×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • „Български пощи“ пуснаха първите комплекти с евромонети
  • САЩ спира имиграционните заявления от 19 държави
  • 54 двойки се ожениха на масова сватба в Газа
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Керем стана шампион и в Барселона, но защо държавата не помага на детето-чудо от Несебър


Керем стана шампион и в Барселона, но защо държавата не помага на детето-чудо от Несебър
8-годишният Керем умножава за секунди четирицифрени числа и побеждава на всички олимпиади по света, но не получава подкрепа от държавните институции
06 Юни 2024, Четвъртък, 09:59 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Бюджетът за всяко състезание е 4-цифрен, сподели майка му Зехра Хазим

Нов голям успех постигна Керем от Несебър. Най-добрият в България, а може би и в света 8-годишен математик стана шампион преди дни в Барселона. Той смайва със своята бързина журито на олимпиадата по ментална аритметика, каза водещата на „Тази сутрин“ по бТВ Мария Цънцарова.

Репортерът Елеонора Дъбова пък обясни, че методът на работа, който 8-годишният несебърлия използва, е с две ръце и въображаемо сметало, измислен преди повече от 5000 години. 

Майката на Керем Зехра Хазим пък разказа как е забелязала интереса на момчето към числата още, когато е било на три години. „Помнеше телефонните ни номера, рождените ни дати, следеше километрите докато пътувахме. Когато стана на пет години, го записахме на ментална аритметика и това се оказа неговата сила. Той напредваше без затруднения и му доставяше голямо удоволствие“, добави тя.  

Стискайте палци за Керем! Детето-чудо от Несебър, което представя България на олимпиада в Дубай

„Почти на всички състезания, на които се е явявал досега Керем е с титлата шампион, което в менталната аритметика е титла на над първо място и се присъжда на най-добрия. На почти всички състезания той я печели“, казва майката на детето-чудо.  

„За съжаление държавата не финансира по никакъв начин тези деца, а разходите около състезанието и за подготовката са големи. Бюджетът е 4-цифрен за всяко състезание, тъй като е необходимо да сме поне 4 дни в съответната държава“, споделя тя.  

Аплодисменти за малкия Керем, прибира се в Несебър със златен медал от олимпиадата по ментална аритметика в Дубай

„Керем много обича да пее и да танцува. Това му е също голяма страст. Ходи на народни танци“, разказва Зехра. 

„Имам оранжев колан по карате Киокушин, но искам да взема черен“, споделя малкият математик.

Браво на това прекрасно дете, възкликна пък водещият Златимир Йочев в ефира. 


В категории: Несебър


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
3
Коментара
Флагман.БГ Джулката стана Барби №1 в България Джулката стана Барби №1 в България 03/12/2025, Сряда 14:30 0
Мария АРНАУДОВА Няма да можем да плащаме с карти на Нова година Няма да можем да плащаме с карти на Нова година 03/12/2025, Сряда 13:52 1
3
Коментара по темата
3.
Хахаха
06.06.2024 16:56:46
0
0
Ее нали държавата помага на вас журналистите седнали да оправят другите .
2.
Несебърлия
06.06.2024 12:19:42
0
11
В България няма понятие "подпомагане на спорта", но пък има субсидии за бедните политици и техните партии, има скъпи возила за чиновниците и пари за охрана, има пари за всякакви глупости, но за шампионите в България пари няма, евентуално някаква статия в някоя медия. В който спорт си изберете, шампионите, които носят купите и медалите си в България, печелят само с ентусиазма и волята си. Нашето правителсто не се интересува от тях...
1.
Браво
06.06.2024 11:07:58
0
17
Браво, дете!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Издирват се веществени доказателства за 3 млн. евро Издирват се веществени доказателства за 3 млн. евро От властите в Турция е установена липсата на 25 килограма злато и 55 килограма сребро  Джулката стана Барби №1 в България Джулката стана Барби №1 в България От дете мечтая да приличам на тази кукла, каза русокосата красавица Джулиана Гани Настана паника, всеки иска евро! Търсенето скочи със 120% Настана паника, всеки иска евро! Търсенето скочи със 120% Не бързайте, след 1 януари обмяната ще е безплатна, съветва експертът Макс Баклаян Вадете маските, предупреди проф. Кантарджиев Вадете маските, предупреди проф. Кантарджиев Под най-голям риск са малките ученици и възрастните хора, нямаме колективен имунитет срещу новата мутация на група Дрехите в пералнята, душ и дезинфекция на вещите след пътуване в самолет Дрехите в пералнята, душ и дезинфекция на вещите след пътуване в самолет Микробиолог и лекар предупреждават за риск от пренасяне на "облак от микроби" чрез облеклото в самолета Бургас отбеляза Международния ден на хората с увреждания с пъстро шествие в центъра (СНИМКИ) Бургас отбеляза Международния ден на хората с увреждания с пъстро шествие в центъра (СНИМКИ) То тръгна от пл. "Атанас Сиреков" по главната ул. "Александровска" и завърши на пл. "Св.св. Кирил и Методий" Няма да можем да плащаме с карти на Нова година Няма да можем да плащаме с карти на Нова година Асоциацията на банките в България съобщи, че прекъсването е необходимо за техническо пренастройване на системите към новата валута Фондация WINBET И Община Бургас наградиха най-успешните спортисти от града Фондация WINBET И Община Бургас наградиха най-успешните спортисти от града Най-изявените бургаски спортисти получиха признание за постиженията си в олимпийските дисциплини 1500 души с увреждания получиха високотехнологични помощни средства безплатно 1500 души с увреждания получиха високотехнологични помощни средства безплатно По проект ма МТСП новите устройства дават възможност за по-пълноценен и независим живот Цял стадион на крака за Любо Пенев - феновете на ЦСКА и Локомотив се обединяват в 9-ата минута Цял стадион на крака за Любо Пенев - феновете на ЦСКА и Локомотив се обединяват в 9-ата минута Деветата минута е избрана неслучайно – тя символизира легендарния номер 9, който Пенев носеше през най-успешните години от кариерата си в ЦСКА и националния отбор
Калъм Търнър е новият фаворит за ролята на Джеймс Бонд – близък до Дуа Липа актьорът повежда надпреварата за 007 Калъм Търнър е новият фаворит за ролята на Джеймс Бонд – близък до Дуа Липа актьорът повежда надпреварата за 007 Букмейкърите на Coral поставиха Търнър на първо място, изпреварвайки досегашните лидери на кандидатите Арън Тейлър-Джонсън и Хенри Кавил Временно ограничение на движението по АМ „Тракия“ Временно ограничение на движението по АМ „Тракия“ В рамките на няколко дни ще се изгражда т.нар. „прозорец“ в средната разделителна ивица – специален участък, който позволява безопасно преминаване на автомобилите от едното платно в другото Докато криптопазарът се сриваше, инвеститорите в Arc Miner печелеха по 10 000 долара на ден Докато криптопазарът се сриваше, инвеститорите в Arc Miner печелеха по 10 000 долара на ден Инвеститори се пренасочват към Arc Miner за безопасни и прогнозируеми печалби, докато волатилността разтърсва криптопазара Бившата на Дейвид Бекъм се отказва от световната суета – днес живее спокойно в норвежките планини Бившата на Дейвид Бекъм се отказва от световната суета – днес живее спокойно в норвежките планини Ребека Лус, бившата на Дейвид Бекъм, днес води спокоен живот в Норвегия с лекар и две деца Скандално признание на Виктор от „Ергенът“: Имам 106 жени и чекмедже с инструменти Скандално признание на Виктор от „Ергенът“: Имам 106 жени и чекмедже с инструменти Признанията на Виктор от „Ергенът“ за бурния му интимен предизвикаха вълна от реакциите и поставиха въпроси за любовта, доверието и истината зад телевизионния образ Делян Пеевски към протестиращите: Власт не се взима на улицата, а на избори Делян Пеевски към протестиращите: Власт не се взима на улицата, а на избори Няма да позволим да бъдат обиждани моите хора, обяви лидерът на ДПС Ново начало  Зеленски търси истински край на войната – очаква решение след разговорите между Москва и пратениците на Тръмп Зеленски търси истински край на войната – очаква решение след разговорите между Москва и пратениците на Тръмп Изказването му идва в момента, когато вниманието на света е насочено към Москва, където се провеждат ключови разговори между руски представители и американската делегация, водена от пратеника на Доналд Тръмп – Стив Уиткоф Камери в Гърция хващат нарушенията на момента и веднага уведомяват шофьора Камери в Гърция хващат нарушенията на момента и веднага уведомяват шофьора AI алгоритъм автоматично замъглява целия фон, оставяйки ясен само човека зад волана САЩ спира обработката на визи и зелени карти за имигранти от 19 страни САЩ спира обработката на визи и зелени карти за имигранти от 19 страни В документа се цитират няколко престъпления, за които се подозира, че са извършени от имигранти 5-часови преговори между Путин и специалните пратеници на САЩ 5-часови преговори между Путин и специалните пратеници на САЩ Първите индикации са, че няма съгласие относно договор за мир между Русия и Украйна
Бойко Борисов Бойко Борисов Протестите си свършиха страхотна работа, бюджетът не беше добър Виц на деня Виц на деня На интервю за работа:
- Защо напуснахте предишната си работа?
- Фирмата се премести в нов офис, но не ми казаха къде се намира...
Виц на деня Виц на деня - Какво правиш?
- Гледам състезание по щанги.
- Мъже, или жени?
- Още не знам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Да искаш, значи да можеш
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори