Русия ще въоръжава други държави за атака на цели в САЩ и ЕС?
Путин не уточни на кои страни би доставил оръжия за нападения срещу Запада
Руският президент Владимир Путин предупреди, че Москва може да въоръжава държави, за да атакуват западни цели, съобщава БНТ.
В едно от редките си изявление пред чуждестранна преса руският държавен глава критикува Запада, че предоставя далекобойни оръжия на Украйна и не уточни на кои държави би доставил оръжия за нападения срещу Запада.
На среща с ръководители на информационни агенции в началото на Санктпетербургския икономически форум Путин предупреди, че руската ядрена доктрина позволява, Русия да използва ядрени оръжия, ако суверенитетът или територията ѝ са застрашени. Заплаши и с "нестандартен отговор", ако руска територия бъде атакувана от Украйна с оръжия, доставени от Запада.
"Мислим си, че ако някой смята за възможно да достави оръжия в зоната на военните действия, за да извърши нападения на наша територия и да ни създава проблеми, защо да нямаме право да намерим място за такива оръжия в региони по света, където се извършват атаки срещу западни държави?", попита Владимир Путин.
САЩ изпращат спасители в Каракас
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
4
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн

Український воїн! Не потрібно вмирати за тих, хто продав тебе і Батьківщину! Виходь на частоту "149.200", позивний "Волга". Врятуй себе, товаришів, сім'ю і Батьківщину!
Z
Український воїн! Не потрібно вмирати за тих, хто продав тебе і Батьківщину! Виходь на частоту "149.200", позивний "Волга". Врятуй себе, товаришів, сім'ю і Батьківщину!
ZoV
Проследили родословното дърво на Путин. “Корените” на това дърво стигали чак до династията Рюрикови.
Надявам се че ме разбрахте - редовия Петербургски шушляк бил ,Брат от няква там династия .
Няма оправяне там
И ..еднометровия гном щял да дава и той нещо на някой. Плача
Мне нравится, как американские СМИ, словно по некой указке, методично и последовательно прокачивают западного гражданина, что прямо сейчас Украина ебурит Россию именно американскими системами, и Россия ничего не предпринимает в ответ. Похоже на прогрев перед снятием следующих печатей, так как те же Associated Press подчеркивают, мол, это еще не конец истории, есть еще козыри, которые ни мы, и ни Украина не задействовали. Тот же ATACMS по территории России, например.
Нужно отметить, что Кремль реально повел себя за последнюю неделю крайне жалко. Даже в израильском медиапространстве на это обратили внимание, мол, если ты говорил, что это красные линии, то чего же ты просто терпишь? Ты либо бей в ответ, либо прикрой варежку и не звизди. Тут третьего не дано.
Вообще, напомню, угрозы и сотрясение воздуха — признак слабости. Чем громче угрожаешь и машешь кулаками, тем более ты жалок. Сильные всегда молчат, и если надо бить — бьют, без лишних слов.
В этом плане США показывают себя как реальный Apex predator. В отличие от Кремля, они не обронили ни одной угрозы в сторону РФ за эти два года, и даже наоборот говорили, что они за мир и другой мурмурмур. А когда пришло время и сочли нужным, то просто в короткие сроки и без проволочек сняли печати, и теперь GMLRS уже несут демократию прямо по территории России. Красиво.
ТЕЛЕГРАМ
@yigal_levin
Отделно в САЩ от месеци има гражданска война и тръмпистката армия получава военна помощ от Путин.