Една българска майка умолява министър Калин Стоянов да ѝ помогне да вижда детето си
Тази сутрин, с два букета в ръка, тя пристига в училището на детето си, за да го вземе, както съдът е определил – за 1 месец, докато е отпуск през лятото, стига се обаче до скандал
Гергана Стоянова е българска майка, която прави всичко възможно да отглежда спокойно 8-годишния си син след раздялата с баща му, който е полицай.
Тази сутрин, с два букета в ръка, тя пристига в училището на детето си в Черноморец, за да го вземе, както съдът е определил – за 1 месец, докато майката е в отпуск през лятото.
И понеже са имали много проблеми с бащата, още на тръгване от София, където живее, тя и приятелят ѝ Ивайло подават сигнал на тел. 112, с което искат тяхното съдействие при предаването на момченцето.
Разказът на Гергана, която се бори, за да отглежда спокойно детето си
Пристигайки в училището обаче, вече я чака бившият ѝ мъж, разразява се пореден скандал, а на майката отново ѝ се налага да си тръгне без сина си.
„Писах му преди една седмица, че излизам в отпуск и ми се полага да взема детето. Той каза да дойда на 3 юни и тогава ще ми го даде и ще го гледаме седмица за седмица. Много пъти обаче идвам да го взема и той отказва, подали сме не знам вече колко жалби, че ни заплашва, че ще ни ликвидира. До този момент полицията в Бургас не взема никакви решения. Камо ли там, където той работи“, каза Гергана Стоянова.
"Той постоянно заплашва, нас ни е страх от него, затова се обадихме в полицията. Той ме заплашва и обижда, нарушава решение на съда. На 3 юни щеше да ни разкара до тук и пак нямаше да даде детето“, убедена е майката.
Днес тя е ходила и в РУ-Созопол, където бащата е извикан и подписва предупредителен протокол.
Следват жалби до съда, до Районна прокуратура в Бургас, както и писмо до министъра на вътрешните работи Калин Стоянов.
Гергана е внесла и молба да бъде издаден изпълнителен лист чрез съдия-изпълнител да се взема детето.
Колко жалби трябва да внеса, за да имам правото да отгледам детето си, пита една българска майка.
Домът на писателя в Бургас дълго ще помни премиерата на "Лунни витамини", всички си тръгнаха с рецепта за тях
Звезда от Балканите с мощен удар по Вингегор, който блестя в България
Скандал: Тийнейджър избухна в сълзи, след като изнасили момиче, но се размина със затвора
Подробности за драмата с 18-месечно момченце, което се събуди в моргата
Парадоксът България: Първи сме по раждаемост, но се топим най-бързо в ЕС
Приеха инвестиционната програма на ВиК-Бургас
Министерството на туризма и университетите обединяват усилия за подготовката на кадри за сектора
Скандал в bTV: Шефът на новините ли спря Мартин Атанасов от ефир (СНИМКИ)
Палестина насрочи първите си парламентарни избори от 20 години
САЩ удариха Иран, Техеран отвърна по американски бази в Залива
Жена спечели 12 млн. от лотарията, но касиерът изхвърлил билета ѝ в коша
