×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • СОС изслушва кмета Васил Терзиев за кризата с боклука в София
  • Румъния видя заплаха за изключителната икономическа зона в Черно море
  • Григор Димитров с тежък жребий на Australian Open
  • Почина 200-килограмовият мъж, който беше приет в "Пирогов"
  • МО на Дания: Военните на страната са задължени да открият огън в случай на американски удар срещу Гренландия
  • Зеленски обяви извънредно положение в енергийния сектор на страната заради повредите, нанесени от руските атаки
  • Виктор Орбан: Унгария ще се противопостави на усилията на ЕС за удължаване на войната в Украйна
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Нинова към членовете на БСП: Приемете оставката ми и не давайте партията на търговците


13 Юни 2024, Четвъртък, 15:48 ч.
Автор: Флагман.бг

Откритото писмо на Нинова бе разпространето от пресцентъра на партията, след като стана ясно, че има подписка за свикване на Националния съвет на 15 юни и тя е заведена в деловодството на "Позитано" 20

Лидерът на БСП Корнелия Нинова се обърна с открито писмо към членовете на партията, в което ги призовава да приемат оставката й.

"Не давайте партията на търговците", казва в него тя. И посочва: "Не бяха изминали и 24 часа от оставката ми и наддаването за БСП започна!"

От емоционално написания документ обаче не става ясно дали Корнелия Нинова ще се кандидатира за трети мандат начело на социалистическата партия. Вчера Георги Свиленски, член на Националния съвет и зам.-председател на ПГ на БСП в 49-я,  обяви, че ще я издигне, защото тя има право на трети мандат.

Няма да участвам в работата на Изпълнителното бюро и Националния съвет на БСП, за да се избегнат всякакви внушения за моя намеса в решенията на колективните органи на партията, изтъква обаче Нинова.

Националният съвет трябва да констатира факта на оставката на председателя, обявена на пресконференция на 11 юни,  и да посочи един от заместниците на Нинова, който да довърши мандата й. Те са четирима Атанас Зафиров, Владимир Москов, Ирена Анастасова и Кристиан Вигенин. Но тъй като Вигенин избра да е депутат в Европейския парламент, най-вероятно кръгът се стеснява с един.

Откритото писмо на Нинова бе разпространето от пресцентъра на партията, след като стана ясно, че има подписка за свикване на Националния съвет на 15 юни и тя е заведена в деловодството на "Позитано" 20.

Ето и пълния текст на писмото:

Скъпи социалисти,

Претърпяхме тежка загуба на изборите за 50-ото НС и за Европейски парламент. Поемам отговорността за тези катастрофални резултати и подавам оставката си пред всеки един от вас- тези, които ме избрахте за ваш председател и единствените, които имате право да я получите. Надявам се с това да спрат всякакви лъжи и интерпретации на знайни и незнайни платени анализатори, които нямат никаква представа от правилата и Устава на БСП, но денонощно коментират "неистинската" ми оставка. Няма да участвам в работата на Изпълнителното бюро и Националния съвет на БСП, за да се избегнат всякакви внушения за моя намеса в решенията на колективните органи на партията. Ще се съсредоточа в работата в парламента, където ще защитавам вашите интереси, както съм го правила винаги досега.

Скъпи другари, минахме заедно през много битки и изпитания. Благодаря ви за подкрепата, труда, обичта и всеотдайността през изминалите години. Правила съм грешки, но никога не ви предадох и не продадох БСП, въпреки всичко, на което бях подложена. Посветих осем години на това да изчистя партията от клиентелизъм, зависимости и употребата ѝ за трупане на лично богатство и привилегии. Останахме единствените, на които задкулисието, "дълбоката държава" и мафията не могат да диктуват какво да правим.

Сега искам да ви предупредя: чакат ни тежки месеци. Не бяха изминали и 24 часа от оставката ми и наддаването за БСП започна. Чуха се изказвания, които представляват отстъпление от наши дългогодишни позиции. И да знаете, че вратата на крепостта ни няма да бъде разбита отвън,а ще бъде отворена отвътре. Познавам ви: вие сте истински, достойни и честни хора. Вие, членовете, сте силата на партията, а не върхушката и. Не позволявайте да ви отнемат най-демократичното право на пряк избор на председател! Не позволявайте някъде скришом да решат и да ви инсталират зависим и удобен човек начело! Вие сте на ход! Не давайте партията на търговците! Не позволявайте парите да убият ценностите ни!

Моля приемете оставката ми. Приемете дълбокото ми уважение към вас. Бъдете здрави! Имайте вяра и никога не се предавайте. Сега си починете през август и събирайте сили за септември. Ще бъде интересен месец!

