×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • РЗИ взима повторно проби от всички населени места в община Севлиево
  • Населението на Япония е спаднало с 2,5 % за пет години, сочат нови данни
  • Русия отхвърли призива на САЩ да не нанася „системни удари“ по Киев
  • Кабинетът обсъжда кадрови промени и ключови решения на заседание
  • Военен камион се преобърна в Полша, има ранени американски военни
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ТикТок политикът: Кой е Жордан Бардела - 28-годишният лидер на крайно десните във Франция


09 Юни 2024, Неделя, 23:17 ч.
Автор: Флагман.бг

Той има 1,2 млн. последователи в ТикТок

Жордан Бардела, който нанесе съкрушително поражение на алианса на президента Еманюел Макрон на европейските избори, е самоуверен 28-годишен политик, приветстван от поддръжниците си като политически феномен, пише bTV.

Бардела, израснал в дом с един родител, през 2022 г. официално става лидер на антиимигрантската партия „Национален сбор“ (НС) едва на 27 години, но разполага с комуникационните умения на много по-възрастен политик.

НС, с Бардела начело на листата си, получи двойно повече гласове от центристкия алианс на Макрон на изборите за Европейски парламент - което накара Макрон да обяви по телевизията, че разпуска парламента и свиква предсрочни избори на 30 юни.

„Франция произнесе присъдата си и няма обжалване“, заяви Бардела, цитиран от АФП.

„Нашите сънародници изразиха желание за промяна, но и път за бъдещето“, каза той пред поддръжниците си, като добави, че резултатът показва „решимостта на нашата страна Европейският съюз да промени посоката си“.

„Това е вятър на надеждата и е само началото“, добави той, описвайки Макрон като „слаб президент“.

„Не срещу Европа“

 
Бардела пое ръководството на НС от Марин льо Пен, която се опитва да отърве партията от обвиненията в расизъм и антисемитизъм, наследени от нейния баща и съосновател на партията Жан-Мари льо Пен.

Льо Пен, която зае второ място на последните два президентски избора, остана лидер на партията в парламента и се очаква да се кандидатира отново през 2027 г.

Но нейният харизматичен наследник, който има 1,2 млн. последователи в ТикТок, се оказва основен актив в привличането на все по-млад електорат.

Льо Пен даде знак, че ще бъде министър-председател, ако спечели Елисейския дворец през 2027 г. Но в НС се чуват гласове, че младият лидер може да бъде дори по-добър кандидат от своя ментор.

Бардела допринесе за изглаждането на имиджа на „Национелен сбор“, която Жан-Мари Льо Пен някога ръководеше от замък в богат град западно от столицата.

Лидерът на НС през 2022 г. сподели подробности за детството си на осмия етаж на сив небостъргач в обхванатия от престъпност район Сена-Сен-Дени североизточно от Париж.

По време на кампанията Бардела беше счетен за победител в телевизионен дебат срещу малко известната водачка на партийната листа на Макрон Валери Хайер.

Очевидно изнервен от недоброто представяне на Хайер във формат „очи в очи“, министър-председателят Габриел Атал се изправи срещу Бардела в дебат на 23 май и успя да окаже значителен натиск върху шефа на НС по отношение на Европа.

Атал се опита да обрисува Бардела като лидер на „партия без съдържание“, която няма сериозен интерес към Европа и има визия за „обръщане към себе си и край на Европейския съюз“.

Бардела отговори: „Аз не съм против Европа. Аз съм против начина, по който Европа функционира сега."

Опитвайки се да спечели значима роля в Европа след изборите, Бардела отдалечи НС от фракцията на Алтернатива за Германия (АзГ), като заяви, че след поредица от противоречия повече няма да заседава в парламента заедно с германската партия.

„Капитане, о, капитане“

Критиците на Бардела го обвиняват, че прекарва твърде много време в усъвършенстване на публичния си имидж, а не достатъчно в изучаване на важни политически въпроси.

Крайнолевият европейски депутат Манон Обри го определи като „призрачен представител“, тъй като през последните пет години често не се е появявал в залата на Европейския парламент.

И възходът му не мина съвсем без противоречия.

