одобрил увеличението с 1000 паунда като част от социалните мерки, включени в държавния бюджет за следващата данъчна година Мъск е на път да стане първият трилионер в света Мъск е на път да стане първият трилионер в света Милиардерът се готви да изведе SpaceX на борсата, а компанията да стане една от най-ценните публично търгувани бизнеса в света Историческата мисия до Луната потегли успешно, след 53 години! И върна живата емоция на космодрума във Флорида Историческата мисия до Луната потегли успешно, след 53 години! И върна живата емоция на космодрума във Флорида И то пред очите на хиляди, дошли да видят историческия старт НАСА съобщи за проблем с връзката на "Орион" НАСА съобщи за проблем с връзката на "Орион" По време на пресконференцията след изстрелването ръководителят на НАСА Джаред Айзекман потвърди, че на кораба е възникнал "краткотраен проблем със връзката, при който екипът на Земята не е могъл да чува екипажа“ Предлагат повишаването на данък сгради Предлагат повишаването на данък сгради Съветът за икономически анализи иска стимули за инвеститори на фондовата борса Защо в праймтайма на обществените медии се говори за сатанисти и съюз с Китай и Русия Защо в праймтайма на обществените медии се говори за сатанисти и съюз с Китай и Русия Изборните правила отвориха ефира за всякакви маргинални партийци ЕК предава на Украйна 1,4 милиарда евро приходи от замразените руски активи ЕК предава на Украйна 1,4 милиарда евро приходи от замразените руски активи Председателката на Комисията Урсула фон дер Лайен уточни, че те ще бъдат насочени в подкрепа на основните обществени услуги и за въоръжените сили на страната
Костадин КОСТАДИНОВ, лидер на Възраждане Костадин КОСТАДИНОВ, лидер на Възраждане От днес радио "Отровна Европа" вече не работи Виц на деня Виц на деня Има два типа мъже.
1. Homo sapiens - разумен и мислещ човек.
2. Членестоноги - накъдето тръгне членът, натам и ногите.
Виц на деня Виц на деня Малки женски тайни:
Когато отслабват, са влюбени.
Когато пълнеят, са щастливи.
Когато пускат чистачките, ще завиват.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вчера отидох на работа с нарисувани мустаци. Колежките с нарисуваните вежди казаха, че съм ненормален!?
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори