×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Рок вечер на острова този петък – Остава и П.И.Ф се качват на една сцена
  • Почина дългогодишният служител на МВР - Пловдив полк. Илия Тодоров
  • АПИ въвежда временна организация на движението по "Хемус" заради премахване на растителност
  • Тотален хаос на ГКПП Калотина : Най-малко час се чака за влизане в България
  • САЩ и Иран отново сядат да бистрят примирие
  • Тежка катастрофа край Пловдив: Шофьор остана заклещен в микробус след удар с камион
  • Тръмп разклати пазарите: Златото поскъпва, петролът се срива
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кмет и министър обсъдиха в Созопол проблемите в туризма по морето


Кмет и министър обсъдиха в Созопол проблемите в туризма по морето
Нужно е редовно правителство за решаването им, каза министърът на туризма Евтим Милошев при срещата си с Тихомир Янакиев
02 Юни 2024, Неделя, 21:34 ч.
Автор: Флагман.БГ

За нас е важно да развиваме туристически продукт извън сезона, каза по време на срещата Тихомир Янакиев

Министърът на туризма Евтим Милошев посети Созопол, за да обсъди с кмета Тихомир Янакиев приоритетите на държавата за Южното Черноморие. За Созопол е важно да развива туристически продукт извън сезона. Това може да се постигне с новата инициатива на администрацията за месец на културата през септември и за фестивала „О, солената риба“ през декември.

„За нас е важно да обхванем „крилата“ на сезона – май, октомври и дори ноември“, каза кметът. Той помоли министър Милошев да се помисли как да се облекчат хората, които отдават до 3 стаи под наем на туристи. В момента системата „ЕСТИ“ , в която трябва да се регистрират всички нощувки, е проблем за възрастните хора, които не работят с интернет, каза кметът. 

Министърът се поинтересува и от строежа на автогара в Созопол. Тихомир Янакиев разясни казуса с изискването на Министерството на културата да се извършат разкопки на терена. Той отбеляза, че за строежа на търговски обект в непосредствена близост се е изисквало само археологическо наблюдение. „Държавата не третира общините наравно с частните инвеститори“, каза Янакиев.

Само редовно правителство може да реши голяма част от наболелите проблеми, подчерта министърът на туризма

Друг проблем, който кметът посочи, е че много различни институции контролират концесионираните плажове. „Бих предложил да има един междуведомствен орган, който да го прави. Сега общините дават разрешителни за поставяне на преместваеми обекти, МВР контролира спазването на реда и тишината, Министерството на туризма отдава плажовете, РДНСК контролира незаконното строителство, МОСВ – чистота на плажовете и водата, БАБХ прави проверки на заведенията, Министерството на финансите проверява за данъчни нарушения. Трябва да има един орган, който да е отговорен.“, заяви Янакиев пред Милошев.

Тихомир Янакиев разведе Евтим Милошев по улиците на Стария град

Повдигнат бе и въпросът за създаване на Наредба за дивото къмпингуване. "Трябва да се направи регулация на местата, където това да е разрешено, които да са обезпечени откъм сигурност и сметосъбиране. Затова също е необходим междуведомствен орган, който да има право да контролира и санкционира нарушителите и да носи отговорност", каза кметът на община Созопол. Всички тези проблеми обаче, подчерта министърът на туризма, трябва да се решат от бъдещото редовно правителство.

Тихомир Янакиев показа на министъра на туризма археологическия музей на Созопол

Визитата на министъра в Созопол приключи с посещение на разкопките до бъдещата автогара. След това Янакиев показа на Милошев археологическия музей и храма „Св.Св. Кирил и Методий“, където се намират мощите на Св. Йоан Кръстител, открити на остров Свети Иван.

Двамата посетиха и храма „Св.Св. Кирил и Методий“, където се намират мощите на Св. Йоан Кръстител

 