 
През януари Бардела беше обвинен в телевизионни репоражи, че е използвал анонимен акаунт в Туитър, за да споделя расистки послания, когато е бил политик на местно ниво - твърдения, които той категорично отрича.

Една публикация от 2017 г. от акаунта RepNat du Gaito включва неприлично изображение, осмиващо Тео Лухака, млад чернокож мъж, който през същата година е получил тежки наранявания от полицейска палка, се казва в репортаж на телевизия France 2.

През януари френският съд даде на трима полицаи условни присъди по делото, което е рядко срещан случай на полицейска бруталност, стигнал до съда.

Бардела не е направил революция в системата на убежденията на партията, посочват експертите, но придава на партията си младежко излъчване.

„Капитане, о, капитане, имаме нужда от теб, за да ни водиш“, звучи саундтракът към неговия предизборен пост в ТикТок.


В категории: Избори 2024


2
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Бургазлия празнува с легенди на ЦСКА Бургазлия празнува с легенди на ЦСКА 29/05/2026, Петък 21:00 0
Михаил ДИМИТРОВ Ще шашнете гостите с този десерт Ще шашнете гостите с този десерт 29/05/2026, Петък 18:00 0
2
Коментара по темата
2.
Пусть всегда будет Солнце
10.06.2024 23:28:13
0
2
Във Франция на французи НЕ се дава власт
Власт ИМАТ млади мъже от ЕВРЕЙСКО мароканско,алжирски тунизийски произход и ГЕЙове
Жорден Бардал син на итолианка и АЛЖИРски еврей
Премиера Габриел Атал ГЕЙ син на укранска ЕВРЕЙКА и Тунизийски ЕВРЕЙ сефарад
ГЕЙя Атал женен за приянеля си външнен министър МАРОКАНски ЕВРЕЙ
Президентъ Емaнуел Макрон френски прикрит педал геронтофил бивш банкер в РОТШИЛД банк,любител на марокански чурки
1.
Дернев
09.06.2024 23:31:55
2
11
Франция е надеждата за изграждането на единна и силна Европа. След парламентарните избор трябва окончателно да се отърсят от Макрон.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Разпъват трибагреника на бургаски булевард в памет на Ботев и героите на България Разпъват трибагреника на бургаски булевард в памет на Ботев и героите на България Сдружение „Мисия Будители“ отправя отворена покана към всички жители на Бургас, както и към гостите на града Разкрития за милиони: Пулев осветява шокиращи финансови схеми Разкрития за милиони: Пулев осветява шокиращи финансови схеми Той обяви война на корупционните схеми от „Монтажи“ до „Баба Алино“ край Варна Чистка в АПИ: Инж. Александър Тодоров поема пътната агенция Чистка в АПИ: Инж. Александър Тодоров поема пътната агенция В състава на висшето ръководство влизат още известният финансов и правен експерт Людмила Елкова, както и познатото за пътния сектор име — инж. Венцислав Ангелов Община Поморие модернизира училищата с нови високотехнологични центрове Община Поморие модернизира училищата с нови високотехнологични центрове Учениците ще могат директно от класните стаи, още по-уверено и подготвено, да се впишат в туризма – дигитално и реално, коментира градоначалникът  Медведев след удара по Румъния: Импотентните в ЕС да мълчат, във война са с Русия Медведев след удара по Румъния: Импотентните в ЕС да мълчат, във война са с Русия Според него все още не е ясно чий е дронът, паднал върху жилищен блок в Галац Приморско прави първа стъпка към доброволно формирование Приморско прави първа стъпка към доброволно формирование Кандидатите трябва да са навършили 18 години, да са клинично здрави, да не са осъждани за умишлено престъпление от общ характер и да имат готовност за работа в екип Властта в шах, ще ни зароби ли с нов дълг заради свръхдефицита Властта в шах, ще ни зароби ли с нов дълг заради свръхдефицита След като премиера обяви лошата новина, че Европейската комисия стартира наказателната процедура, Теменужка Петкова обясни, че финансовото министерство трябвало да посочи дерогацията за отбрана Поставиха 10-дневен срок за премахване на огражденията в "Баба Алино" Поставиха 10-дневен срок за премахване на огражденията в "Баба Алино" Това съобщи министърът на земеделието и храните Пламен Абровски Човекът зад незаконния град във Варна прилича на привърженик на „Възраждане“ Човекът зад незаконния град във Варна прилича на привърженик на „Възраждане“ Олег Невзоров е рускоезичен украинец от Одеса, в мобилизационна възраст, но не е на фронта, а в България Сянката на Северния плаж в Бургас ще бъде безплатна на 1 юни (ВИДЕО) Сянката на Северния плаж в Бургас ще бъде безплатна на 1 юни (ВИДЕО) Началото на летния сезон стартира с жест към бургазлии и туристите на морския град
Хърватия въвежда строги ограничения за продажбата на алкохол заради пияни туристи Хърватия въвежда строги ограничения за продажбата на алкохол заради пияни туристи Новите законови промени дават право на местните общини да забраняват нощната търговия с алкохолни напитки в магазините Веселин Пренеров от трибуната на ОбС: Загърбваме егото и суетата, Бургас има исторически шанс за Евровизия Веселин Пренеров от трибуната на ОбС: Загърбваме егото и суетата, Бургас има исторически шанс за Евровизия Местният парламент даде мощен символен знак, че градът е готов за най-мащабния музикален форум Лоша прогноза за българските отбори, само Левски има шанс за пробив в евротурнирите, смята суперкомпютър Лоша прогноза за българските отбори, само Левски има шанс за пробив в евротурнирите, смята суперкомпютър Според предвижданията, водените от Хулио Веласкес „сини“ ще си осигурят място в основната схема на третия по сила турнир на УЕФА Лигата на конференциите Дипломатически покер: Проект за мир предвижда отваряне на Ормузкия проток, Белият дом отрича Дипломатически покер: Проект за мир предвижда отваряне на Ормузкия проток, Белият дом отрича Корпусът на гвардейците на ислямската революция обяви, че нова директна война със САЩ е малко вероятна поради „слабостта на врага“ Румен Радев в Париж: Първо да гарантираме стандарта на живот на българите и после на Украйна! Румен Радев в Париж: Първо да гарантираме стандарта на живот на българите и после на Украйна! Премиерът очаква френски влакове до август, говори за модернизация на армията ни и за нови позиции за бившата съветска република Бивш шеф иронизира новото Ферари: Това със сигурност е кола, която поне китайците няма да копират Бивш шеф иронизира новото Ферари: Това със сигурност е кола, която поне китайците няма да копират Критиките към първия електромобил на италианците не стихват Плъзна извратена мания сред милионерите: Богаташи се подмладяват с мазнини от покойници Плъзна извратена мания сред милионерите: Богаташи се подмладяват с мазнини от покойници Цената на процедурите варира от 10 000 до 100 000 долара Новият унгарски премиер Петер Мадяр намали заплатата си наполовина и предприе мащабни антикорупционни реформи Новият унгарски премиер Петер Мадяр намали заплатата си наполовина и предприе мащабни антикорупционни реформи Правителството в Будапеща предлага мандат до осем години и започва спешни преговори в Брюксел за отблокиране на милиарди евро от европейските фондове Три интересни събития за деня на детето в Несебър Три интересни събития за деня на детето в Несебър Страхотна програма в Несебър  Платформа за работа въвежда ограничение за обяви със заплати под 1200 евро Платформа за работа въвежда ограничение за обяви със заплати под 1200 евро Промяната е свързана с тенденцията за по-голяма прозрачност на възнагражденията и по-добри условия на труд
Атанас Пеканов, вицепремиер Атанас Пеканов, вицепремиер Хората трябва да се откажат от скъпите неща Виц на деня Виц на деня Двама се карат:
- Ти знаеш ли кой е баща ми, бе?
- Не. А ти знаеш ли?
Виц на деня Виц на деня Как действа алкохола при мъжете и жените:
Той - пие едно, две, три и забравя...
Тя - пие едно, две, три, че като си спомни..
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За да съм здрав и да не се разболявам приемам витамин "ЦЕ." - мезенЦЕ, винЦЕ, кюфтенЦЕ, прасенЦЕ!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори