Рекордна жега в Индия, живакът достигна до 52,9 градуса в Делхи
Учените посочват като причина климатичните промени
52,9 градуса по Целзий - топлинен рекорд за всички времена измериха вчера в един от кварталите на индийската столица Делхи, съобщава БНТ.
Метеоролозите дори допуснаха, че екстремната стойност се дължи на дефект в измервателния уред или локален фактор в гъстонаселения квартал. Другите станции в мегаполиса с население 30 милиона са отчели стойности между малко над 45 и 49 градуса по Целзий.
Местните власти ограничиха водоподаването и въведоха глоба от 24 долара за прахосничество на вода, като миене на коли. Горещата вълна е обхванала северната и западната част на Индия. От миналата седмица в обширни райони е обявена тревога за екстремно време.
Учените посочват като причина климатичните промени. В същото време североизточната част на Индия е засегната от проливни дъждове и наводнения, взели 27 жертви.
Pantone обяви цвета на 2026 г.: Носи вътрешен мир
5 безотказни рецепти за детоксикация на тялото
На трапезата в сряда задължително сложете тези ястия!
Любим водещ на NOVA с голям гаф в ефир
Лошо спите, а не подозирате защо – отговорът е в леглото ви
Във вторник празнуват „скъпоценни“ имена, може да приготвите ей тая уникална вкусотия
Асоциацията на банките в България с важна информация за еврото
Официално назначиха Антон Урумов за прокурор, разследващ обвинител номер 1
Заповядайте на празнични трапези в Поморие в деня на Рождество Христово
Дядо Коледа сбъдва желанията на 3 зодии
Поморие ще посрещне 2026 с концерт на Маги Джанаварова и Пламен Бонев
Стефан Диомов със специални концерти за Коледа и Нова година на малкия екран
