Столтенберг пристигна в София заради Парламентарната асамблея на НАТО
Той ще се срещне с българския премиер Димитър Главчев
Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг пристигна в България. Той беше посрещнат на летище София от ръководителя на делегацията на Народното събрание в Парламентарната асамблея на НАТО Даниел Митов. Нашият парламент е домакин на пролетната сесия. Форумът ще бъде открит днес, съобщава Нова телевизия.
В пленарното заседание ще се включи и българският служебен премиер Димитър Главчев, с когото ще имат и среща на четири очи в Министерския ни съвет.
Очаква се днес да станат ясни приоритетите за срещата на върха през юли във Вашингтон. През последните два дни в НДК работиха петте комитета към НАТО. Фокусът на разговорите беше отбраната и сигурността.
Българската страна изрази твърда подкрепа за по-засилено присъствие на Алианса в черноморския регион и застана твърдо зад продължаването на помощта за Украйна.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

Сега всички дяволи бродят по земята.
Този спомогна за избиването на над 500 000 човека!
Анатема!
Как да си върнем оръжието, което изоставихме в Афганистан по време на оакването.
Оставихме на овчарите, техника за милиарди.
Евробите ако са късметлии, ще хванат последния колесник за Бангладеш EU.
Гледай да не прелее през ушите.
Какво стана с " НЯМА ДА ПОЗВОЛИМ"???