В категории: Созопол


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
11
Коментара
Владислав БОНЕВ Нелеп инцидент с Николай Василковски Нелеп инцидент с Николай Василковски 03/08/2026, Понеделник 12:06 2
Светлозария КИДЕРОВА Нов удар за шофьорите: Дизелът поскъпва отново още днес Нов удар за шофьорите: Дизелът поскъпва отново още днес 03/08/2026, Понеделник 11:30 3
11
Коментара по темата
11.
наемател в Созопол
11.06.2024 15:26:25
0
1
Така наречените хазяи (за които кметът говори за някакво облекчение) в Созопол не се отчитат при никого и не плащат никакви данъци и такси на държавата. Т.е. държавата трябва да помисли как да си получи данъците, които са изцяло в сивия сектор.
10.
Болтов
03.06.2024 09:48:17
0
8
Септември и октомври в Приморско ще правят фестивал на ромската култура„Циганско лято“.Созопол с тяхната риба никакъв сезон няма да удължат.
9.
*********
03.06.2024 09:46:49
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
8.
Сандо
03.06.2024 07:06:29
1
8
Сезона е до септември след това иде време за дървата за зимата искат рязане цепене и фнисани щото инак пет етажните коптори немоиш да ги отоплиш
7.
7.
03.06.2024 07:02:59
0
15
Празникът на осолената риба ли бе? Ще убиеш туризма през декември с присвоени събития, не знам как си пропуснал да се похвалиш, че и фестивалът Аполония организира общината. Втори мандат и единствената ти оригинална инициатива тепърва предстои да се види дали ще даде плод, а и нея си "взаимствал" от Митьо Николов и неговите открити сцени из Бургас. Не просто липса на идеи, пълна липса на инициатива, някой ще каже, че всичките новолаюпили се около теб сдружения и "граждански" организации са създадени единствено с цел да се контролира вота в общината, няма да съм аз, но някой може и да го каже.
6.
*********
03.06.2024 06:02:54
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
5.
с.Труд
03.06.2024 02:05:57
0
5
ЕВТИН Галошев може само да докара ЕВТИНИ туристи с ЕВТИНИ галоши с 2 € джобни
Одължавяне на сезона може само ако ОТОПЛЯВАТ морето декември,януари февреари с ЕВТИНА нафта,ЕВТИН ток и откриьт ЕВТИНИ находки ат миналото галошите на някой византийски император
За одъъъъължаване летния сецон е нужно да има още ЕВТИТИНИ квартири,ЕВТИН персонал киригистанци,шпи ланкийци,непалци,афганисханци и друти такива евтинистанци
Също е нужно да има ЕВТИН алкохол,ЕВТИНА дрога ,ЕВТИНИ жени с ЕВТИНИ евини одежди
и ЕВТИНджос
4.
Фекрет Стораро
02.06.2024 23:41:55
1
11
даже и мен да ме сложат без да разбирам нищо просто ще питам хората от Созопол кво трябва да се направи и ще го направя, и ще съм 100 пъти по успешен от почти всеки министър на туризма!
3.
Под. 26590
02.06.2024 22:39:35
2
15
За Созопол е важно да развива туристически продукт извън сезона. Това може да се постигне с новата инициатива на администрацията за месец на културата през септември и за фестивала „О, солената риба“ през декември.
-------
Чета и цъкам с език на инициативите ви за месец извън сезона ...
Предполагам, че от цял свят ще започнат да прииждат.

