104-годишен мъж гласува с машина във Варна
Той никога не е пропускал да даде своя вот и казва, че досега е гласувал близо 100 пъти
Най-възрастният избирател във Варна гласува машинно в училище" Ал. С. Пушкин".
Хиньо Коларов е на 104 години и никога не е пропускал да даде своя вот. Казва, че досега е гласувал близо 100 пъти, предава БНТ.
Хиньо Коларов пуска първата си бюлетина през далечната 1938 година. Тогава бил на 18 години. Макар че вече е трудноподвижен, той отива до избирателната секция с помощта на сина си, за да гласува и днес.
"Вие сте образец за младите хора, гордост за града ни и за всички млади, които не искат да гласуват, а би трябвало да гласуват", каза Катя Христова - секретар на 44 секция в СУЕО "А. С. Пушкин":
Без притеснения Хиньо Коларов избира да гласува с електронна бюлетина. Възрастният мъж се надява следващите политиците да са почтени. "За да изберем правителство, което да върши работа, а не служебни правителства. Без редовно правителство няма държавност, тежест няма", споделя той.
Най-възрастният варненски избирател отправи и съвет към политиците: "Да мислят за България, за която говорят, а не да се надпреварват кой кого да оскърби".
Мъжът се надява да е здрав, за да може да гласува и на следващите избори.
Историческа визита: Доналд Тръмп каца в Анкара, с Ердоган рестартират преговорите за изтребителите F-35
Невиждан прецедент на 4-ти юли: Отмениха парада във Вашингтон заради убийствен ад от 45 градуса!
Паника в Стара Загора! Огромен жълт питон изпълзя на детска площадка
Отказва ли се от футбола Лука Модрич
Мачкай, Гришо: Ето кога може да гледате днешната му среща на Уимбълдън - програмата започна шокиращо
Все още без следа от второто издирвано дете в Струма
Тъмната страна на зодия Близнаци: Какво се случва, когато се ядосат
Идва невиждана жега: Температурите скачат до бруталните 43 градуса
Цолов изпревари най-големия си съперник в последната обиколка, за да звучи "Мила Родино" - какво каза след финала
Бургаска воля - талант от града втори на Балканите след драма
Володимир Зеленски поздрави САЩ
Никола Цолов с шедьовър във Формула 2 - води за титлата
