×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Двама души са застреляни близо до летището на Франкфурт
  • 6000 удара за 10 дни: Войната с Иран източва американските арсенали
  • Само за две седмици: Русия възстанови $10 млрд. от дефицита си за 2026
  • Акция срещу купуването на гласове се провежда в Бургас
  • Новият лидер на Иран: Моджтаба Хаменей - с милиардна финансова империя в Европа?
  • Иран иска да премести мачовете си от груповата фаза на Мондиала в Мексико
  • Шри Ланка обявява всяка сряда за почивна, за да се пести гориво
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

3 ябълки, 3 яйца и 5 минути работа! Този сладкиш винаги ме отсрамва пред неканени гости


3 ябълки, 3 яйца и 5 минути работа! Този сладкиш винаги ме отсрамва пред неканени гости
Ключови думи: сладкиш, десерт, флагман
09 Юни 2024, Неделя, 15:16 ч.
Автор: Флагман.бг

Когато ви се прияде нещо сладко и нямате много време да приготвяте някакви сложни торти или десерти, тогава се сетете за този лесен, но много вкусен сладкиш с ябълки и поръска

Можете да го приготвяте всеки ден, но и да посрещнете с него скъпи гости. Когато ви се прияде нещо сладко и нямате много време да приготвяте някакви сложни торти или десерти, тогава се сетете за този лесен, но много вкусен сладкиш с ябълки и поръска. Няма да съжалявате, винаги се отсрамвам с тази рецепта дори от най-взискателните гости. Ето какво ви трябва:

Необходими продукти за бърз ябълков сладкиш с вкусна поръска

3 (големи) яйца
80 г захар
1 пакетче ванилова захар
100 мл олио
150 г брашно
1 пакетче бакпулвер (10 г)
настъргана лимонова кора
2 с. л.вряла вода
3 ябълки
4 супени лъжици захар
1 чаена лъжичка канела

Начин на приготвяне:
Първо в дълбока купа се чукват три яйца, които са били на стайна температура, след което се разбиват на пяна с електрически миксер. Докато разбивате, постепенно добавете захарта и продължете да бъркате, докато се разтвори напълно.

Добавете пакетче ванилова захар (или преди края добавете малко ванилов екстракт към тестото, малка чаена лъжичка). Трябва да се получи лека гъста кремообразна яйчена смес. Настържете малко лимонова кора на фината страна на рендето, за да обогатите вкуса и я добавете към сместа.

Не забравяйте да измиете добре лимона предварително и да го обработите със сода за хляб. След това започнете постепенно да добавяте брашното при непрекъснато бъркане с миксера. Общо ще ви трябват 150 г брашно. И накрая, не забравяйте да добавите пакетче бакпулвер.

Продължете да смесвате, докато съставките станат гладки. В гладката смес започнете постепенно да добавяте олиото на тънка струйка, като непрекъснато разбивате с миксера. Накрая добавете две супени лъжици вряла вода към сместа. И разбийте още веднъж, за да получите гладка, еднородна, хомогенна и кремообразна смес.

Изберете три твърди ябълки, за предпочитане с различен цвят, и ги измийте добре със студена вода, след което ги оставете в разтвор на сода бикарбонат и оцет. След като сте ги натрили добре ги нарежете на кубчета (може и на тънки резени, по желание). Ако все още се съмнявате, че ябълките са обработвани твърде много, обелете ги преди да ги нарежете.

Застелете по-малка форма с диаметър 20 см с хартия за печене (дъното и ръба), предварително леко намазана с олио, за да залепне по-добре хартията. Изсипете нарязаните ябълки в застланата форма.

Може да използвате и по-голяма форма, но тогава тортата ще е по-ниска. Разпределете ябълковите резени равномерно и разклатете формата. Изсипете готовата смес отгоре, но внимавайте да покрие цялата повърхност на всички ябълки.

Заравнете повърхността на тестото с лъжица, след това леко разклатете формата и я почукайте в масата, за да запълните всички празнини между резените ябълка. Печете в предварително загрята фурна на 180 градуса за около половин час или 35 минути в зависимост от фурната.

Изпечения сладкиш извадете от фурната и докато изстива, пригответе сместа за поръската: в дълбока купа сложете четири супени лъжици захар и една пълна чаена лъжичка канела на прах. Разбъркайте. След като тортата леко се охлади, махнете ринга и хартията за печене.

Поставете голяма чиния за сервиране отгоре, след което обърнете сладкиша. Отстранете долната хартия за печене, след което поръсете сместа от захар и канела върху тортата. И това е всичко, вашата торта е готова.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Коментари
Михаил ДИМИТРОВ Почина известен българин Почина известен българин 17/03/2026, Вторник 13:26 0
Мария АРНАУДОВА Ето кои имена празнуват днес Ето кои имена празнуват днес 17/03/2026, Вторник 12:20 0
Мария АРНАУДОВА Гърците на масов петролен туризъм в България Гърците на масов петролен туризъм в България 17/03/2026, Вторник 11:39 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Заключително събитие по проект „Дигитална трансформация в обучението по БЕЛ (Уча БЕЛ 4.0)“ Заключително събитие по проект „Дигитална трансформация в обучението по БЕЛ (Уча БЕЛ 4.0)“ Представяне на резултатите от проекта по Еразъм+ за дигитализация на обучението по български език в международен контекст Втората жертва на психопата от „Меден рудник“ е скъпа проститутка, в която той се влюбил безнадеждно Втората жертва на психопата от „Меден рудник“ е скъпа проститутка, в която той се влюбил безнадеждно Домакинът платил 150 евро за 1 час за качествената услуга, след което болният му мозък отказал да я пусне да си ходи AI вкара кмета на Бургас Димитър Николов във фалшива реклама за хазарт AI вкара кмета на Бургас Димитър Николов във фалшива реклама за хазарт В изкуствено създаденото клипче градоначалникът призовава съгражданите си да изтеглят приложението на телефоните си и да играят комар Гърците на масов петролен туризъм в България Гърците на масов петролен туризъм в България А българите пътуват до Гърция за по-евтини хранителни продукти, след като там бе въведен таван на цените Бойко Борисов: Димитър Николов и Живко Тодоров поемат ролята на Цветан Цветанов в ГЕРБ Бойко Борисов: Димитър Николов и Живко Тодоров поемат ролята на Цветан Цветанов в ГЕРБ Ще предложа новата длъжност на предстоящия Конгрес на партията да сеосъвместява от вашия тандем, каза той Началникът на "Охранителна полиция" в Бургас към линейкаджиите: Правилата за движение по пътищата са за всички Началникът на "Охранителна полиция" в Бургас към линейкаджиите: Правилата за движение по пътищата са за всички Служителите на Центровете за спешна помощ в Бургаска област излязоха на протест заради стотиците фишове и актове, които са получили от КАТ-Бургас по време на работа Апелативният съд възобнови делото за предсрочното освобождаване на Брендо Апелативният съд възобнови делото за предсрочното освобождаване на Брендо Според съда, първоинстанционният съд трябва да продължи производството и да се произнесе по същество. Тир разсипа товара си и блокира Прохода на Републиката Тир разсипа товара си и блокира Прохода на Републиката Инцидентът на международния път край село Пчелиново доведе до временно затваряне на пътя Димитър Николов: "Скъпи социални работници, бъдете опора и светлина за нуждаещите се в трудни моменти!" Димитър Николов: "Скъпи социални работници, бъдете опора и светлина за нуждаещите се в трудни моменти!" Кметът на Бургас изрази благодарност към социалните работници по повод световният им празник  Ремонт ще затрудни движението в жк „Възраждане“ Ремонт ще затрудни движението в жк „Възраждане“ Затруднено ще е движението по кръстовището между улиците „Цар Калоян“ и „Пробуда“ в ж/к „Възраждане“ в Бургас на 17 и 18 март
Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия Имаме многопластова отбрана във въздуха и придобиваме още повече, каза сръбският президент Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски „Ти си до Украйна от първия ден“, заяви президентът на Украйна Израел удари високопоставени ирански военни лидери Израел удари високопоставени ирански военни лидери Засегнати са ключови фигури в иранската сигурност В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво Правителството предприема мерки за справяне с евентуален недостиг на гориво, причинен от войната в Иран Заплахата от хиперзвукови ракети: какви шансове има България за защита? Заплахата от хиперзвукови ракети: какви шансове има България за защита? Paзpaбoтĸa e нa ĸoмпaниятa Сhіnа Аеrоѕрасе Ѕсіеnсе аnd Іnduѕtrу Соrроrаtіоn (САЅІС), ĸaтo ce явявa eĸcпopтнa вepcия нa пpoтивoĸopaбнaтa YЈ-12. Новият върховен лидер на Иран с 3 милиардна финансова империя в Европа Новият върховен лидер на Иран с 3 милиардна финансова империя в Европа Моджтаба Хаменей контролира милиардни активи в Европа и Близкия изток, включително луксозни имоти в Лондон, съобщава Jerusalem Post Земетресение с магнитуд 6 удари Куба Земетресение с магнитуд 6 удари Куба Силният трус беше регистриран във вторник сутринта, епицентърът се намира на 15 км дълбочина Атакувано е посолството на САЩ в Багдад  Атакувано е посолството на САЩ в Багдад  Вълна от дронове и ракетни нападения срещу дипломатическата мисия в Ирак, Израел с нови удари по Иран и Хизбула Мощни взривове в Дубай и Багдад, ирански дронове атакуват посолства и нефтени находища Мощни взривове в Дубай и Багдад, ирански дронове атакуват посолства и нефтени находища Ударено е австрийското посолство и щаба на мисията на ЕС в Ирак Протест срещу „Зара“ в Англия: Отказали помощ на бяло момиче, пребито от мигранти Протест срещу „Зара“ в Англия: Отказали помощ на бяло момиче, пребито от мигранти От магазина виждали как жестоко я ритат на земята, но останали безучастни
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Пеевски управлява ГЕРБ с фейсбук статуси Виц на деня Виц на деня - Готина мацка влиза в студио за татоировка:
- Искам да ми татуирате надпис на зaдникa.
- Добре! Какво искате да пише?
- Входът е от другата страна.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки пробват пуловери:
Продавачката:
- Знаете ли, че са необходими поне три овце, за изплитане вълнен пуловер?
- Ооо?! Дори не знаехме, че могат да плетат!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Хорската завист няма граници, особено ако имаш хубава ракия!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори