Предстоят ремонти на пътища в община Руен
Проектите са за над 7 млн.лева
Около 3 млн. лева са предвидени за ремонт на пътя между руенските села Дъскотна – Планиница – Рупча – Люляково. Друг важен проект за региона е основен ремонт на пътя Череша –Вресово – Зайчар. За него са предвидени около 4 200 000 лв. По двете обществени поръчки вече са получени оферти, съобщава БНР Бургас.
„Това е основен ремонт като цялата настилка се подменя. Ако има проблем в основата същ, с канавки, с нови банкети, с нова маркировка. Става напълно нов път. Двете пътни отсечки са много важни. Вече имаме подписано споразумение за Вресово – Зайчар. Зайчар е голямо село с над 1000 жители. В същото време там има предприятие, шивашки цех, където работят около 600 души от цялата община. Другата пътна отсечка и тя е много важна, защото в село Люляково също работят 1200 душ. Самите населени места са много оживени. Планиница е с над 1000 жители, самото Люляково е над 2000 жители“, обясни кметът на Руен Ахмед Мехмед.
Относно регулирането на трафика по време на ремонтите, той поясни, че е възможно пътят Вресово-Зайчар периодично да се затваря за няколко часа. „Зайчар е крайно село и няма друг обходен път. На място ще видим, евентуално през общински терени да се измисли някакъв временен път. За Планиница не мисля, че ще има проблем, защото през Дъскотна има обходен маршрут през село Вишна. Може би ще затваряме пътя, но ще има обходен маршрут, който е удобен, на близо е“, допълни Ахмед Мехмед. Крайният срок за ремонтите на пътищата е до края на 2025 г.
Кметът обясни, че ще бъде изградена и допълнителна сграда към ОУ „Реджеб Кюпчю“ в село Топчийско. „Ръководството на училището бяха изготвили проект и имаха разрешение за строеж. Имат нужда от допълнителна сграда, тъй като това е от т.нар. средищни училища, което обслужва няколко населени места и имат от допълнителни помещения. Приблизително 150 места ученици има там“, поясни той.
Джип помете стадо край Казанлък: Две овце загинаха, разследват жестокост
Израелски удар погуби семейство с четири деца в Газа
Мъж претегли обувките си и замеря продавачка със сладолед в Монтана
Военният министър за самолетите на САЩ в Безмер: Пряка заплаха няма, но терористичен акт не е изключен
Ужас на купон: Баща изнасили 16-годишната приятелка на сина си
Кървава драма на плаж в чужбина: Убиха младеж пред очите на гаджето му
Скандалът с „райски газ“ зад волана в Пловдив извади наяве опасен абсурд в закона
Мистериозен хищник почина на 150 години, но роднините му остават господари на дълбините
Южна Америка се дави, Европа гори: Атмосферата затвори планетата в капан
18-годишна звезда загина в тежка катастрофа
Футболна бомба: Гуардиола на крачка от подпис със спящ гигант
21/07/2026, Вторник 19:00
0
Почина TikTok звезда

Там много често им асфалтират