ОБИЧАМ ВИ
ВИНАГИ ВАША
КОРНЕЛИЯ


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Има две добри новини за Любо Пенев Има две добри новини за Любо Пенев 15/01/2026, Четвъртък 10:30 0
Тервел ИЛИЕВ Патрулка падна в дере, има ранен полицай Патрулка падна в дере, има ранен полицай 15/01/2026, Четвъртък 09:16 1
1
Коментара по темата
1.
КОЙЧО
13.06.2024 17:04:08
1
2
ЛЕЛЕ МАЛЕ БЕЗ ТАЗ КРАВАРКА НИНОВА УЖ ДЪРЖАВАТА ША БЪДЕ В ГОЛЯМ ЗЯН
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Лихвата по студентските кредити намалява от 7 до 3 процента след решение на НС Лихвата по студентските кредити намалява от 7 до 3 процента след решение на НС Промените в закона целят по-достъпно образование и допълнителна подкрепа за младите семейства Родители от НБУ „Михаил Лъкатник“: Не можем да търпим повече, едно дете превърна в кошмар ежедневието ни Родители от НБУ „Михаил Лъкатник“: Не можем да търпим повече, едно дете превърна в кошмар ежедневието ни Те искат реформи и спешни мерки от директорката на учебното заведение заради сериозен проблем в 2Б клас Мистерия с трупа, открит в призрачната къща на ул. "Св. св. Кирил и Методий" Мистерия с трупа, открит в призрачната къща на ул. "Св. св. Кирил и Методий" Няма документи, а "съквартирантите" му са толкова неадекватни, че дори не могат да му кажат името Разследват канал за фалшиво евро след сигнал от търговец в Казанлък Разследват канал за фалшиво евро след сигнал от търговец в Казанлък Собственик на магазин разкри схема с криптоплащане и доставка на неистински банкноти   С мълчалив протест срещу нежелания директор започва учебния ден в бургаското НБУ "М.Лъкатник" С мълчалив протест срещу нежелания директор започва учебния ден в бургаското НБУ "М.Лъкатник" Възможно ли е цялото училище да се разпусне заради един казус, за който ръководството не може да намери отговор? Дневен хороскоп: Овенът да внимава с мимолетните изкушения, а Лъвът – с парите Дневен хороскоп: Овенът да внимава с мимолетните изкушения, а Лъвът – с парите Звездите насърчават смелостта, но напомнят и за границите, които не бива да се прекрачват Докога ще повтарят лъжата, че машините били станали просто принтери? Докога ще повтарят лъжата, че машините били станали просто принтери? И какъв ви е зорът да не се разпечатват разписки бюлетини и да не се броят те? Ивайло Мирчев: Протестите не промениха нищо, чалгарите на Слави се продадоха Ивайло Мирчев: Протестите не промениха нищо, чалгарите на Слави се продадоха Не бива да позволяваме на управляващите да освинят и тези избори, защото искат точно това, каза той Асен Василев: Парите за две детски градини отидоха за охраната на Борисов и Пеевски Асен Василев: Парите за две детски градини отидоха за охраната на Борисов и Пеевски Това се случи с подкрепата на БСП и ИТН, уточни той На косъм от голяма трагедия в центъра на Бургас: Пожарникари изкараха мъж от горящ апартамент На косъм от голяма трагедия в центъра на Бургас: Пожарникари изкараха мъж от горящ апартамент Драмата се разиграва в този момент на ул. „Гладстон“ 79
80-годишният мъж се опитва да пътува от Тенерифе с починалата си съпруга 80-годишният мъж се опитва да пътува от Тенерифе с починалата си съпруга Състоянието на жената, както и обстоятелствата около смъртта й, подлежат на допълнително изясняване Почерня от полиция пред "Къщата на ужасите" на бургаската ул. "Кирил и Методий", има труп Почерня от полиция пред "Къщата на ужасите" на бургаската ул. "Кирил и Методий", има труп Пристигна и екип на Бърза помощ, но се оказа, че няма работа за него  Американец планира да осинови деца и да ги отглежда с АI майка Американец планира да осинови деца и да ги отглежда с АI майка По думите му идеята не е виртуален експеримент, а сериозно намерение за създаване на реално семейство Първо лекарство, разработено с помощта на изкуствен интелект, навлиза в клинични изпитвания Първо лекарство, разработено с помощта на изкуствен интелект, навлиза в клинични изпитвания Рентосертиб цели лечение на рядко белодробно заболяване и може да съкрати времето за разработване на лекарства Арестуваха Кийфър Съдърланд в Лос Анджелис след сигнал за нападение над шофьор Арестуваха Кийфър Съдърланд в Лос Анджелис след сигнал за нападение над шофьор Актьорът е освободен срещу гаранция от 50 000 долара и трябва да се яви в съда на 2 февруари Работникът от Ford, обидил Тръмп, бе уволнен Работникът от Ford, обидил Тръмп, бе уволнен Инцидентът в автомобилния завод в Детройт предизвика политически скандал, Белият дом защити поведението на държавния глава Претърсват офисите на партията на Юлия Тимошенко заради схема пари срещу гласове Претърсват офисите на партията на Юлия Тимошенко заради схема пари срещу гласове Антикорупционните служби в Украйна разследват предполагаеми подкупи към депутати, случаят не е пряко свързан с Енергоатом Златото с нов исторически рекорд, среброто премина 90 долара за унция Златото с нов исторически рекорд, среброто премина 90 долара за унция Благородните метали поскъпват на фона на по-слаба инфлация в САЩ и очаквания за понижение на лихвите Илон Мъск ще иска еднолично попечителство над сина си Ромулус Илон Мъск ще иска еднолично попечителство над сина си Ромулус Решението идва след публични изявления на майката Ашли Сейнт Клер в подкрепа на ЛГБТИ общността Кран се срути върху пътнически влак в Тайланд, най-малко 22 загинали Кран се срути върху пътнически влак в Тайланд, най-малко 22 загинали Инцидентът е станал по време на строеж на нова бърза железопътна линия, десетки са ранени
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Русия е ок, но мисля, че Украйна е по-малко готова да сключи сделка Виц на деня Виц на деня Жена говори нежно на мъжа си:
- Странно как три ракии те правят толкова различен...
- Но аз не съм пил!
- Ти не си, но аз пих...
Виц на деня Виц на деня Жена говори нежно на мъжа си:
- Странно как три ракии те правят толкова различен...
- Но аз не съм пил!
- Ти не си, но аз пих...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Да правим всичко с лекота
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори