20 години за садистите, убили мъж, оставали бележка с отрязан ръст и поискали откуп
Жертвата е умиртвена с особена жестокост
Ралф Кристиян и 17-годишният му син Тим Кристиян, които са убили германския гражданин Карстен М., получиха 20-годишна присъда от Варненския апелативен съд.
Деянието е било извършено по особено мъчителен за жертвата начин и с особена жестокост.
С решението беше променена присъдата на Добричкия окръжен съд, като наказанията бяха намалени. Първата инстанция беше определила доживотен затвор за бащата и 19 години лишаване от свобода за сина.
Подсъдимите и жертвата живеели в балчишкото село Соколово и поддържали близки отношения. 61-годишният подсъдим Ралф К. поискал съдействие от 59-годишния пострадал за легалното внасяне в България на значителна сума – резултат от извършена от него в Германия финансова измама.
Повод за конфликта станал размерът на възнаграждението за това посредничество. На 20 октомври Карстен отишъл в дома на подсъдимите и те насочили разговора към укритите средства.
Ралф стигнал до извода, че може да реши проблема единствено чрез физическото ликвидиране на Карстен. В двора на къщата си с дървен сап за брадва нанесъл около осем силни удара в главата на човека.
Повикал на помощ и 25-годишния си син, който пробол 48 пъти с нож пострадалия. Бащата поискал от сина си да отреже пръст от ръката на починалия и да нареже тялото му.
Ралф преместил колата на жертвата, изхвърлил ключовете за нея и телефона на убития. Написал бележка със заплаха за убийство и искане за откуп, придружена с отрязания пръст, и я оставил пред дома на жертвата. Съпругата на убития подала сигнал, че въжът й е отвлечен, а похитителите са и поставили ултиматум до 48 часа да плати 100 000 лв. откуп.
А синът пристъпил към разчленяване на трупа.
Във връзка с изчезването на германския гражданин и поискания откуп служители на МВР посетили дома им и открили останките от жертвата. Според съдебно-медицинската експертиза причина за смъртта е съчетанието между предизвиканата черепно-мозъчна травма и прободно-порезните наранявания в гръдната и коремната област.
До 27° в четвъртък, дъждове и гръмотевици в част от страната
Звезда от Биг Брадър стана зам.-кмет на Варна
10 топ локации, на които да си направите селфи в Бургас по време на Giro
Издирват се стотици, пътували с починалите от хантавирус на круизен кораб
На живо от НС: Първо редовно заседание на депутатите
Община Царево и Нов български университет с обща инициатива
Треньорът на Байерн се гневи: Португалец пожали португалеца
Радев отива при Йотова днес
До 27° в четвъртък, дъждове и гръмотевици в част от страната
07/05/2026, Четвъртък 07:19
0
Дневен хороскоп за 7 май 2026: Рибите да внимават с парите и изкушенията
Компании анулираха 2 милиона места заради скъпото гориво
Това е най-продаваната кола в България
06/05/2026, Сряда 21:41
2
Три зодии започват своя най-благословен период

“ Жертвата е умиртвена с особена жестокост“
Ко каза? Ко?