Внимавайте, обявиха оранжев код за Източна България! Вятърът събаря дървета
Отнесен и покрива на детска градина
Синоптиците предупреждават за опасно време и днес. Очакват ни още проливни дъждове, гръмотевични бури и градушки. Най-интензивни ще са те в Североизточна, Източна и част от Южна България. Там е обявен оранжев код, съобщава бТВ.
Очакваните количества на валежите са до 50-60 литра на квадратен метър.
И днес се събудихме с градушка на места. В части на София имаше ледени късове, но сравнително малки. Не малки обаче бяха ледените късове вчера в много части на България. Има счупени стъкла на автомобили, пробити покриви на сгради, паднали дървета, ранени птици и унищожена реколта.
Най-тежка е ситуацията в районите на Нова Загора, Казанлък, Тетевен, Правец и Ботевград.
Градушката е била с големината на яйце, а някои късове дори по-големи.
Селскостопанската продукция на стотици хора е унищожена. Засегната е електропреносната мрежа на места.
Има сигнал за пострадал щъркел, свален с помощта на вишка и откаран за лечение във ветеринарна клиника в тежко състояние с наранена глава.
Днес ще започне оглед на всички сгради в Нова Загора, съобщи кметът на града.
Снощи в ефира на бТВ Галя Захариева каза, че днес ще обяви бедствено положение.
„Ситуацията е изключително тежка, градът беше ударен от градушка, не преувеличавам всичко е унищожено на територията на града като растителност, всички листа на дърветата са на земята. Имаше кола с двама човека, които пожарната извади, две дървета са паднали върху коли, но слава Богу няма поражения върху хората“, заяви тя.
Към момента сигналите по 112 са над 20 за Нова Загора, съобщава БНТ. Има скъсани електропроводи на няколко места в града. На терен са работили 3 екипа. Нормализира се обстановката. Спасен възрастен мъж на 75 години от наводнен участък под мост където е бил с автомобила си.
Силна буря причини множество материални щети в Казанлък, Шипка и няколко населени места. Няма пострадали хора. Заради паднали дървета е затруднено преминаването през прохода Шипка. Там се е активирало и свлачище. Екипи работят по разчистването на пътното платно. Бурята, която се разрази за около 10 минути в Казанлъшко, нанесе огромни щети. Множество са падналите дървета нa Казанлък едно от тях върху автомобил на централен булевард.
Отнесен е част от покрива на детска градина. Поражения има и на цветарския сектор на пазара. Вследствие от бурята няколко населени места са без електричество. Екипи и доброволци работят по овладяването на щетите.
ЕЦБ ще освети сградата си във Франкфурт с "Добре дошла, България"
Българин: Ще стане живо чудо с еврото
Заплаха за убийство и счупена с камък витрина при опита за грабеж на златарското ателие
Антъни Джошуа просълзи спортния свят с думи от болницата
Мъж с шест съпруги почина от инфаркт след фатален ултиматум
Парите ще валят: кои зодии ще направят най-силния старт на 2026
Как да направим вкусно кисело зеле с по-малко сол - тънкости от опита
Легендата Роберто Карлош претърпя многочасова операция
Черна хроника - 453 жертви по пътищата на България за годината
Скандал във Франция: Мбапе дарил 60 300 евро на полицай
Лукас Окампос с диагноза лицева парализа
Как да избегнем махмурлука на 1 януари
