Кметът на Трояново Димитър Николов стана депутат от Ямбол
Изненадващата му поява в 31 РИК доведе до нужния резултат и вдигна двойно гласовете за ДПС
Настоящият кмет на с. Трояново, община Камено Димитър Николов спечели депутатски мандат от Ямбол, показа проверка на Флагман.бг. Той е успял да повиши двойно резултата на ДПС в 31 МИР и напълно заслужено ще влезе в 50-ото Народно събрание.
Появата му начело на листата на Движението в Ямбол бе изненадваща, но се оказа перфектен ход от ръководството на партията.
Димитър Николов проведе активна кампания и десетки срещи с избиратели, след което успя да върне представителството на ДПС в един труден район.
Димитър Николов през последните 4 години впечатли с начина, по който ръководи родното си село. Той спечели частичния местен вот и бе толкова убедителен, че на редовните избори реално нямаше нито един момент – всички знаеха, че е безсмислено да излизат срещу най-успешния кмет на малко населено място в региона.
Добрата му работа бе оценена подобаващо, а освен в Трояново кандидатите на ДПС тогава спечелиха изборите още в две съседни населени места, които бяха нетрадиционни за партията.
Николов действително управляваше с размах – обедини хората, върна доверието към институцията – кмет на кметство, организира редица събития и прояви твърдост, когато бе необходима.
В разгара на мигрантската вълна успя да залови няколко големи групи, които се опитваха да влязат във вътрешността на страната. В интерес на истината Николов се отнасяше хуманно с тях – осигуряваше им прехрана, дори дрехи, ако са необходими, след което ги предаваше на граничните власти.
Неговите действия са една от причините да се пресече този канал, минаващ през Трояново.
Флагман.бг потърси за коментар Димитър Николов, но той отказа да говори преди официалното произнасяне на Централната избирателна комисия.
Хората, които го познават обаче вярват, че той ще продължи да работи по същия начин и в Народното събрание. Със сигурност Димитър Николов ще помага, както на Ямбол, така и на област Бургас, а присъствието му в парламента гарантира, че регионът ще има още един защитник на важните каузи.
Унищожени са останки от дрон, с взривно вещество, близо до Елените
Нов обрат с времето: скоро идва топлото, термометрите ще показват 33 градуса
Тръмп: Не съм доволен от последния разговор с Техеран
Президентът Илияна Йотова обяви кога започва консултации с партиите
Мъртво пиян катастрофира пред полицията
АПИ с информация за критичния пътен участък Смолян - Пампорово
Крум Зарков на Първи май: Втори живот и втора държава нямаме!
Подробности за пожара в Мол
Румен Радев: Благодарност към поколенията, съградили днешна България
В пекарната струват центове, а аз правя от тях закуска за милиони! Пълнени хлебчета – сочни и зверски вкусни
Психолог направи на пух и прах ергените
Активисти по цял свят излязоха на протестни шествия на Първи май
