Най-старата стюардеса в света почина
Издъхна на 88-годишна възраст
Бет Неш - най-дълго работилата стюардеса в света, е починала на 88-годишна възраст. Новината за кончината ѝ бе съобщена от работодателя ѝ American Airlines в публикация в "Екс". „Тя е започнала да работи през 1957 г. и държеше световния рекорд на Гинес за най-дългогодишна стюардеса. Работила е близо 70 години. Вдъхнови поколения стюардеси. Лети високо, Бет", пишат от авиокомпанията.
Бет Неш започва кариерата си на 21-годишна възраст в Eastern Airlines, като обслужва в полети на превозвача между Вашингтон, където живее, и Бостън. Предпочитала този маршрут, защото й позволявал да прекарва всяка нощ у дома, пише BBC.
Тя никога не се пенсионира официално от поста си.
„Хората са все същите. Всеки има нужда от малко любов", казва тя през 2017 г. пред CBS News.
Според други американски медии тя е починала на 17 май в хоспис, след като наскоро е била диагностицирана с рак на гърдата.
Доц. Ангел Кунчев ли ще е кандидатът за президент на ГЕРБ
Не бъди детектив в собствената си връзка!
Ново изпитание за Тибет: Земетресение удари района след опустошителните наводнения
САЩ пращат атомния самолетоносач Теодор Рузвелт в Близкия изток за поне 7 месеца
Обратното броене започна: Ето колко дни остават до лятото
Тянко хвърли бомба в „Къщата на инфлуенсърите“: Има ли тайна афера с женен футболист на „Левски“?
София с бюджет от 1,54 млрд. евро за 2026 г., над 300 млн. евро отиват за инвестиции
Украинските дронове удариха тежко „Лукойл“: Трите най-големи рафинерии в Русия спряха
НАП, Полицията и „Главна инспекция по труда“ провериха 15 търговски обекта на „кухи“ дружества
Дрон след дрон по Южното Черноморие: Нов сигнал вдигна ВМС край Созопол
28 души висяха с главата надолу близо половин час: Две момичета получиха по 275 хил. долара обезщетение
