МОН извънредно: 10 юни ще е неучебен за учениците, които...
Изпитът по БЕЛ на учениците от 10-и клас остава за идния понеделник, но ще започне по-късно
10 юни ще е неучебен за всички училища в страната, в които има избирателни секции за вота 2 в 1 на 9 юни.
Това гласи заповед на служебния министър на образованието Галин Цоков, изпратена до всички регионални управления на образованието.
Близо 13 000 са секциите, в които ще гласуваме на територията на страната, обявиха от Централната избирателна комисия (ЦИК) вчера.
По план на 10 юни е първият изпит от Националното външно оценяване (НВО) на учениците от 10-и. клас – по български език и литература.
От Министерството на образованието и науката (МОН) са решили да не променят датата, а само часа на изпита. Той ще започне от 11 часа, вместо от 8 часа, гласи друга заповед на Галин Цоков.
Очаква се , че до 11 ч. могат да бъдат освободени необходимите стаи за НВО на един випуск.
Следващата матура на 10-класниците – по математика, е на 12 юни. Денят е учебен, освен за учениците от 10. клас.
Неучебни за всички до края на месеца са и 19 и 21 юни, когато се провеждат изпитите след 7-и клас.
Учебната година приключва на 14 юни за учениците от 4. до 6. клас и на 28 юни – за 7-и до 11-и клас.
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
