Започна кандидатстудентската кампания в Царево
За втора поредна година Тракийският университет-Стара Загора предлага възможности за изнесено обучение по редица свои специалности
Тракийски университет-Стара Загора даде официален старт на кандидатстудентската си кампания в Царево. За втора поредна година старозагорското висше училище предлага възможности за изнесено обучение по редица свои специалности в базата си в Царево.
Проф. Нели Грозева- заместник-ректор и кметът на Община Царево – Марин Киров, дадоха начало на инициативата. Събитието уважиха Денис Диханов и Георги Стоянов – зам.- кметове на община Царево, както и жители и гости на града. От страна на Тракийски университет присъстваха зам.-ректорът - доц. Емил Славов, доц. Неделина Костадинова – главен секретар, проф. Диян Георгиев – декан на Аграрен факултет и доц. Георги Алексиев, зам.-декан на Стопански факултет. Участници в събитието с атрактивно представяне бяха студенти на университета - доброволци в Спасителен център за диви животни на „Зелени Балкани. Именитата фолклорна изпълнителка Златка Ставрева, Костадин Михайлов, Георги Йовнов, битов оркестър с ръководител Пламен Янев и танцов състав ,,Атлиман" поздравиха всички присъстващи със своите фолклорни изпълнения.
На специален информационен щанд представители от университета ще консултират посетителите за предлаганите специалности, както и за възможностите изнесена форма на обучение в Царево. През следващата академична година Тракийски университет ще предложи обучение по следните специалности в черноморския град: „Регионална икономика и управление“ , „Аграрна икономика и търговия“, „Местни финанси“, „Агрономство /етерично-маслени култури/“, „Агрономство /полевъдство/“, „Екология и опазване на околната среда“, „Рибовъдство и аквакултура“, „Аграрно инженерство“,„Зооинженерство“, „Дизайн, технологии и мениджмънт на модната индустрия“.

Жителите и гостите на града ще имат възможност да получат изчерпателна информация на щанда на Тракийски университет и в следващите дни - всеки ден от 18:00 до 21:00 часа на Централният площад в Царево.
Как се прави съвършена домашна баница: Тайните
Кметове от Бургаско получават достъп до хидранти и дронове с термокамери
Анхиало Classic cars & Jazz fest ви очаква на 11 юли с новия български джаз и старите вечни возила
Как се прави съвършена домашна баница: Тайните
06/07/2026, Понеделник 19:33
0
ТФ "Петлите" открива летния си концертен сезон в Поморие
Григор Димитров се завърна от "Ада", по-опасен от всякога! Включвайте телевизорите
Ректорът на БДУ обсъди с областния управител на Одрин възможностите за развитие на международното академично сътрудничество
На 15 август Старият кей в Поморие събира стотици плувци, регистрацията вече е отворена
Матрицата стана реалност! Учени създадоха мислещо създание, което ще промени човечеството завинаги
Обвинението за завлечените пари от мащабната обществена поръчка набъбна до 300 000 евро (ВИДЕО)
Побеснял мъж разпра с нож свой авер след зрелищен екшън с таксиметрови коли
Изпуснете ли този срок, временният служител ви става вечен по закон!
Държавата закова брутален лимит на университетските такси