На никой не му идва мисълта, че след закриване на созополската бригада, живота в Созопол през зимата замря и градчето се обезлюди.
2.
Абсолютно безцелна среща
02.06.2024 22:34:38
0
20
"Нужно е редовно правителство за решаването им, каза министър" еди кой си...
За какво ни е служебен министър на туризма, който чака редовно правителство за да реши някакви проблеми? И за какво се афишират подобни безцелни срещи?
1.
Селския
02.06.2024 21:54:40
1
19
Абе тоя Милошев , да не е оня Милошев ?? На Слави Трифонов сол та Шак а ?? Баааа си...
Министър на туризма !!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Заплата под осигурителния праг: Кой плаща повече от 1 август Заплата под осигурителния праг: Кой плаща повече от 1 август Новите минимални бази не увеличават автоматично възнаграждението, но могат да намалят чистата сума и да повишат разхода на работодателя Изненадата за „Дондуков“ 2: Влиза ли Лазар Радков в президентската надпревара? Изненадата за „Дондуков“ 2: Влиза ли Лазар Радков в президентската надпревара? ПП-ДБ бавят номинацията на Андрей Гюров, докато либералният лагер търси мажоритарен коз извън партийните среди БСК: Чуждите работници не изместват българите и не свалят заплатите БСК: Чуждите работници не изместват българите и не свалят заплатите Близо 50 хил. процедури през 2025 г. не означават толкова трайно заети чужденци - над половината разрешения са за сезонна работа Гневна читателка на Флагман: От Приморско до Бургас пътят е пълен ад! Не мога да вдигна повече от 60 км/ч. Гневна читателка на Флагман: От Приморско до Бургас пътят е пълен ад! Не мога да вдигна повече от 60 км/ч. „Всички коли буквално са спрели, за 12 минути сме изминали едва два километра! Не тръгвайте в никакъв случай!“, апелира нашата съгражданка Несебър въвежда единна електронна система за прием на деца и ученици Несебър въвежда единна електронна система за прием на деца и ученици Родителите ще подават документи онлайн, а първите автоматизирани класирания се очакват за учебната 2027/2028 година Почина известна лекарка от Бургас Почина известна лекарка от Бургас Колегите ѝ я изпращат с признателност за професионализма, грижата към пациентите и споделените години Нелеп инцидент с Николай Василковски Нелеп инцидент с Николай Василковски Синоптикът се пошегува, че е обиколил всички български планини, за да пострада при слизане от трамвай №11 Двама с опасност за живота след тежки катастрофи в Бургаско Двама с опасност за живота след тежки катастрофи в Бургаско 19-годишна бургазлийка се заби с кола в дърво, а мъж получи черепно-мозъчна травма при падане с електрическо превозно средство Нов удар за шофьорите: Дизелът поскъпва отново още днес Нов удар за шофьорите: Дизелът поскъпва отново още днес Цените на едро са увеличени с още 15 евро на 1000 литра, а промяната ще стигне до колонките според наличностите на търговците Техеран обяви: България ни увери, че няма да участва във войната Техеран обяви: България ни увери, че няма да участва във войната Иран твърди, че сходни послания са получени от Великобритания и Украйна, докато американските самолети остават в Безмер
Ариана Гранде слиза от сцената и се оттегля от публичността Ариана Гранде слиза от сцената и се оттегля от публичността Певицата ще си вземе продължителна почивка след края на турнето и се отказа от голяма роля в Лондон След Стармър идва краят на ерата Макрон: Коалицията за Украйна пред разпад След Стармър идва краят на ерата Макрон: Коалицията за Украйна пред разпад Анди Бърнам обеща приемственост, но изборите във Франция през 2027 г. отварят риск от лидерски вакуум в Европа Реал Мадрид благодари на УЕФА: Единството спря продажбата на Световното Реал Мадрид благодари на УЕФА: Единството спря продажбата на Световното ФИФА се отказа от проекта за частни инвеститори след заплаха за бойкот и бунт срещу Джани Инфантино Черноморието сваля цените, за да спаси август Черноморието сваля цените, за да спаси август All inclusive оферти паднаха до 33 евро на човек заради слаба заетост Пресъхналият Дунав оголи нацистки кораб, потопен преди 82 години Пресъхналият Дунав оголи нацистки кораб, потопен преди 82 години Опасните останки край Прахово стесняват плавателния път и заплашват доставките на гориво за Сърбия Куба потъна в мрак Куба потъна в мрак Недостигът на гориво и износените централи оставиха близо 10 милиона души без електричество Кървав атентат пред полицейски участък в Пакистан: 14 загинали, талибаните поеха отговорност Кървав атентат пред полицейски участък в Пакистан: 14 загинали, талибаните поеха отговорност Сред жертвите са полицаи и цивилни, а силите за сигурност издирват хора, подпомогнали нападателя Гърция глобява и бавните шофьори с 30 евро Гърция глобява и бавните шофьори с 30 евро Правилото цели да спира водачи, които без основателна причина задържат колоната и принуждават останалите да предприемат опасни изпреварвания Тръмп спря мащабен удар по Иран, преговорите започват днес Тръмп спря мащабен удар по Иран, преговорите започват днес Американският президент говори за близка сделка за Ормузкия проток, а Техеран настоява САЩ да спазят меморандума от юни Мъж откри огън по мобилизационен екип в Одеса, четирима са ранени Мъж откри огън по мобилизационен екип в Одеса, четирима са ранени Нападателят е задържан, а украинската полиция не разкрива мотивите за стрелбата
Проф. Даниел ВЪЛЧЕВ Проф. Даниел ВЪЛЧЕВ Моето име се завъртя в какви ли не конфигурации, в какви ли не чудесии, но аз няма да се кандидатирам Виц на деня Виц на деня Мъж се прибира и казва на жена си:
- Скъпа, исках да ти купя цветя, но цветарският магазин беше затворен, затова съм ти взел бирички.
Виц на деня Виц на деня Тя:
- Отново си пиян! Вчера бях толкова щастлива, че си трезвен!
Той:
- Днес е мой ред да съм щастлив.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори